BUGDAY FİYATLARİ ARTAR Mİ AZALİR Mİ ?

S.a kulüp şuan memleketteyim, dedemle biraz buğday satmayi dusunuyoruz 60 kuruş muş piyasa acaba önümüzdeki 1
1-2 ay içinde artarmi artsada bekledigimize değer mi köyde dedem ve babannem yalniz firsat varken satsak mi fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim ayrica bugday cok temiz degil sezon acilirsen dusmeye baslar diye cekiniyoruz.

Ynt: BUGDAY FİYATLARİ ARTAR Mİ AZALİR Mİ ?

60 krş düşük değilmi biraz daha piyasayı araştır bence. Yemlik bile olsa 68 krş tan aşağı olmaması lazım. Şu an hububatlar yükseliş trendinde. Mısır fiyatı 68 krş.

ydincbayram link=topic=72160.msg835675#msg835675 date=1390832293' Alıntı:
60 krş düşük değilmi biraz daha piyasayı araştır bence. Yemlik bile olsa 68 krş tan aşağı olmaması lazım. Şu an hububatlar yükseliş trendinde. Mısır fiyatı 68 krş.

Yorumunuz için tesekkur ederim evet 60 kuruş dusuk ama alim yapan 2 yer var yem ve un fabrikası bunlar 50 kuruş dese bile paraya acil ihtiyaç olduğu zaman mecburiyetten satmak zorunda kaliyoruz. Şuan acil bi ihtiyac yok beklemedeyiz buğday çok temiz değil ama doygun bende 60 kuruştan çok edeceğini düşünüyorum. sagolsunlar forumdaki kişilerden fikir ve fiyat aldim. İnşallah mayisa dogru artar fiyatlar.

Konuyu telefondan acyim yanlislikla 2 tane acmisim yetkili biri konulari birlestirirse sevinirim.

Yemlığe yazılsa dahi en kötü şartlardan bahsediyorum 695krş. Serbest piyasaya TMO bu fiyattan Veriyor burda ). Senin 700 kuruşa felan Rahatlıkla vermen lazım.

wan7ed link=topic=72160.msg835680#msg835680 date=1390832755' Alıntı:
Yemlığe yazılsa dahi en kötü şartlardan bahsediyorum 695krş. Serbest piyasaya TMO bu fiyattan Veriyor burda ). Senin 700 kuruşa felan Rahatlıkla vermen lazım.

Bilgilendirdiginiz için tesekkur ederim.

Verilen bilgiler için çok tesekkur ediyorum dedem gecen hafta yaz sonunda sattigimiz bugdayin parasini aldiginda sormuş fiyat güncel anlayacaginiz, peki belirlenen fiyat altında alim yapan yer için basvurabilecegim bir yer varmi ? İlçede 2 un 1 yem fabrikasi var gerçekten bunlar 50 kuruş dese elimizden gelen birşey yok ama buna bir çare yok mudur ?

Şu an nasıl bilmiyorum ama 1-2 ay önce Polatlıda 80 kuruştan fazla gidiyordu daha yüksek sizin fiyat çok düşük değil mi? Bizde bekletiyoruz fiyatlar artar inşallah...

Fiyat cok düşük evet ama satabilecegimiz başka bir yer yok maalesef ama bizim fiyat bakinca ortalamadan daha düşük bende merak ediyorum kim belirliyor fiyatlari yani fiyatlar konusunda kime basvurabiliriz varmi boyle bir yer ?

tümosan 8095 link=topic=72160.msg835748#msg835748 date=1390839598' Alıntı:
fiyat düşük.bizim ilçede ,buğdaya hiç bakmadan 700-710 veriyolar.
eğer miktar coksa ,bulunduğun yere yakın olan başka tüççar ve fabrikalara sor derim.

Öyle fazla bir miktar değil ama emeği hic etmek istemiyoruzmiktar fazla olmamasina rrağmen durum hep boyle şuan için bekleme karari aldik dedemle, ilçemizde 1 yem 2 un fabrikadi var diğer ilçeye ve ya merkeze götürmeye kalktigimizda nakliye aradaki farki kapatiyor zaten. Simdi merak ettiğim su benim fiyatların düşüklüğü hakkında yapabilecegim bir şey varmi yani bu durumu bildirebilecegim resmi bir kurum kuruluş vs. Varmi ?

Sana şöyle bir tavsiyede bulunayım. Malını bir başka yere mutlaka göster fiyat al eğer kafana sarmazsa sağlam bir firma olmak kaydı ile nakliyeyi alıcıya yükleyip gerekirse aynı fiyata başka yere sat. Bu yaptığın şikayetten daha etkili olur. Tüccar dediğin biraz uyanıktır senin çaresizliğinden ya da tercihinden mutlaka yararlanır. Dışarıya göndermeden önce şu fiyattan olursa vereyim ya da biraz bekleyeyim diye bir teklifte de bulun. Kapıyı tam kapatma aralık kalsın.
Malı değerinde ya da en yüksek fiyata satabilmek aslında çiftçilikte öğrenilmesi en önemli şey, pazarlama yani sağlam satıcı bulup paranı en yükseğinden alabilmek.

Yorumlarini ve önerileriniz için sagolun artik mayisa doğru bekliyoruz gerçi o zaman 80 krs olan buğday 1 lira olur bizimki gene 80 olsa bile 20 kuruş ucuza gidecek çare yok. Başka bir yere satma imkanimiz yok nakliye aradaki farki kapatiyor bbaşka yere götürdüğümüzde. Kimse de fiyatlara karsi cikmiyor kime sorsam boyle geldi böyle gider diyor. Sanirim şuan yapacak birşey yok milletin emegini beleş yemek bu kadar kolaymis meger :( ayrica sezon daki fiyat da 45 kuruş civari yaz kis demeden somuruluyoruz, satacagimiz miktar 2 ton kadardi fazla değil fakat 10 ton goturdugumuz zamanda ayni yere veriyoruz çünkü başka yer yok,bu gün değil yarin değil her zaman durum boyle.. Komsuyla konuştum konuyu oda demiş zamaninda konyada su kadar burada bu kadar ucuz değilmi fiyat fiye git oraya SAT o zaman demiş, ne yapcaz bilemedim :(