palio 14 fire activa çok yakıyo

2008 palio aldım 14 fire activa çok yakıyo dün aldım 600 km yol getirdim 400 tl yakın yaktı benzinle tüp yok kullanan varmı bu motorlu araç hemen satacam herhalde normal yakıtımı bu yoksa araçta nasıl bi sıkıntı vardır sizce

Ynt: palio 14 fire activa çok yakıyo

5. vites 2500 devirden yüksek kullandıysan ve bagajda yük varsa yakmıştır. bende 2001 model 1.2 si vardı. bu dediklerimi yaptığım zaman çok yaktığını görüyordum. makina olarak güzel ancak o makinanın ya multijetini veya 1.2 sini tercih etmeliydin. elindeki makinanın rengi işallah metalik gridir de çabuk satılır.

ben de de 99 model palio var, benzindeyken yakıtı yüksektir. benim ki lpg li. lpg de iken ortala da ( şehir içi - şehir dışı ) 9,5lt / 100 km lpg yakıyor.

çok geziyorsan palio zarardır. ben ortalama yılda 10000 km yapıyorum belki daha da az.

Ne yapmış o palio öyle :S Bizdeki mitsubishi pick up bile o kadar yakmıyo..

Bende palio 1.3 multijet 2004 model vardı 45 litre mazot ile 975 km yol gidiyodu. Benzinli bile olsa o kadar yakmaması lazım bi sorun olabilir :S

evet hemserilerim biraz abarttı istanbuldan ankaraya içti ankarada tüp takıldı acıylan. 220 km 57 tl gaz yakmış normal mi daha azmı yakmalı

Dizel 1.3 multijet palio dan yakıt konusunda çok memnundum ama benzinlileri hakkında bişey diyemeyeceğim. Arabalarla ilgili birkaç tane forum sitesi var isterseniz oralardan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.