massey ferguson 165 hakkında bir soru

abilerim size bir konuda danışmak istiyorum. traktör konusunda yeniyiz ve emin olamadık. babam 400 lt ilaç makinesi alalım diyor bense traktörümüzün 600 lt olanını kaldırabilecegini soyluyorum. sizce kaldırabilir mi 600 lt liği? ya da sıkıntı yaratır mı ? hidrolik sistemi daha bu yıl yenilendi. önünde de 150 kg agırlık var. çok fazla engebeli arazilerimiz de yok.

Ynt: massey ferguson 165 hakkında bir soru

çok kafan takılı kaldıysa varsa komşuda 800 veya 600 lt lik ödünç alır doldurup denersin, 800 lük bile olsa 600lt sini doldurursun kesin emin olursun.
ama önde 150 kg ağırlık ile kurtarması lazım

tayfun38 link=topic=72133.msg835239#msg835239 date=1390772371' Alıntı:
çok teşekkurler abilerim. 600 lt almaya karar verdik ama yine de köye gidince komsudan alıp deneyeceğim. tekrar teşekkürler
yukarı da bi abimız yazmış 800 luk al 600 doldur diye 600 ile 400 arasında kaldın madem aynı mantıkla 600 al kaldırmayacak sıkınti çıkaracak Olursa Tam doldurmazsin ileriye dönük bi hareket olur Bence saygılar...

tayfun38 link=topic=72133.msg836087#msg836087 date=1390860301' Alıntı:
Birsey daha sorucam. Bugun ilac makinesini denemeye gittigimde farkettim debriyaja basinca hidrolik kollar iniyor. Bu normal mi ?

traktör powerliyse olabilir dicem aklıma powerin şanzımandaki power basınç hidroliği geldi acaba debriyajla ilişkilimi diyede ama çok az bi ihtimal buda ! şaşırdım doğrusu bende yıllardır 165 kullandım ne gördüm ne duydum..birde şöyle dene vites boşta traktörü çalıştır el gazını sona daya debriyaja bas bi hidrolikler inecekmi veya inmede bi yavaşlama azalma olacakmı ..

denedim abi öyle de iniyo. ayağını debriyaja basınca iniyo. çekince sıkıntı yok. ama ayağın debriyaja basınca iniyo. Traktorde de power yok. Yani daha dogrusu varsa bile haberimiz yok. biz aldigimizda o power kolu yoktu. Icinde pompasi var midir onu bilemem ama.

bizim mf 135 çift balata ilk kademe vites ikinci kademeye kadar basınca kuyruk mili o zaman hidrolik iniyor debriyajı tek kademe olanlar da basınca hemen iniyor senin motorda o serilerden herhalde yuvarlak dingil

tayfun38 link=topic=72133.msg838627#msg838627 date=1391265561' Alıntı:
denedim abi öyle de iniyo. ayağını debriyaja basınca iniyo. çekince sıkıntı yok. ama ayağın debriyaja basınca iniyo. Traktorde de power yok. Yani daha dogrusu varsa bile haberimiz yok. biz aldigimizda o power kolu yoktu. Icinde pompasi var midir onu bilemem ama.

traktör ingiliz tiplimi? yani şundan sordum bazı arkadaşlar pancar koop.getirdiği arka lastikleri küçük ön akslri küçük lastikleri küçük yarım çamurluklu olanlara ingiliz diyolar orjinaldan 4 ileri olanlar bundannsa power pompası şanzımanda kesinlikle olmaz ,,ama arka lastikler 16.9.30 önler 750-16 kare far 3ileri veya 4 sonradan takılmışsa muhtemelen bu hakiki ingilizdir ve büyük ihtimal poweri iptal edilip pompaya tapa vurmuşlardır kardeş emin değilim ama şanzımana baktır bence sorun bu pompada birde şanzımanın içinde iki tane mil var yan yana bu dişlilerin üstünde sabit powerli olanlarda bir bu mile bağlı sekmanlı bir aparat var power kolu inip kaldırdığında bu mil üzerinden power pompasını ve dişlisini harekete geçirir..bu bağlantı aparatınıda iptal etmemiş olabilirler..

konu açılmışken powerinde sıkıntı olan arkadaşlar vay power işlem görmüyor kaçırıyor kendiliğinden low veya hıgh duruma geliyor gibi sorunu olanlar benden size tavsiye onun bunun demesiyle sisteminizi iptal etmeyin çözümü basit iyi bi usta elinde düzelir poweri iptal edipte 4 vites olunca bişey kazanmazsınız ama poweri iptal ederseniz traktörün tarladaki performansını düşürürsünüz

Üst resimdeki safkan hakiki ingilizdir 3 ileri + power orj.hidr. direksiyonludur hatta arka çamurluklarda torpido gözü olur
ALT daki pancar dedikleri bazı uyanık galericilerin hakiki ingiliz dedikleri zamanında mf fabrikasının 165 mini yani bahçe tipi olarak ürettiği tiptir bunda orj. 4 ileri olur başkada hiç bi özelliği yoktur konfor olarak ingiliz lastik ebadlarından dolayı daha sarsıntısız rahat sürüş sağlar aklınızda bulunsun

bence 600 lt al ilerde traktörü değiştirirsin ekipman küçük gelir belki önü klakar biraz ama onada ağırlık atarsın fazla suratlı veya motoru hoplatmazsan rahat tşır