2635 tam anlamıyla berbat bi traktör!

MF2635 traktör almıştık 1 sene önce.başta traktörün sesi soluğu gücü falan iyiydi.Ama zamanla traktör ocağımızı batırmaya başladı.traktör hiç ağır iş yapmadı desem yeridir fakat her yerinden mum yanıyo.Mazot yakışı uçtu resmen ve heryerinnden yağ geliyo.Önce hidrolikten sıkıntı yaşadık ve hala düzelmedi,daha sonra mazot pompasından,stop lambaları vs... Anlatsam destan olur.Yani kısacası 2635 alıp 55-60 bin lira para bağlayacağınıza alın bi 285 yola devam.

Ynt: 2635 tam anlamıyla berbat bi traktör!

2600 serisi yerine 3600 serisi tercih edilmeli mfde 2600seriside iyi makina fakat parasının traktörü değil hele 2600 bağ-bahçe serileri yazıktır verilen paraya...bu arada geçmiş olsun mf ne olursa olsun iyi makina diye bilirdik...

samet denk link=topic=72054.msg833887#msg833887 date=1390599152' Alıntı:
komsu köyde 3635 vardı adam sadece findık patosu takiyodu önleri dagıtmıs kullanici hatasi demişler adama 12 bine mal olmus
bizdede 3635 GE modeli var ben saman patozuna balyaya hem ot hemde saman balyası yapıyorum benimki neden dagılmıyor demekki kullanıcı hatası

kubilay07 link=topic=72054.msg833859#msg833859 date=1390597341' Alıntı:
2600 serisi yerine 3600 serisi tercih edilmeli mfde 2600seriside iyi makina fakat parasının traktörü değil hele 2600 bağ-bahçe serileri yazıktır verilen paraya...bu arada geçmiş olsun mf ne olursa olsun iyi makina diye bilirdik...

Neden ? bağ bahçe serileri çok mu kötü 2600 serilerinin ? Benim bi tanıdığım aldı. 4 çeker bağ- bahçe . cidden minicik bişey 2615.. Tabi kullanma şansım olmadı. Siz nelerinden hoşnut değilsiniz . ? bilgi almak için soruyorum . bilmiyorsan bi bilene sor demişler. benim de cidden bilgim yok MF 2600 serisi bağ bahçe serileri hakkında..

sariali link=topic=72054.msg834324#msg834324 date=1390670601' Alıntı:
bizdede 3635 GE modeli var ben saman patozuna balyaya hem ot hemde saman balyası yapıyorum benimki neden dagılmıyor demekki kullanıcı hatası

Traktörünüzden memnunsunuz galiba. Çekişi , yakıtı sürüş rahatlığı ve hızı nasıl ? Bizde mf 3655 GE serisi düşünüyorduk ama fiyatı çok pahalı geldi Cidden o fiyat bizi aşıyordu ve yakıtı çok dediler. Same frutteto aldık.

çiftçilikhayatı link=topic=72054.msg834605#msg834605 date=1390689311' Alıntı:
Neden ? bağ bahçe serileri çok mu kötü 2600 serilerinin ? Benim bi tanıdığım aldı. 4 çeker bağ- bahçe . cidden minicik bişey 2615.. Tabi kullanma şansım olmadı. Siz nelerinden hoşnut değilsiniz . ? bilgi almak için soruyorum . bilmiyorsan bi bilene sor demişler. benim de cidden bilgim yok MF 2600 serisi bağ bahçe serileri hakkında..

bende öyle çok fazla kullanmadım fakat bir bayi geçen hafta burada tanıtım yaptı 2615 çiftçeker ile koltuğa oturdum platform düzeni diye birşey yok koltukta çok eğriti duruluyor arkadaşın dediği gibi platformlar fazla aşağıda kalmış insan fiziken rahat otursa bile ayaktaymış gibi hissediyor bunlar konforla ilgili olanlar...

çiftçeker bağlama düzeni mekanik(o classtaki bir traktöre göre normal) fakat fazla basit düzenek çamurluğa incecik bir kolla tutturmuşlar aşağıya bakınca diferansiyele giren burçlar mekanik parçalar çok net gözüküyor buda çok fazla basit havası uyandırıyor

motor ile ilgili pek fazla birşey yok ama rölantisi yüksekti gelen traktörün 9 gaz civarıydı çalışırken tıkırtı benzeri sesler geliyordu motordan

vitesler efsane serisi 240lar gibi 4üncü vites geri ile 2nin arasında senkromeçsizi varmı şanzımanlarının bilmiyorum fakat vites geçişleri sorunluydu vites yükseltirken bile çart curt sesler geliyordu buda günümüz traktörlerine yakışan birşey değil

hidrolik valf koluna öyle bir şekil vermişler ki demiri söküp düz duruma getirsen en az 1 mt çıkar daha kullanışlı yapılabilirdi

gösterge paneline gelince çok demode bir görüntüsü var dijital çalışma saati bile yok ki kuyruk mili devir saati zaten yok bahçe serisinde en lazım olanlardan biriside budur

çamurlukların kenarlarına plastik ek yapmışlar tıpkı phantom serilerindeki gibi fakat çok uyduruk durmuş sanki son dakikada akla gelmiş böyle oluversin denmiş gibi

her bahçe serisi mf gibi çok hafif gözüküyor belkide hafiftir yolda çok zıplıyordu...

sonuç olarak mflerin bazı karakteristik özelliklerini taşıyor öte yandan efsane serisi 240larla çok benzer yönü var daha çok revize edilmiş 240 gibi duruyor fakat onlar kadar oturaklı traktör değil

tüm bunları düşünürsek ne var bunlarda gibi bir şey gelebilir akıllara onuda söyleyeyim bu traktöre 43bin fiyat çekerlerse bunlar niye böyle diye sormamak elde değil arkasında asansör çekisi bile yok....

2635 bildigin 265 in 4*4 modelli ve Hint motorlusu. Tek çeker 265- 285 Mf lere kullandığın ekipmanla çalışacaksın. Ondan ağır olmayacak ondanda büyük olmayacak. Ama bence parasını haketmiyor ve memnun bir kullanıcısı rastlamadı.

2635 bildigin 265 in 4*4 modelli ve Hint motorlusu. Tek çeker 265- 285 Mf lere kullandığın ekipmanla çalışacaksın. Ondan ağır olmayacak ondanda büyük olmayacak. Ama bence parasını haketmiyor ve memnun bir kullanıcısı rastlamadı.

Haklısınız. Çok ucuza mal etmek içi yapmışlar bu anlattıklarınızı. MF 3600 GE serileri çok daha kaliteli galiba. Bayide inceledim. MF 3655 GE serisi almayı düşünüyorduk ancak fiyatı çok fazla geldi bize. Geçen yıl 90 bin tl demişlerdi. Same frutteto aldık bu ay. Fiyatı çok daha uygun hem. Çok soruşturduk same de karar kıldık..

ademin link=topic=72054.msg834642#msg834642 date=1390691358' Alıntı:

İyi traktörler çok pahalı. Memlektimizin çiftçisnin durumu belli . MF hem marka , hem servis ağı geniş vede yedek paraç sorunu yok..Ama 2600 serisi hani 90 sonrası üretilen mf ler gib. Phantom serileri 2600 serisinden daha kaliteliydi bence.. iki ayrı seri sundu . 2600 ve 3600.. tabi 3600 serisi daha kaliteli ve pahalı

kubilay07 link=topic=72054.msg834626#msg834626 date=1390690638' Alıntı:
bende öyle çok fazla kullanmadım fakat bir bayi geçen hafta burada tanıtım yaptı 2615 çiftçeker ile koltuğa oturdum platform düzeni diye birşey yok koltukta çok eğriti duruluyor arkadaşın dediği gibi platformlar fazla aşağıda kalmış insan fiziken rahat otursa bile ayaktaymış gibi hissediyor bunlar konforla ilgili olanlar...

çiftçeker bağlama düzeni mekanik(o classtaki bir traktöre göre normal) fakat fazla basit düzenek çamurluğa incecik bir kolla tutturmuşlar aşağıya bakınca diferansiyele giren burçlar mekanik parçalar çok net gözüküyor buda çok fazla basit havası uyandırıyor

motor ile ilgili pek fazla birşey yok ama rölantisi yüksekti gelen traktörün 9 gaz civarıydı çalışırken tıkırtı benzeri sesler geliyordu motordan

vitesler efsane serisi 240lar gibi 4üncü vites geri ile 2nin arasında senkromeçsizi varmı şanzımanlarının bilmiyorum fakat vites geçişleri sorunluydu vites yükseltirken bile çart curt sesler geliyordu buda günümüz traktörlerine yakışan birşey değil

hidrolik valf koluna öyle bir şekil vermişler ki demiri söküp düz duruma getirsen en az 1 mt çıkar daha kullanışlı yapılabilirdi

gösterge paneline gelince çok demode bir görüntüsü var dijital çalışma saati bile yok ki kuyruk mili devir saati zaten yok bahçe serisinde en lazım olanlardan biriside budur

çamurlukların kenarlarına plastik ek yapmışlar tıpkı phantom serilerindeki gibi fakat çok uyduruk durmuş sanki son dakikada akla gelmiş böyle oluversin denmiş gibi

her bahçe serisi mf gibi çok hafif gözüküyor belkide hafiftir yolda çok zıplıyordu...

sonuç olarak mflerin bazı karakteristik özelliklerini taşıyor öte yandan efsane serisi 240larla çok benzer yönü var daha çok revize edilmiş 240 gibi duruyor fakat onlar kadar oturaklı traktör değil

tüm bunları düşünürsek ne var bunlarda gibi bir şey gelebilir akıllara onuda söyleyeyim bu traktöre 43bin fiyat çekerlerse bunlar niye böyle diye sormamak elde değil arkasında asansör çekisi bile yok....
Haklısınız. Çok ucuza mal etmek içi yapmışlar bu anlattıklarınızı. MF 3600 GE serileri çok daha kaliteli galiba. Bayide inceledim. MF 3655 GE serisi almayı düşünüyorduk ancak fiyatı çok fazla geldi bize. Geçen yıl 90 bin tl demişlerdi. Same frutteto aldık bu ay. Fiyatı çok daha uygun hem. Çok soruşturduk same de karar kıldık..

çiftçilikhayatı link=topic=72054.msg834651#msg834651 date=1390691958' Alıntı:
İyi traktörler çok pahalı. Memlektimizin çiftçisnin durumu belli . MF hem marka , hem servis ağı geniş vede yedek paraç sorunu yok..Ama 2600 serisi hani 90 sonrası üretilen mf ler gib. Phantom serileri 2600 serisinden daha kaliteliydi bence.. iki ayrı seri sundu . 2600 ve 3600.. tabi 3600 serisi daha kaliteli ve pahalı

Çok güzel tespit. Phantom ile 26xx serisini karşılaştırma fırsatım oldu. Malzeme kalitesi, özellik, dayanıklılık ve güç konularında yanına gelemez. Her ne kadar kağıt üzerinde tork ve hap değerleri yakın olsada teorik ile pratik çok farklı.

Bu yaz en az 1000 saat 2007 model 4x4 phantom 3050 minimax kullandım. Biçme, çevirme, sürüm, çapa, en çok da balya bağlama. 2007 elibollar ile Temmuz sıcağında 30-35 derece dik bayırlarda tık demeden çalıştı. Fiziken kendinden büyük duran 2 tonluk balya makinasıyla top gibi oyun oynuyor resmen. Kendim kullanmasam inanmazdım. Minicik ama 2700 kg traktör. Turbo yok ama ona rağmen korkunç bir tork var. 265 ' in çıkamadığı yerden çıkıp 265 ' in çekmediğini çekiyor.

Bunu neden anlattım? Aynı balya makinasını 3050 ' nin muadili olan 2615 ' e taktık. Makinayı çevirene kadar akla karayı seçti. Daha sardığı ilk bayırda da hararete kalktı. Baktık arıza açacak, kol falan çıkartacak. Söktük makinayı.

Şimdi burdan çıkan sonuç şu: Mf 2003 ' ten sonra ucuz ve kalitesiz mal üretmemeye başladı. Fakat kalitenin bedeli olarak fiyatlarını yükseltti. Ben şu ana kadar phantom kullanıla memnun olmayan görmedim. Zaten çoğunlukla alan satmıyor. Ama öte yandan ikinci el, 2006-2007 model 4000 saatte bi phantom 3095 ' in ikinci eli 70.000 liraya müşteri bulabiliyor. Bu malın kalitesinin bir ürünü.

Bu özellikle firmanın pirestijini arttırdı ama bir de kötü sonuç doğurdu. Yüksek fiyat yüzünden Türkiye ' de traktör piyasasının sıcak olduğu alt segment ucuz traktör piyasasında satış rakamları düştü. MF ' den artan pazar boşluğunu da NH 54C, t480, tt55, tümosan, başak ve erkunt gibi firmalar çok güzel doldur. Bir bakıma MF lider olduğu sektörde geriledi.

İşte MF pazardaki hem kaliteli ürünlerine devam etmek, hem de alt segmentteki eski yerini geri almak için ucuz traktör de üretmeye başladı. Fiyatı düşürmek için de kaliteyi düşürdü. Sonuç: hüsran. Çünkü Türk Çiftçisi, 265 yada 285 gibi traktörlerle yetinen eden eski Türk Çiftçisi değil artık.

Kısaca özet şu: Nasıl 54xx, 64xx, phantom gibi serilerden alıp da memnun olmayan yoksa 26xx serisinden alıp da memnun olan görmedim. Çoğu kişinin açıklaması da şu: bu kadar kötü olduğunu bilseydim, 240 alırdım.' En azından kafam rahat olurdu, satarken para ederdi.'