Hibeyle traktör sahibi oldular

22.01.2014

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörlüğü ' ne 11. Başvuru Çağrı Dönemi ' nde projeleri kabul edilen iki arı yetiştiricisi hibeyle traktör sahibi oldu.

Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi bileşeni kapsamında yüzde 50 hibe ile çiftçiler Halil Gülmüş ve Mustafa Aydın ' ın satın aldıkları bahçe tipi traktörler, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince incelendi.

AA ' nın haberine göre; İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yunus Emre Aydoğdu, yaptığı konuşmada, 11. Teklif Çağrısı kapsamında onaylanan ve sözleşmeleri imzalanan 19 projeden 2 ' sinin Yağlıdere ' den olmasının sevindirci olduğunu söyledi. Projelerin Yağlıdereli diğer yatırımcılar için örnek olacağını ve ilçedeki çiftçilerinin TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü desteklerinden yararlanmasına bir ivme kazandıracağını belirten Aydoğdu, 'İlçemiz Yeniakköy köyünden iki arı yetiştiricisinin 11. Teklif çağrısı kapsamında Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi bileşeni kapsamında, yüzde 50 hibe desteği ile satın almış oldukları traktörleri ve ekipmanların arıcılarımıza kazançlarının Bereketli olması temenni ediyorum' dedi.