Satılık Massey Ferguson Multi Power şanzumanı.

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Arkadaşlar; ömür35 nickli üyemiz bana PM atmış. Kendilerine cevap yazdım, ileti kutusu dolu olduğu için mesaj iletilemedi.:)
Bende yardımcı olmak için mesajını buraya kopyalayıp yayınlıyorum.
Multi Power ihtiyacı olanlar kendileri ile görüşebilirler.

s.a nail bey iyi aksamlar elimde komple multi pover var satılık acaba degerli dostlarımızın işine yararmı bu konuda ne yapa biliriz saygılarımla kendim izmirdyim aliagada 4 ay önce 76 model 152 massey aldım power li ama poveri kullanmasını bilmedigimiz için söktürüp 4 ileri şanzıman koydurdum bu taraflarda bilen yok bu konuda yardımcı olursanız komple tam takın olarak yollıcam satmayı düsünüyom saygılarımla .

Ynt: Satılık Massey Ferguson Multi Power şanzumanı.

Yazik etmiş mf te kendisi ile bende konusmustum kullanimi basit ve çok yararlı aslında. Duzde pover mandalina+ konumuna getiriyorsun ttraktör çok güzel surat kazaniyor buçuk olayi gibi 1-2 ve ya takviye viteslerde nasil oluyor onu bilmiyorum, traktörle yokuşa ve ya inişe geldiğinde pover mandali - konuma getirilmesi yani kapatilmasi gerek. Sebebi ise POWER ACİK İKEN TRAKTOR KOMPRESOR YAPMAZ YANİ BAS ASAGİ BOSA ATMİS GİBİ GİDER, bu da kazaya sebep olabilir. Düzgün kullanildiginda yakut ve zamandan avantaj sağlar. Elinde 165-188 serisi MF traktör olanlar için güzel bir firsat.

Sen bunlari nerden biliyorsun derseniz bu power olayina baya kafa yordum bi ara bizzat kullanicilardan da bilgi almaya calistim yabanci siteler vs. De arastirdim ve poweri acik konumda ariza yapmis mf 175 gecmis aliemizin basindan power kullanimi bilmedikleri icin baya maceralari olmuş oradan biliyorum :)

k_urt_03 link=topic=71979.msg832332#msg832332 date=1390414882' Alıntı:
USAK ta azmi usta var..traktör tamircisi.. Oğulları da var alaaddin di birisi..
Bizim 188 ligin powerini HACI dedem bunlara yaptrmis..
Bide kayseri yozgat tarafındaki ustalar iyi anliyo..

Dogrudur abi itiraf edeyim yani 4-5 gündebir canim sikildikca acarim sahibindeni 165-188 e kadar olan MF lere bakarim fiyatlarına illerine modellerine özellikle poverli olanlara usak-nehsehir-kirsehir-eskisehir-kayseri buralardan çok cikiyor bu traktörler muhakkak ustasi vardir bazi ilanlarda povere bakim yapildigini ve ya yeni takildigini goruyorum nadir de olsa kit olarak bulundugunu dusunuyorum.

ÇeLişki_37 link=topic=71979.msg832334#msg832334 date=1390415334' Alıntı:
Dogrudur abi itiraf edeyim yani 4-5 gündebir canim sikildikca acarim sahibindeni 165-188 e kadar olan MF lere bakarim fiyatlarına illerine modellerine özellikle poverli olanlara usak-nehsehir-kirsehir-eskisehir-kayseri buralardan çok cikiyor bu traktörler muhakkak ustasi vardir bazi ilanlarda povere bakim yapildigini ve ya yeni takildigini goruyorum nadir de olsa kit olarak bulundugunu dusunuyorum.
sorma selçuk ..babamin gönlünü bi edebilsem bida aldrcam 188 lik ..
Bnde takip ediyorum ;)

k_urt_03 link=topic=71979.msg832337#msg832337 date=1390415737' Alıntı:
sorma selçuk ..babamin gönlünü bi edebilsem bida aldrcam 188 lik ..
Bnde takip ediyorum ;)

Takip edilmeyecek gibi değilki be abi :) Taşlar oturuyor yavaş yavaş belki fiattan sonra geçiçi de olsa bi kırmızı yapabilirim yeni model alma gibi bi durum yok beygir yükseltip alet-edevat düzmek istiyorum ilk başta sonra 4x4 sıfır olur diyorum çok ilerde, poverli bi 188 z jant köşeli yağlı oldumu tadından yenmez :) Dedemin gönlü var ama köye geri dönmem lazım ben almam ama alırsanız da hayır demem diyor ;)

s.a saygıdeger dostlar öncelikle herkese ilgilendikleri için tesekkür ederim gelelim mf nin son haline multi pover pompası arızalı çıktı dişli kaydırmıs sogutma filitersini delik desik etmişler pover sanzımanın kacıran yerleri varmıs sekmanları bu takımların tamiri içiz kayseriye yollatım orda çılgın ali ustaya 3 gün sonra aradı ustam masraf 1500 tl dedi bende yolla geriye dedim ve burda aliaga ve izmir çivarında hiç kimse görmemiş ne multiyi nede 152 mf yi etrafı panayır gibi traktörün gelen bakıyo budamı varmıs dedi :) suan komple 240 kara sanjuman var prizdirek 24 diş buarada 260 golt hidrositatik dirksiyon koydum bana 7000 tl masraf ettim traktörü usak esmeden 9000 tl ye almıstım ama suan çok memnunum dediginiz gibi keske kullan masını bilseydik de powerli kalsaydı ama niyetim 2 sene sonra 260 gold 3ileri buçuklu sanjuman taktırmak onunda ustası ödemişte hamdi bey fotolarını yakında yüklerim saygılarımla