Erkunt kabin üstü fan sayıları

----Arkadaşlar daha önce bu konu açıldımı bilmiyorum ama Erkunt kullanıcıları olarak mantıklı bir cevap duyma olasılığı ile size sorma gereği duydum. 2014 Avrasya fuarında 2 adet olan 110 luklardan birinin üstünde tek fan diğerinin çift fan olduğunu farkettim. ve ayrıyeten 100 lüğün biride çift fandı. Diğer kalan tüm traktörler tek fandı. her Erkunt görevlisine ayrı ayrı bu soruyu çaktırmadan sordum hepside birbirinden farklı saçma cevap verdi bu fan olayının sebebini bileniniz varsa açıklasın lütfen :)

Ynt: Erkunt kabin üstü fan sayıları

koparanlı 80.4 servet link=topic=72136.msg834978#msg834978 date=1390757222' Alıntı:
90 100 110 larınki çift fanlı daha güçlü klimaları alt serilerindekiler tek fanlı bildigm kadar.

Doğru cevap bu değil çünkü 110 lukta hem tek hem çift fan vardı 100 lüktede öyle

arkadaşlar boyle sorular çok guzel bır kullanıcı olarak sormak çok ıyı ama ben erkunt gorevlılerını fuarda bıraz az bılgı verdığını gordum bunuda geçen yıl çorlu fuarında fark ettım bence derslerıne ıyı çalışmalılar çunku okadar parlak fıkırlı vezor soru çıkabılırkı bu nasıl soru dememelıler ellerınıze sağlık

ismailozmen74 link=topic=72136.msg835085#msg835085 date=1390764557' Alıntı:
arkadaşlar boyle sorular çok guzel bır kullanıcı olarak sormak çok ıyı ama ben erkunt gorevlılerını fuarda bıraz az bılgı verdığını gordum bunuda geçen yıl çorlu fuarında fark ettım bence derslerıne ıyı çalışmalılar çunku okadar parlak fıkırlı vezor soru çıkabılırkı bu nasıl soru dememelıler ellerınıze sağlık

Sadece Erkunt değil Amazone-Fendt standının görevlileride hiçbirşeyden anlamıyor başka traktör standlarıda aynı şekil sorduğun soruya cevap veremiyor kem küm sallıyor. 4 görevli vardı sadece 1 tanesi olaya hakim o da her gelenle ilgilenmesi mümkün değil diğer 3ü gördüğüm kadarıyla hiçbir teknik bilgiye mensup değil. Öyleki gelen 3 4 vatandaşa görevli çocuk konu ile alakalı cevap veremeyince devreye girip vatandaşa Amazone kombine ekim makinasını ben anlattım A ' dan Z ' ye ;D gerçekten görevliler hazırlıksız geliyorlar koskoca fuara bunu anlamak mümkün değil.

dustero link=topic=72136.msg834973#msg834973 date=1390756860' Alıntı:
----Arkadaşlar daha önce bu konu açıldımı bilmiyorum ama Erkunt kullanıcıları olarak mantıklı bir cevap duyma olasılığı ile size sorma gereği duydum. 2014 Avrasya fuarında 2 adet olan 110 luklardan birinin üstünde tek fan diğerinin çift fan olduğunu farkettim. ve ayrıyeten 100 lüğün biride çift fandı. Diğer kalan tüm traktörler tek fandı. her Erkunt görevlisine ayrı ayrı bu soruyu çaktırmadan sordum hepside birbirinden farklı saçma cevap verdi bu fan olayının sebebini bileniniz varsa açıklasın lütfen :)
klima markalari farkli olabilir yada fabrika hatasi digerine cift takmayi unutmus olabilirler :) bende servet 80 klimasi iyi sogutmuyor diye cift fan takmistim ve iyi de olmustu simdi 100 luk te cift orjinal takili geldi simdiki klimalar hava 15 derecenin altindaysa tek fan calisiyo h15 derecenin ustune cikinca cift devreye giriyo bunuda tesadufen ogrendim klima bozuldu sanmistim bizim servisin bisi bildigi yok

cevo link=topic=72136.msg835429#msg835429 date=1390808552' Alıntı:
klima markalari farkli olabilir yada fabrika hatasi digerine cift takmayi unutmus olabilirler :) bende servet 80 klimasi iyi sogutmuyor diye cift fan takmistim ve iyi de olmustu simdi 100 luk te cift orjinal takili geldi simdiki klimalar hava 15 derecenin altindaysa tek fan calisiyo h15 derecenin ustune cikinca cift devreye giriyo bunuda tesadufen ogrendim klima bozuldu sanmistim bizim servisin bisi bildigi yok

Evet mantıklı olabilir :) benim aklıma ilk gelen tek fanın yeterli soğutma sağlamayadığı için çift fana geçildiğini düşündüm. ikinci olarakta tek fan daha devirli dönüp kabin içinde uğultuya sebep oluyorsa daha az devirli ve aynı işi yapan sessiz çift fana geçildiği hipotezini kurdum. Bunu Erkunt yetkililerinin bilmemesi yada bilipte satışları etkilemesin diye söylememesi kötü bir durum olur.

arkadaşlar erkunt traktörlerde 2 çeşit kilma kullanılıyo ama delphi marka klimalar çok iyi soğutma yapıyo he bide klimanın radyatörünün temizliğine de dikkat etmek lazım tıkanınca soğutmuyor ben saman işi yapıyorum günlük temizlik yapıyodum ve hiç bi sorun yaşamadım klimanın markası da delphi size tavsiyem klima radyatörünün temizliğine dikkat edin o çok önemli soğutmada

koparanlı 80.4 servet link=topic=72136.msg834978#msg834978 date=1390757222' Alıntı:
90 100 110 larınki çift fanlı daha güçlü klimaları alt serilerindekiler tek fanlı bildigm kadar.
erkuntta iki farklı marka klima bulunmaktadır. birisi 'safkar' diğeri de 'alize' markalarıdır... sanıyorum bu markalardan birisi tek fanlı sistemle klima çalıştırırken diğeri çift fana ihtiyaç duyar... ben ikisini de denedim ve fazla bi fark göremedim...
bu arada dijital klima için erkuntu tebrik etmek gerekiyor

malicavdar link=topic=72136.msg835661#msg835661 date=1390831205' Alıntı:
erkuntta iki farklı marka klima bulunmaktadır. birisi 'safkar' diğeri de 'alize' markalarıdır... sanıyorum bu markalardan birisi tek fanlı sistemle klima çalıştırırken diğeri çift fana ihtiyaç duyar... ben ikisini de denedim ve fazla bi fark göremedim...
bu arada dijital klima için erkuntu tebrik etmek gerekiyor

neden 2 farklı marka kullanılıyor neden standart değil?