Domuz sürüsü tarlaları talan etti

Buna benzer anlatımlar çok nadirende olsa dağ köylerinde yaşayanlar duyuyordum , ama bu kadar kalabalık ve yoğun bir sürü duymamış ve görmemiştim. Bu musibetlerin artık iyice kontrollde çıktığını gösteriyor. Bu iş artık vurma ile sürek avı ile zor çözülür gibi birkaç sene sonra dahada zorlşacak işimiz. Fidanları söken zarar veren hayvan , buğday , yulaf , ayçiçeği , sebze bahçesi , bağ , bostan gibi yerlere ne yapmaz?

Haber Detayı..:
Çanakkale ' nin Bayramiç İlçesi ' nde, Kazdağları ' ndan yerleşim yerlerine kadar inen yüzlerce domuz bahçe ve tarlaları talan etti. Çiftçi Salih Pehlivan, yüzlerce domuzun yer aldığı sürüyü cep telefonuyla saniye saniye görüntüledi. Kazdağarı ' nın eteklerindeki Karaköy Köyü ' nde yaşayan Salih Pehlivan, köye 4 kilometre uzaklıktaki bahçesinde çalışırken ürkütücü bir ses duydu. Sesin geldiği yana dönen Pehlivan, yüzlerce domuzun oluşturduğu bir sürünün koşarak tarla ve bahçelerine doğru geldiğini görünce korkup, ağaçların arasına gizlendi. Pehlivan, elma, şeftali ve kiraz fidanları bulunan bahçelere girerek talan eden domuzları cep telefonuyla saniye saniye görüntüledi. Belgesellere konu olabilecek görüntüleri paylaşan Pehlivan zararının büyük olduğunu belirtip, 'Domuzlar, bahçemin altını üstüne getirdi. Bahçedeki fidanların bir çoğunu kökleriyle söktü. Sağlam kalanları yeniden dikmeye çalışıyorum. Köydeki bir çok tarla aynı halde' dedi. Fatih DALDAL-DHA

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/59768/25637263/1/domuz-surusu-tarlalari-talan-etti-ciftci-o-anlari-boyle-goruntuledi.aspx

Internet haberi olduğu için paylaşılmış olabilir , konuyu bulamadım.
Eğer böyleyse kilitleyebilirsiniz.

Ynt: Domuz sürüsü tarlaları talan etti

nailyetek link=topic=72040.msg833205#msg833205 date=1390564319' Alıntı:
Bizim açımızdan karşıya geçtiyseler :D bu iyi.
Sizin açınızdan karşıya geçtiyseler, bu kötü.:)
Geçen sefer İstanbuldan boğazdan yüzerek geçtiler , uzun sürmüş birde üşümüşler.
Lakin bu sefer tünel var artık altta , Marmaray onu kullancaklarmış. Reisleri böyle daha hızlı oluyor dedi. :)