kestirdiğiniz hayvanların karkas et ortalaması ve kac ayda bu kg yakalıyorsunuz?

iyi aksamalr arkadaslar bir sorum olacak kestirdigniz hayvanların karkas et ortalaması ve bu kg kac ayda /ne kadar sürede ulaşıyorsunuz?
ben 1 dönem yaptım simental ve montofondu 46 hayvanda 337 kg ortalamaya 10 ayda ulşmiştim

Ynt: kestirdiğiniz hayvanların karkas et ortalaması ve kac ayda bu kg yakalıyorsunuz?

fuzyontolga link=topic=71919.msg831572#msg831572 date=1390297308' Alıntı:
kaç aylıkken aldın? 10 ay nasıl bi besi uyguladın. ?
yaklasık1 yasında almıstım 240 kg ortalama agırlıktı agırlıklı olarak arpa ile besledim ofis yem kullandım aylık asılarını yaptırdım bir sorunda hemen mudehale ettim. Ve en onemlisi acık besiydi bnmki dogal gunes temiz hava vardı.
sitede resimler mevcut görebilirsin :)

Ynt: kestirdiğiniz hayvanların karkas et ortalaması ve kac ayda bu kg yakalıyorsunuz?

24 aylık holstein danam 533 kgr karkas geldi genel 18 aylık dönemde 380-430 kgr holstein için kpnuşuyorum karkas alıyorum

18 aylık dönemde 380-430 kg karkas için hangi rasyonu uyguluyorsun Hacım? Holstein dan bahsediyosun galiba değil mi?

ziymut link=topic=71919.msg834510#msg834510 date=1390682966' Alıntı:
18 aylık dönemde 380-430 kg karkas için hangi rasyonu uyguluyorsun Hacım? Holstein dan bahsediyosun galiba değil mi?
İşin özü kendi hayvanlarımı besi yapıyorum dışarıdan hayvan alımı yapmıyorum buzağılıktan büyüttüğüm için hem mümkün oldukça buzağıyken ishal yada akciğer enfeksiyonlarına uğratmıyorum hem besleme konusunda yeterli ve sağlıklı yapmaya çalışıyorum.Başlangıçtan büyüynceye kadar yonca balyesi verdiğimiz için genetik kabiliyeti olan danaların kemik gelişimi çok iyi oluyor ama belirteyim annesi minyon yapılı danalar uzun dönem besi performansı zayıf oluyor 15 aylık bu tip bir simental melezi danam 20 kgr karkas geldi normal besi döneminde kaba yem yonca balyesi,mısır sılajı ve yiyebildiği kadar kesif yem arpa veriyorum.

yaklaşık olarak 12-13 aylıktılar alırken 6 ay falandı 2 ay yaz sezonu ineklerle otladılar ardından beside idiler ağırlıklı olarak, geçen hafta kesildiler 298-260 arası geldiler holstein...

neo8787 link=topic=71919.msg869159#msg869159 date=1395342730' Alıntı:
bugün 16 aylık danalar tamamı 460 üstü karkas.cins angus, açık besi, serbest yemleme...
maşallah kaç ay beslediniz angusları nerden aldınız 6..7 aylık anguslar fiyatı hakkında güncel bilgin varmı