Forumdaki Sessiz Çoğunluk

Değerli arkadaşlar,
50000 civarında üyemiz var diye her zaman övünüyoruz. Rakamlara göre bu böyle , ama son yaptğımız online olma testinde bu üye sayısının epeyce altında bir rakam çıktı. Epeyce ciddi bir grup siteye girmesine rağmen , üye olmasına rağmen sitedeki konulara yorum yapmada , birşeyler paylaşmada biraz geri plamda kalıyor. Bu birinci konuydu.
Diğer konu aktif olan kitelin içindende buluşmaları ve tanışmaları takip eden kesim çok az.
Son buluşmamızda aramızda doktor ' dan , mühendisten , öğrenciden , üreticiden , öğretmenden tutun birçok kesimden insan vardı.
Yani nasıl bir algı oluşuyor bilmiyorum ama buluşmaktan , tanışmaktan çekinmeyin , bir defa katılınca zaten bunun tadını alacaksınız.
Sizlerinde sahaya inmesini bekliyoruz , forum paylaştıkça , yardımlaştıkça daha güzel olacak.

Ynt: Forumdaki Sessiz Çoğunluk

çoğu zaman vakit yetersizliği çoğu zamansa işlerin fırsat vermeyişinden dolayı bir sıkıntı var bende.(buluşmalar için bahsediyorum)
aktif olma konusuna gelince bunda çok hakkın var siteyi sırtlayan birkaç kişi dışında sanki stadyum havası var oynayında izleyelim misali..

aslında iş sozonu deyil ama yinede düşükmüş iş sezonunda hiç kimseyi bulamazsınız ben 3 veya 4 ay hiç giremiyorum yaz aylarında birde şu var yeni üyelerin paylaşamılarını pek desteklemiyorlar ya bir kaç yorum yazıyorlar onlarda kırılıp çıkıyorlar birdaha girmiyorlar

Aslında herkesin duyarlı olması lazım. Paylasılan konular yapılan yorumlar aslında hepsı bilgi dagarcıginla olusan seyler bunları göz ardı etmememız lazım. Yanı sıra üyeler olarak bulusmalara önem vermelı bunu sanal alemden çıkarmalı çevremızdekilere hem ornek olmalı hemde yaymalıyız... Benim görüşüm bu arkadaslar.

Stadyum gibi üç beş kişi oynuyor diğerleri izliyor diyorsunuzda; herkes her konuyu bilecek diye bişey yok ben 25-30 yıldır traktör sürmeme rağmen sadece mazotu bitince hava almasını bilirim yani her traktör konusuna yorum yazmam mantıksız olur.Sadece yapılan yorumları verilen bilgileri okur geçerim.Mesela Hayvancılık ve tarla bitkileri konusu olunca biraz bilgim var gerekirse o bilgilerimi paylaşırım. :S alk-*s alk-*s Yani demek istediğim her konuya cvp yazmak bence bilgi kirliliğine yol açıyor.

Forumda değil dünyadada bu iş böyledir.. çoğunluk sessizdir.. o yüzden dünyayı da azınlıklar yönetir :) Bu lafım sakın forum yöneticileri sanılmasın.. Burda emeği geçen herkese tşk..

Yani biraz da normal bu durumlar.. millet olarak da konuşmayı değil dinlemeyi severiz biz :)

Arkadaşlar bu forum aslında tüm Türkiye çapında çok güçlü bir haberleşme ağı.bu bir avantaj.

her türlü tarımsal ve mekanizasyon sorunuyla daha önceden karşılaşmış birileri mutlaka vardır.

Buluşmalar konusunda yalan yok bende biraz çekingenim. ve hayvanlarımız olduğu için evden ayrılamıyorum.

diğer bir şey ise forumda yaşını memleketini gerçek kimliğini bilinmeyen üyeler ve hakarete varan tartışmalar soğutuyor.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.
97 defa görüntülenmiş konu 7-8 yanıt var.
Tam olarak dikkati çekmek istediğim bu , konu okunmuş , bu konuda elbette bir fikrin vardır , bir görüşün vardır , daha iyi nasıl olması gerektiği ile ilgili bunu buraya yansıtmanızı bekliyoruz sadece.
Diğer buluşmalar ve tanışmalar konusu , tabiki hepimiz her zaman müsait olamıyoruz , işimiz gücümüz var , hayvanımız var vs vs.
Aam gelebilecek durumda olanlardan katkı bekliyoruz.

Bir sonraki adımda , konuyu görüntüleyen , okuyan fakat cevap yazmayan üyeleri direk ifşa edeceğim , hatta bir şekilde kendilerine telefon ile ulaşıp , faceden vb kanallardan ulaşıp neden cevap yazmadıklarına dair bir sosyolojik araştırma yapmayı planlıyorum. :):)

Galiba benden bahsediyolar forumun 500. Üyesiyim ama 578 iletim var :) Şaka bi yana paylaşmak istediğim çok şey var ama telefon ve tabletten bağlandığım için paylaşım yapamıyorum cçr-*-s

Sayın ufukk...Ne 97 ' si başka bi forumda off-road üzerine bişey sordum.. yalansız binlerce bakılmış (isteyene tam rakamı bakıp yazayım) sonunda günler sonra 1 cevap geldi :) Yani burya şükredelim..durum çok kötü de değil gibi..

Tabiki gönül hep daha iyisini ister orası da ayrı..

Buluşmalar için en ideali fuarlar gibi.. onun dışında çok zor.. niye 81 vilayetin kaçında kaçar üye var!

Fuarları denk getirip yüzyüze görüşme, tanışma olabilir..

Forumda ufak tefek sıkıntılar, pişmanlılar olsa da genel toplama bakmak lazım..

Yani 1 negatiflik varsa 10 ' da faydalı şeyler var.. hayat böyle zaten iyisiyle kötüsüyle.. ama neticede çok faydalı bi şey paylaşım-tanışmak..

Güzel bir konu olmuş teşekkür ederim.Şuanda Türkiyede olsam bütün buluşmalara katılacağımdan eminim.
Bütün herkes tadınıklarını bu siteye davet etsin.Üye sayımız biraz daha artar.

Her yıl buluşmaya katılmak için işleri ayarlamaya çalışıyorum ancak tek kalem olmanın zorluğu olsa gerek bir engel çıkıyor. Nasip olursa Konya fuarındaki buluşmaya geleceğim.

gezegen, cebrail68, adige, koparanlı 80.4 servet, İSHAK ÇAVUŞ AYDIN, özgürbalaban, ikizceli, GÜRKAN, Ali SARAÇ, omaraga42, İsmail Pelit, uğur BOZ, TT 55
Cevap yazmayanları cepten aramaya başlıyorum :)

ufukk link=topic=72139.msg835065#msg835065 date=1390763750' Alıntı:
Bir sonraki adımda , konuyu görüntüleyen , okuyan fakat cevap yazmayan üyeleri direk ifşa edeceğim , hatta bir şekilde kendilerine telefon ile ulaşıp , faceden vb kanallardan ulaşıp neden cevap yazmadıklarına dair bir sosyolojik araştırma yapmayı planlıyorum. :):)
:) derinlemesine analiz

ufukk link=topic=72139.msg835075#msg835075 date=1390764104' Alıntı:
gezegen, cebrail68, adige, koparanlı 80.4 servet, İSHAK ÇAVUŞ AYDIN, özgürbalaban, ikizceli, GÜRKAN, Ali SARAÇ, omaraga42, İsmail Pelit, uğur BOZ, TT 55
Cevap yazmayanları cepten aramaya başlıyorum :)
ufuk benim yanıtları görmedin farzet ;D