Şerit ledler nasıl seri bağlanır?

Arkadaslar/abiler şerit ledleri nasıl seri bağlayabilirim?
A Ledinin artısını artıya eksisini B ledinin artısına B ledinin eksisini ise eksi kutup başına bağladım yanmadı :)

Yapacağım iş ise tümosanın kapılarına düğme takacağım bunla ilgili ama ben farklı bir şekilde anlatayım elimizde iki devre olsun bu iki devredede ledler bi tanede elimizde üçüncü bir led olsun bu üçüncü led her iki devreyede öyle bir şekilde bağlansınki devrenin biri aktif olduğunda üçüncü ledde aktif olsun ama diğer devre olmasın :)

Yani elimde bi ana ikide yardımcı led var yardımcılardan biri yandımı ana ledde yansın :) :)

Ynt: Şerit ledler nasıl seri bağlanır?

Seri bağlarsan gerilim düşümü olur ,elektrik akımı geçtiği her led üzerinde voltajının bir kısmını kaybeder ve bir sonraki led e daha düşük ve daha düşük şeklinde gider yanmaması ondandır paralel bağlamanız gerekli ,ayrıca ledlerin - ve + ters olursa yanmaz yani eksi kutba - elektrik,+ kutba +elektrik gelmeli

nabolant link=topic=71925.msg831886#msg831886 date=1390335892' Alıntı:
Seri bağlarsan gerilim düşümü olur ,elektrik akımı geçtiği her led üzerinde voltajının bir kısmını kaybeder ve bir sonraki led e daha düşük ve daha düşük şeklinde gider yanmaması ondandır paralel bağlamanız gerekli ,ayrıca ledlerin - ve + ters olursa yanmaz yani eksi kutba - elektrik,+ kutba +elektrik gelmeli
yani dediğim olayı yapamaz mıyım

omerfarukkoc link=topic=71925.msg831900#msg831900 date=1390337189' Alıntı:
Seri İşi İçin Video Linki Atarım Pc den Girdiğimde ;) 3. Led
İn Şasesini Diğer Lwdlerden Aldıgın Zaman O Da Olur...
tamam videoyu bekliyorum şaşeyi nasıl diğer ledlerden alacağım anlamadım walla :)