tümosanın petlas lastik kullanmasını istemeyenler

arkadaşlar 2007 model 65-70 tek çeker tümosanımız var iki tane ikisininde arka lastiklerinde eksper raporuyla fabrika hatası olmasına rağmen petlas fabrikasından kullanıcı hatası diye mesaj atıyolar hepinizde çiftçisiniz 2 yılda arka lastik eskiten varr mı acaba lastikler boşa çıktı ve trakörlerin garanti süreleri de bitti petlası boykot ediyorum

Ynt: tümosanın petlas lastik kullanmasını istemeyenler

valla benimde 74-80 DTnin önler bitti iyce.ama yinede petlası kötülemek istemiyorum.sadece benim önlerde olmuş olabilir.çünkü petlas hakkında fazla bilgim yok.kalitesi nedir.ne değildir bilmiyorum.

Bizim köyde de bir arkadaşta TD 75D var. Ön lastikleri kabarıp kabarıp kopuyor ve yıpranıyor. Onunda lastikleri petlas. Fabrikadan sorun olduğunu düşünüyorlar. Çünkü traktör daha 1 senelik ve hiç ağır işe koşulmuyor. Sanırım lastikler hatalı üretim.

şunu söyleyebilirim,petlas kalite olarak geçmişten daha iyi ama tabi bir good year kalitesini tutmaz,bir mağduriyetin varsa traktörü aldığın bayinin devreye girmesi gerekiyor...

arkadaslar tumosan uretiyor bu lastikleri.turkiyede kurulan ilk lastik fabrikasidir.ataturk ruslara kurdurmustur lastiklere bakin (brauwn) yazar .ozamanki sartlarda en hizli araba 40/50 km hiz yapiyordu teknolojisi degismeden uretim yapiyor onun icin cabuk oluyor lastik hatali degil

bana gore saglam degil .sevenede karisamam.herkesin motoru kendine.bende 65/46 var 1987 yili avrupa uretimi bana cok bile daha revizyon olmadi cok saglam makina

ipsiz recep link=topic=8089.msg85964#msg85964 date=1224344000' Alıntı:
bana gore saglam degil .sevenede karisamam.herkesin motoru kendine.bende 65/46 var 1987 yili avrupa uretimi bana cok bile daha revizyon olmadi cok saglam makina
bzide zamanında baya fiatlar kullandık halada çok hoşuma gider.senin traktör ve 640 ' ın yeri başkadır.bende tümosan hakkında olumsuz düşüncem vardı.kullanıp biraz zaman geçince anlıyo insan herşeyi diye düşünüyorum.
SAYGILARIMLA

benim soylediklerim kulaktan duyma gozumle gormedim .demekki iyi mal neden yalan soyleyeceksin durduk yere .sen svdiysen problem yok inanki yoklugu kotu yeterki isini gorsun

ipsiz recep link=topic=8089.msg86155#msg86155 date=1224368493' Alıntı:
benim soylediklerim kulaktan duyma gozumle gormedim .demekki iyi mal neden yalan soyleyeceksin durduk yere .sen svdiysen problem yok inanki yoklugu kotu yeterki isini gorsun
evet kardeş aynen.aldığımda bazı olumsuz düşüncelerim vardı.özellikle kulaktan duyma sözler çok olumsuzlaştırıyor insanı ama kullanınca anlaşılıyo herşey.

ipsiz recep link=topic=8089.msg85741#msg85741 date=1224271136' Alıntı:
arkadaslar tumosan uretiyor bu lastikleri.turkiyede kurulan ilk lastik fabrikasidir.ataturk ruslara kurdurmustur lastiklere bakin (brauwn) yazar .ozamanki sartlarda en hizli araba 40/50 km hiz yapiyordu teknolojisi degismeden uretim yapiyor onun icin cabuk oluyor lastik hatali degil
birader hakikaten saçmalamışsın,tümosan lastik felan üretmedi,tümosan devletteyken good year kullanırdı,hiç bir zaman lastik üretimi yapmadı,şimdide eskiden kombbassana ait olan petlas lastikleri kullanıyor,kulaktan duyma yalan yanlış bilgileri paylaşarak milletin aklını karıştırmayınız...

ipsiz recep link=topic=8089.msg86870#msg86870 date=1224532202' Alıntı:
tumosan zaten traktor fabrikasi .bunlarin hepsi kombassana aittir .ortaya cikipta bilmislik yapma.
hepsi kombassana aitmiş,bak kardeşim tümosanla kombassanın hiç bir bağlantısı yoktu,tümosan önce devlet kurumu idi özelleşti ve alçelik firmasına satıldı,petlas kombassana aitti ama abdülkadir özcan a.ş e satıldı buyur bu da linki http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=4908
ortaya çıkıp bilmişlik yapan kimmiş site sakinlerinin insiyatifine bırakıyorum...sen bu yollarda emeklerken biz koşuyorduk,öğrende gel...

kombassan mal kacirmasi kardesim ayni tumoyu sattigi gibi albayraklara yine hepsinin arkasinda kombassan var sen kagit uzerindeki patronu goruyon gorunmeyene bak .benim enistem oranin ortaklarindan(abdil inci) ismi yonetim kurulunda .sen gazeteden biliyon ben icinden biliyom .her lafa inanmayin arkadaslar her yazilan dogru degil

içinden biliyormuş bende tümosanın 97 den beri bayisiyim,tümosanın içini dışını bilirim yok öyle bir olay tümosan resmi devlet kurumuydu albayraklara kombassan felan satmadı tümosanı tümosana özelleştirme yapıldı kardeşim adı üstünde,petlas konusuna gelince zaten şu anda resmi olarak sahibi kim abdülkadir özcan a.ş diğer türlü kombassanın yaptığı fırıldaklıklar bizi ilgilendirmez...
http://www.abdulkadirozcan.com.tr/

ipsiz recep link=topic=8089.msg87221#msg87221 date=1224672319' Alıntı:
traktor satmayla ici bilinmez .traktor sana gelir sen satarsin . tabiki icini disini bilmezsin .neyse banane kiminse kimin benden bilgi vermek
ne diyorsun kardeşim boş boş konuşup durma yok biz bilemezmişiz neyi bilmeyecez biz bilmeyecezde sen mi bilecen? ' ' neyse kiminse kimin ' ' diye öyle olayı kestirip atarsın sonra,bir konuda bilgimiz tam değilse eksikse susacaz tamam?