Kurt saldırısına uğrayan köpekten geriye iskeleti kaldı

20.01.2014 - 08:48 | Son Güncelleme: 20.01.2014-8:50

Kurt saldırısına uğrayan köpekten geriye iskeleti kaldı
Erzurum ' un Oltu ilçesinde, saldırdıkları köpeği telef eden kurt sürüsü, kafası ve iskeleti kalıncaya kadar köpeğin bütün organlarını yedi.

DURSUN MURAT AYDIN ERZURUM (İHA)
Oltu ' nun Halit Paşa Mahallesi Kısıkdere mevkiine yiyecek bulmak için inen kurt sürüsü, Karahan Uçar ' a ait 4 yaşındaki ' Cimi ' isimli köpeğe saldırdı. Kısa sürede köpeği parçalayan kurtlar, geriye sadece baş kısmını ve iskeletini bıraktı.

Köpeğin sahibi Karahan Uçar, 'Köpeğimin havlama sesi geldi. Bir süre sonra dışarı çıktığımda, kurt sürüsünü gördüm ve köpeğimi boğazından sürükleyerek yukarı doğru kaçırdılar. Tüfeğimi alıp peşlerinden gitmeye çalıştım, yetişemedim. Sabah, bizim evden 200 metre yukarıda birinci baraj boğazında köpeğim Cimi ' nin sadece kafasının kaldığını gördüm, her yerini paramparça ederek yemişler' dedi.

Küçükbaş hayvan besiciliği yapan Karahan Uçar, 'Bu mevsimde kurtlar çok tehlikeliler. Özellikle geceleri dikkat etmeliyiz. Doğada yiyecek bulamayan kurtlar, ilçe merkezine inmeye başladılar. Geceleri insanlar yalnız yürümesinler' diye konuştu.