BENİM 70-56 :)

Ynt: BENİM 70-56 :)

saolun arkadaşlar daha iyisi sizlerin olsun..garajdaydı uzun zaman geçen acil lazım oldu biraz kirlendi toz çamur yoksa kabortya bu yaz pasta cila bile çekmiştim jantları boyadım sis farları taktım ön panjur ve ağırlıkları boyadım ön lastikleri yeni aldım arka yan kollarım zincirliydi teleskopik taktım...hatta çok rahatsız olduğum ve bi türlü çözümünü bulamadığım camlardaki kireç lekelerini annemin tavsiyesiyle ayna gibi yaptım :) çözümü por çöz diye bi lavabo fayans mermer silmek için hanımların kullandığı bi ilaç varmış annem eldiveni tak camı bunla sil dedi ayna gibi oldu camlarım ;D

uzay kasa link=topic=71953.msg832487#msg832487 date=1390423670' Alıntı:
Altın gibi traktör.13 yıl kahrımı çekti,bana mısın demedi :)

eski mf ci olarak söylüyorum gerçekten kaliteli traktör arkadaşların dediği gibi ne küçük ne büyük tam orta sınıf traktör yakıtı olsun sağlamlığı olsun basit arızalar dışında yolda koyup ağır masraf vermedi bize çok şükür ha şu var kalıbından büyük işleride gerektiğinde zorlasada yapıyor ...1 yıldır niyetleniyoz 3 pistonlu 60 beygir bi çifçekerle takas edelim diye kıyamıyoz nedense td65 jd 5065 e niyetlendik hep vazgeçtik

uzay kasa link=topic=71953.msg832525#msg832525 date=1390425973' Alıntı:
Tavsiyem o dur ki;70-46 ' dan inip 3 piston makineye binme.Td 75 ya da muadili bir traktöre bak derim.İlle de çiftçekerlerde 4 piston ama 2.bir traktörün varsa 3 piston alınabilir bence.

bizde pişman olurmuyuz gibisine duruyoz şimdilik fiyat olarak fazla çıkmadan çiftçeker alabilirmiyiz diye düşündük.. şimdilik duruyo bakalım ..en kötü şöyle bi düşüncem var traktörümün iskeleti kabini duruşu kabortası gerçekten kendi malım diye söylemiyorum gayet iyi durumda yıpranmadı çok diri,,şöyle bi düşüncem var rektefeye geldiğinde babam çiftçekere razı olmazsa buna harcıcam rektefe parasına bunu verip 2000 2001 model avrupa montaj iveco motor orjinal kabinli 7066 tek çeker le takas veya al sat yapıcam

atıyorum benimki 30 bin tl etse motor rektefesi şanzımanı hidroliği lastiği ön takımı 5-7 bin tl gibi tutucak 2 aşşağı 2 yukarı bu parayı benimkinin üstüne saydığımda hem modelim yükselmiş olur hemde şanzıman olarak hidrolik olarak kabin konfor ve güç olarak üst sekmen bir traktör sahibi olurum benim düşüncem bu

ozvatan38 link=topic=71953.msg832531#msg832531 date=1390426385' Alıntı:
bizde pişman olurmuyuz gibisine duruyoz şimdilik fiyat olarak fazla çıkmadan çiftçeker alabilirmiyiz diye düşündük.. şimdilik duruyo bakalım ..en kötü şöyle bi düşüncem var traktörümün iskeleti kabini duruşu kabortası gerçekten kendi malım diye söylemiyorum gayet iyi durumda yıpranmadı çok diri,,şöyle bi düşüncem var rektefeye geldiğinde babam çiftçekere razı olmazsa buna harcıcam rektefe parasına bunu verip 2000 2001 model avrupa montaj iveco motor orjinal kabinli 7066 tek çeker le takas veya al sat yapıcam

atıyorum benimki 30 bin tl etse motor rektefesi şanzımanı hidroliği lastiği ön takımı 5-7 bin tl gibi tutucak 2 aşşağı 2 yukarı bu parayı benimkinin üstüne saydığımda hem modelim yükselmiş olur hemde şanzıman olarak hidrolik olarak kabin konfor ve güç olarak üst sekmen bir traktör sahibi olurum benim düşüncem bu
Traktör dediğin gibi gerçekten temiz ve az kullanılmış. Arka lastikleri Petlas ın ilk lastiklerinden, en az 12-13 senelik. Belki de fabrika çıkışı lastiği. bu traktörün rektefesi 20 sene daha gelmez :) Velev ki gelse ve rektefe yerine 70-66 tek çeker ile takasa girersen bence yazık olur. Senin 70-56 kara kafalı zaten, 2005-2006 model td75 le bile aynı teknoloji. Şanzımanı 12+12 ama en ağır 3 vitesi 70-56 nın takviye 1 ' inden daha daha yavaş, sürüngen de değil. Ayrıca hızlı 4. vitesi 70-56 dan hatırı sayılr yavaş, bu da yakıt artışı demek. Hidrolik ayarlarıda farklı değil, biraz daha güçlü ama top mu kaldırıyorsun? :) oturma pozisyonu aynı, vitesler ortadayken nesi daha konforlu olacak? lastik ebatları aynı, toplam ağırlıkları da aynı gibi, 66 daha hafif hatta. dha çok çekeceği şüpheli, çekse de %2-3 fazla çeker. İlla ki değişceksen çiftçeker td65 senin işini ve beklentilerini fazlasıyla görür, hele turbolusu 70-56 ' yı aratmaz. Çiftçeker td65, 70-56 tek çekerden tahminim en az %30 fazla asılır icabında, hele ki eğimli arazide.

Keltaşlı kardeşim doğru düşünüyor.Turbolu 4çeker td65,70-56dan daha çok çeker.Yalnız 70-56dan sonra td 65 bana daha hantal gelmişti.70 çok atik ve ayrıca yolda çok pratik.70-56yı satıp,70-66 almıştık o da haddinden fazla hantal gelmişti bize.Ayrıca 70-56ya göre mazot düşmanıydı.turbo td 65 hiç kullanmadım daha pratik olur mu bilmem ama illa 66 serisi alacağım diyorsan Adana bölgesinde çok temiz ve sağlamını bulmanda yardımcı olmaya çalışırım.

kıraçta yetişebilen en verimli yem bitkisi nedir

Arkadaşlar bu yıl kurak geçmekte. Onun için hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın yem ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanacağını düşünüyorum. Özellikle kurak ortama uyum sağlayan yem bitkilerinin yetiştirilmesi önem arz etmektedir. Onun özellikle iç anadolu bölgesinde yazlık olarak ekilebilecek yem bitkileri için önerilerinizi beklemekteyim.

155konya link=topic=71953.msg832751#msg832751 date=1390478798' Alıntı:
Arkadaşlar bu yıl kurak geçmekte. Onun için hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın yem ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanacağını düşünüyorum. Özellikle kurak ortama uyum sağlayan yem bitkilerinin yetiştirilmesi önem arz etmektedir. Onun özellikle iç anadolu bölgesinde yazlık olarak ekilebilecek yem bitkileri için önerilerinizi beklemekteyim.

konu çakma olmuş ...