GPS Uydu İle Ekim Yapan War Mı?

Ynt: GPS Uydu İle Ekim Yapan War Mı?

bız genelde icar calıştıgımız ıcın tarlaları kıralarken gpr ıle ölcum yapıyoruz gpr garmın marka bunu hem google earh a ykluyoruz arazı nerede bellı oluyor hemde jd nın gps sıne ama şoforsüz kullanmadık sadece patatesın yerı hazırlandıkdan sonra ekım oncesı hat yapma yanı yol yapmada kullandık ama cok düzgün iş cıktı hakkını verıyor gercekten

unsal link=topic=72148.msg835821#msg835821 date=1390846426' Alıntı:
Murat hocam bu sistem ile ilgili olrüarak ben bu yaz yeraltı damla sulama yapmayı dusunuyorum 1 er mt ara ile ve 30 cm toprak altına ama 3-4 yılda birde dippatlatan cekilirse super olur diyo amerikalı arkadaslar ve hepsi bu teraltı damlamalı gps yardımı ile yerlestirmişler ve derin çizel yapacakları zaman gene gps yardımı ile bu işlemi yapıyorlar
Senin bahsettigin sistemi bunu imkan veriyormu? Herhangi bir link ve yaklasık maliyet hakkında bili gonderirsen sevinirim
Unsal

OO Ünsal hocam merhabalar,

Sistem zaten bu işler için yaratılmış, sinyal aldığın ABD, AB, Rus w.s.s uydularının cinsine göre we Türkiye ' nin Dünya/Uzay eksenindeki konumundan dolayı 16-20 mm(milimetre) hassasiyetinde çalışabiliyor, sen bu sistemi kullanmak istediğin traktörün markasını, modelini, yılını wer bana gerisi kolay...

Her türlü Pattern ' de çalışabiliyor, Center Piwotla Daire şeklinde mısır ekersin tekerler hiç mısırı ezmez bu şekilde ayarlayabilirsin, detayları we fiyatları bi kaç güne yollarım sana e-mailden...

alipasalierkan link=topic=72148.msg836831#msg836831 date=1390993652' Alıntı:
Nail abi sende şimdi mütevazi durma. Sende kullanıyorsun ya...:D
AUTO STEER
bu yorumun unutulmadı erkan :D

alipasalierkan link=topic=62814.msg703201#msg703201 date=1361039165' Alıntı:
Süper vidyo olmuş RTC Tarım. Vallah koptum gülmekten yaws. Kulaklık takılı kardeşim geldi noldu diye....:D Gerçekten süper olmuş yaws. Tam atıfta bulunmuşsunuz vidyoya...:D Gangnam Style parodileri gibi olmuş....:D Nail abi ' nin oyunculuğunuda diyecek yok....;)

alipasalierkan link=topic=72148.msg836831#msg836831 date=1390993652' Alıntı:
Nail abi sende şimdi mütevazi durma. Sende kullanıyorsun ya...:D
ertac sahın link=topic=72148.msg836832#msg836832 date=1390994010' Alıntı:
bu yorumun unutulmadı erkan :D
Ertaç ın kullanmış olduğu JD benim olsa, bu teknolojiye sahip olmak isterdim, bizim kral daha çizide gidemiyor.:D

Güzel bir konuya değinmişsin Murat abi teşekkür ederim.Ben yoktur diye düşünüyordum ki Mehmet kardeşim bu düşüncemi çürüttü.Böyle traktörü olupta kullanmayan epey insan vardır Türkiye ' de diyebilirim.Madem son sistem traktör ve ekipmanın var bunları kullanacaksın.Biz olmayanlar napsın.İnşallah jd deki abi gibi insanlar ülkemizde yaygınlaşır.Mehmet bu görüntüleri paylaştığın için sanada teşekkür ederim.

Hermiyas link=topic=72148.msg835825#msg835825 date=1390846616' Alıntı:
Muş owasında kullanılan ekipmanlar wideodadır arkadaşlar, bunları bulmamızı sağlayan Mehmetknarca ' ya tekrar teşekkürler...

http://youtu.be/SYQzOFd0bDU

http://youtu.be/5ERKOSD3lRc

Etkilenmemek elde değil. Karada giden bir titanik. :)

Ayrıca devamı niteliğinde...

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151584072716118&set=vb.818401117&type=3&theater

Hermiyas link=topic=72148.msg835181#msg835181 date=1390769216' Alıntı:
Aramızda ya da etrafınızda GPS Uydu İle Ekim Yapan War Mı?

Konuyu yeni gördüm ama yinede yazmak istedim Ankara Üniversitesinde öğrenciyim Ufuk Türkmen hocam hassa tarım ve gps sistemlerle oldukça ilgilidir hatta adanada uygulamaları vardır. Okulun sitesinden irtibata geçebilirsiniz elinden geleni yapacaktır. İsteğinize uygun en ucuz yolu size gösterebilir.