Claas Medion 310 hakkında-Alınacak,yardım...

07.07.2011
99
67

[size=14pt]Temiz medion 310 bulursak alacağız fakat makine bizim yörede pek yok. Çevede tek tük var.. Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok memnun olurum.Yakıt,tane,sağlmlık,işgörürlük.. Tabla boyları farklı farklı oluyormus sanırım, bunun hakkındada bilgiye ihtiyacım var..Emsali makinelerle de karşılaştırabilir, öneri yapabilirsiniz, her bilgiye açığım.. Bursa/BAŞKÖY tarafındayım. İlginize şimdiden teşekkür ederim..[/size]

Ynt: Claas Medion 310 hakkında-Alınacak,yardım...

Makinayı tavsiye ederim. Bizde daha önce Medion 310 vardı. Daha sonra 340 aldık. İkisinden de son derece memnunuz. Yakıt olarak dekarda 1 LT gibi bir yakıt sarfiyatı olacaktır. 3-D elek sistemi sayesinde eğimli arazilerde dane kaybının önüne geçmektedir. Bu CLAAS ' larda standat sunulan bir özelliktir. Sağlamlık olarakta son derece sağlam makinalar. Operatör hatası, yanlış kullanım veya yan sanayi parça takmadıktan sonra kolay kolay arıza vermez. Ömürlük makinalardır. Medion 310 için tabla boyutu 4.5 metredir. C450 tabla vardır. C kodunun yanıdaki tablanın boyutunu verir. Ülkemizde çok nadir 5.10 metre olan tablalı makinalarda mevcuttur. Bu tabla boyutları sipariş üzerine bazı makinalarda gelmiştir. Ama genelde C450 mevcuttur. En ideal olarak o makinaya o tabla uymaktadır. Yollarda daha rahat gidip gelmek açısından. Makina elek, sarsak kapasitesi olarak emsal yıllarda çıkan makinalardan üstündür. Kabini son derece geniş ve rahattır. Kabinde buzdolabı, muavin koltuğu gibi unsurlar mevcuttur. Ayrıca Bordinformator denilen dekar ölçer ve makina hakkında diğer bilgileri gösteren ve tutan bir elektronik sistemde mevcuttur. Kısacası tavsiye edilebilecek en iyi makinalardan birisi...

Kıyas yaptım zaten .. Yakıt ve tane dokmeme konusunda cok daha ıyı claas .. Laverda haketmıyor parasını dıyorlar..

-net- link=topic=72162.msg835629#msg835629 date=1390828503' Alıntı:
Kıyas yaptım zaten .. Yakıt ve tane dokmeme konusunda cok daha ıyı claas .. Laverda haketmıyor parasını dıyorlar..
nasil kiyas yaptiniz aciklarmisiniz? 21.50 daha guclu motora sahip, bu daha az yakit demek. 21.50 eleme alani da medion 310 a gore buyuk. Ayrica hidrostatik 310a gore daha uzun omurlu.

Güçleri hemen hemen aynı ama 25 hp gibi bir fark var Medion 6.4 LT Mercedes motor 21.50 5.9 LT İveco motor. Tablalar standartsa Medion 4.50m , 21.50 4.80m. Medion batör çapı 45cm tek batör ve 132cm genişlik, 21.50 60cm tek batör 134cm genişlik. Medion sarsak alanı 5.80m2 , 21.50 sarsak alanı 5.73m2. Medion elek alanı 4.2m2 , 21.50 elek alanı 4.67m2. Medion dane deposu 5800 LT , 21.50 dane deposu 7000 LT.

SONUÇ :

-Medion hernekadar teknikte güçsüz gibi gözüksede yakıtı Mercedes motor avantajı sayesinde 21.50 ile kafa kafaya gelir yada önemsenmeyecek kadar daha azda yakabilir.

-Tablada 30cm lik fark az gibi gözüksede 15 koşuda 1 aynı alanda 21.50 daha az koşu yapacağı için günlük kapasiteye azda olsa etki edecektir.

-Medion sarsak alanında hernekadar %1 daha avantajlı gözüksede ayırma alanının bütününü düşündüğümüzde 21.50 kontrbatör alanında Medion ' un önüne geçeceği için totalde 21.50 daha fazla ayırma alanına sahip.

-21.50 elekte Medion ' a göre oldukça üstün 47cm2 gibi azımsanmıycak bir fark var. Buna nazaran Medionda 3d elek çalkalama sistemi var. Arazilerinizin çoğu eğimliyse Medion kati suretle seçilebilir abartı bir arazi eğimi durum söz konusu değilse 21.50 daha mantıklı olur.

-Dane depoları arasında 1200 LT fark var buda 950kg gibi bir rakama tekamül ediyor günlük totale vurduğunuzda 20dk civarında fazladan kayıp demek oluyor.

TOTAL:

-Herşeyi düşünüp hesapladığımızda Medion ' un günlük 30 dekar fark yiyeceği kanaatindeyim.

-Geriye kalan tek şey servis ve yedek parça buda bulunduğunuz il ilçe yada köye göre sizin değerlendireceğiniz kısım..