HANGİ AHANTAR TAKIMINI KULLANIYORSUNUZ

HANGİ ANAHTAR TAKIMINI KULLANIYORSUNUZ

• Kullanılan toplam oy
    117

bu konu daha önce açıldımı bilmiyorum ama traktör den sonra en gereklisi bazen sende olmuyor komşudan isdiyorsun naz niyaz ediyorlar geçen gün bir ahantar takımı gördüm markası altaşdı galiba içinde ne ararsan var 1,500 tl fiyat verdi bende aklıma geldi bir konuyu açayım dedim bende genelde izel taş kullanmaya çalışıyorum

Ynt: HANGİ AHANTAR TAKIMINI KULLANIYORSUNUZ

zehriduman link=topic=72167.msg835645#msg835645 date=1390830067' Alıntı:
bu konu daha önce açıldımı bilmiyorum ama traktör den sonra en gereklisi bazen sende olmuyor komşudan isdiyorsun naz niyaz ediyorlar geçen gün bir ahantar takımı gördüm markası altaşdı galiba içinde ne ararsan var 1,500 tl fiyat verdi bende aklıma geldi bir konuyu açayım dedim bende genelde izel taş kullanmaya çalışıyorum

mutlaka iyi markalar vardır ama İZELTAŞ dan şaşmam.. normal bir markaya göre enaz 3 katını ödersin ama karşılığını alırsınız..

Tam takım olarak A-Z ye bir takım kullanmıyoruz , tarla işlerinde , bağ bahçede olduğumuz için sık sık anahtar kaybediyoruz.
Genelde her ikisindende anahtarlarımız var. Çoğunluk noname :) Daha uygun fiyatlı oluyor , kritik anahtarları marka almaya çalışıyorum en fazla 18-19 ve 16-17 kullanıyoruz bunlar marka mesela , birde uzun cıvataları sökmek için 18-19 kovan anahtar aldım , özellikle çizellerin uç demirlerini sökmek için çok işe yarıyor.

Kovan anahtar ise şöyle birşey , kullanmamış arkadaşlarımız için.
http://www.hirdavatmarketim.com/Altas-Kovan-Anahtar-Takimi-8-Li-Set,PR-10378.html

zehriduman link=topic=72167.msg835645#msg835645 date=1390830067' Alıntı:

izeltaş iyi markadır fiyatına ona göre orantılıdır ben tüm takımları STİLSON marka aldım 3 farklı anahtar takımı 32 parça lokma takımı 7 parça tornavida takımı pense kerpeten kargaburun takımı ayarlı pense boru anahtarı alyen anahtar takımı ile beraber yanında isteğim üzerine 80 lt max-extra marka kompresör max-extra marka çark motoru maxextra şarjlı matkap ve elektrikli matkap ile beraber izmir-konakta bir çarşıdan geçen yıl 1850 liraya aldım.bunlardan matkaplar bozuldu diğerleri hala tıkır tıkır çalışıyor çok kaliteli değil fakat fiyatına göre iş görür nitelikte

BOZKURT07 link=topic=72167.msg835648#msg835648 date=1390830433' Alıntı:
mutlaka iyi markalar vardır ama İZELTAŞ dan şaşmam.. normal bir markaya göre enaz 3 katını ödersin ama karşılığını alırsınız..
izeltaş somunun başıan taktınmı dierleri gibi sıyırmıyor pek fazla
ufukk link=topic=72167.msg835655#msg835655 date=1390830856' Alıntı:
Tam takım olarak A-Z ye bir takım kullanmıyoruz , tarla işlerinde , bağ bahçede olduğumuz için sık sık anahtar kaybediyoruz.
Genelde her ikisindende anahtarlarımız var. Çoğunluk noname :) Daha uygun fiyatlı oluyor , kritik anahtarları marka almaya çalışıyorum en fazla 18-19 ve 16-17 kullanıyoruz bunlar marka mesela , birde uzun cıvataları sökmek için 18-19 kovan anahtar aldım , özellikle çizellerin uç demirlerini sökmek için çok işe yarıyor.

Kovan anahtar ise şöyle birşey , kullanmamış arkadaşlarımız için.
http://www.hirdavatmarketim.com/Altas-Kovan-Anahtar-Takimi-8-Li-Set,PR-10378.html
dediğin gibi en çok kullandığımız ahantarları izeltaş almaya çalışıyorum ama altaşda izel taş kalitesinde arada 50 tl elan fark var lokman takımında
kubilay07 link=topic=72167.msg835659#msg835659 date=1390831174' Alıntı:
izeltaş iyi markadır fiyatına ona göre orantılıdır ben tüm takımları STİLSON marka aldım 3 farklı anahtar takımı 32 parça lokma takımı 7 parça tornavida takımı pense kerpeten kargaburun takımı ayarlı pense boru anahtarı alyen anahtar takımı ile beraber yanında isteğim üzerine 80 lt max-extra marka kompresör max-extra marka çark motoru maxextra şarjlı matkap ve elektrikli matkap ile beraber izmir-konakta bir çarşıdan geçen yıl 1850 liraya aldım.bunlardan matkaplar bozuldu diğerleri hala tıkır tıkır çalışıyor çok kaliteli değil fakat fiyatına göre iş görür nitelikte
en önemlisi matkap oda bozulmuş gerçi traktörde pek işe yaramyor çünkü vida başlarına matkap ucu yetişmiyor oho-*s bizim köyde bir adam varda senede bir sefer isd giderdi ve tahta kalede böyle ıvır zıvır ne bulursa getirirdi nalburda bulunmayan bunda bulunurdu adam sonra öldü mallları köyün ortak malı oldu oho-*s

Altaş zamanla iki ağızlıda açılma yapıyor. Yıldızda rıco aldım iyi gibi görünse de ayağımla yüklendiğimde çatladı ve artık cıvatayı tutmuyor. İzeltaştan hiç bir şikayetim yok. Fiyat konusunda alacağınız bayiye biraz yüklenin. 18-19 izeltaş yıldıza 18 TL fiyat verdi olacağı nedir bunun deyip yüklendim birazda samimiyetten peşin ödeme veya takım alma indirimleri var 15 TL dedi. Zaten Rıco 12 TL idi. İndirim yaptırdıktan sonra çok fazla da fark kalmıyor bence.

zehriduman link=topic=72167.msg835667#msg835667 date=1390831726' Alıntı:
en önemlisi matkap oda bozulmuş gerçi traktörde pek işe yaramyor çünkü vida başlarına matkap ucu yetişmiyor oho-*s bizim köyde bir adam varda senede bir sefer isd giderdi ve tahta kalede böyle ıvır zıvır ne bulursa getirirdi nalburda bulunmayan bunda bulunurdu adam sonra öldü mallları köyün ortak malı oldu oho-*s

matkaplar zaten adi birşeydi farkında olarak aldımbirisi yandı diğeride eskip tip bataryalıydı battaryası bozuldu ağustosta lityum bataryalı black-decker şarjlı matkap aldım damla sulama borusu montajı için 200 lira verdim fazlasıyla hakediyor fakat araad bataryayı şarj edip kullanmak gerekiyor 6 ay şarj yüzü görmeden durunca kuruyor ve bozuluyor bataryalar...anahtar takımı almak için bence en iyi yer sanayi siteleri tamircilerin takım aldıkları minibüslü gezen hırdavatçılar oluyor onlara istediğin takımları hazırlatıp bir kit haline getirince yekünde güzel indirim oluyor benim çoğu anahtarım çizik sıyrık yada kayıptır şuan eksikleri tamalarken öyle yapıcam dükkana gidp bişeyler alınca çok pahalı oluyor dün bi nalbura girdim pense alayım diye İZELTAŞ marka penseye 30 lira dedi yarı fiyatına no name :d bişey aldım işimi fazlasıyla görüyor bence çok fazla para vermek yerine orta kalitede alıp çok limitlerde kullanılacak olanları iyi markalardan tercih etmek gerekiyor..

ydincbayram link=topic=72167.msg835669#msg835669 date=1390831809' Alıntı:
Altaş zamanla iki ağızlıda açılma yapıyor. Yıldızda rıco aldım iyi gibi görünse de ayağımla yüklendiğimde çatladı ve artık cıvatayı tutmuyor. İzeltaştan hiç bir şikayetim yok. Fiyat konusunda alacağınız bayiye biraz yüklenin. 18-19 izeltaş yıldıza 18 TL fiyat verdi olacağı nedir bunun deyip yüklendim birazda samimiyetten peşin ödeme veya takım alma indirimleri var 15 TL dedi. Zaten Rıco 12 TL idi. İndirim yaptırdıktan sonra çok fazla da fark kalmıyor bence.
bu aslında esnaf kalmadığını gösteriyor yani bir malın fiyatını neden iki katı söyleyip sonra pazarlıkla çok düşüyorsun adamı bezdiriyorsun 15 de 15 sonra de son 14 bunlar 18 diyor bilmem kaçlara kadar düşüyor ben çok uyuz oluyırum bu tür esnaflara
kubilay07 link=topic=72167.msg835677#msg835677 date=1390832517' Alıntı:
matkaplar zaten adi birşeydi farkında olarak aldımbirisi yandı diğeride eskip tip bataryalıydı battaryası bozuldu ağustosta lityum bataryalı black-decker şarjlı matkap aldım damla sulama borusu montajı için 200 lira verdim fazlasıyla hakediyor fakat araad bataryayı şarj edip kullanmak gerekiyor 6 ay şarj yüzü görmeden durunca kuruyor ve bozuluyor bataryalar...anahtar takımı almak için bence en iyi yer sanayi siteleri tamircilerin takım aldıkları minibüslü gezen hırdavatçılar oluyor onlara istediğin takımları hazırlatıp bir kit haline getirince yekünde güzel indirim oluyor benim çoğu anahtarım çizik sıyrık yada kayıptır şuan eksikleri tamalarken öyle yapıcam dükkana gidp bişeyler alınca çok pahalı oluyor dün bi nalbura girdim pense alayım diye İZELTAŞ marka penseye 30 lira dedi yarı fiyatına no name :d bişey aldım işimi fazlasıyla görüyor bence çok fazla para vermek yerine orta kalitede alıp çok limitlerde kullanılacak olanları iyi markalardan tercih etmek gerekiyor..
aslında dediğin doğru biz tamirci deyiliz çok kalitelisini ikullanalım orta kalite işimi fazlasıyla görürür baharda iş sezonu açıldığında bir 300 yada 500 tl arası bir lokman takım alıcam şimdi birde araba eklendi birde onun için küçük bir ahantar takımı almam lazım

zehriduman link=topic=72167.msg835887#msg835887 date=1390850488' Alıntı:
aslında dediğin doğru biz tamirci deyiliz çok kalitelisini ikullanalım orta kalite işimi fazlasıyla görürür baharda iş sezonu açıldığında bir 300 yada 500 tl arası bir lokman takım alıcam şimdi birde araba eklendi birde onun için küçük bir ahantar takımı almam lazım

artık tamirciler bile orta kalite malzeme kullanıyor daha ucuza alıyorlar onlar çok üst limitlerde kullandıkları için takımları en iyiside orta kaliteside aynı gidiyor onlara :D böyle olunca orta kalite alıp 2 sefer ekipman düzüyorlar en iyisine verecekleri parayla... ben ilk alacağımda würth marka almayı düşünüyordum fakat tamircilere sorunca çok sert olduğu için çabuk yıprandığını-kırıldığını söylediler bana izletaş yada altaştan türkiyenin en iyi markalarından ziyade no name malzeme almamı söylediler her grupta kalite standardı var orta kalitedekilerin bile en iyi olanını almak gerekiyor kanımca en iyi kaliteler çok pahalı diğerleride çok dandik..

sf_hoca link=topic=72167.msg836527#msg836527 date=1390936675' Alıntı:
izeltaştan vaz geçme ama ben tarlada anahtarları kaybediyorum - unutuyorum onun için en ucuzlarını kullanıyorum...
ben bir defa çekicimi kaybettim dayım 3 ay sonra armut toplarken buldu birde çift sürerken testerem kayboldu birde bu sene bir derhem vardı o kayboldu pek kaybetmemeye dikkat ederim ama genelde acele ile yapılan işerlde kaybolma çok oluyor
XERİON link=topic=72167.msg836531#msg836531 date=1390936875' Alıntı:
izeltaş bulabilirsem hazet
şuan izeltaş piyasada çok ama ben genelde eski pazarlara bakıyorum izeltaşın eski üretimelrini arıyorum

Ben 3 çesit marka kullanıyorum. Bıraz tuzlu ama toptancısından aldıgım içın ucuz geldı. Lokma takımı weid muller pense takımı klauke anahtar takımı da kepsan marka alman mali. Elektrık isi ıle ugrasanlar bu markaları ıyı bilir. urunler tuzlu ama gercekten izeltas yanında helva gibi kalır. Normal sartlarda bu dedigim urünlerı almaya kalksan bır dogan parası verırsin. Ama yinede anahtar deyip geçmeyelim. Her forumdakı arkadasta mutlaka koyundekı traktörune bakım yapabılmek için ustalık ogrenmistir. Bizlerın en önemlı yardımcıları aslında.

babamdan geliyor izeltaş kullanmamız.yıllar önce aldığı izeltaş anahatarları kullanıyoruz daha.belkide benimle bir izeltaşlar var içinde :) benimde 3-4 yıl önce aldığım bi tarafı açık bi tarafı cırcırlı izeltaşlar var sorunsuz kullanıyoruz.

6ay kepçe yağcılıgı yaptım kaç defa motor indirip kaldırdık ocakta arka cbimzde bile anahtar yatagımızn altında bile anahtar tornavida devamlı vardı bu işin kralı bence izeltaştır 7aya yakında yapı markette çalıştım gene en iyisi izeltaştı. yalnız dikkatımı çekti 300liraya neyin lokma setiymiş o merak ettm olacagı içinde bi tane cırcır 2 tane ara kol 3ufak parça 36ya kadarda lokma birtanede kutu :D bunun fiyatıda aşağı yıkarı 50 60 lira bişe olması lazm :) tabi izeltaşmıydı tam bilemicem. yapı markette dolap şeklinde bir tamirhanede ne varsa bulanablcek herşey vardı 4 5 çekmeceli altaş markaydı ya 1300dü ya 800liraydı tam aklıma gelmıyo. yani 300liraya lokma seti almaya gerek yok sağlam bi cırcır olsun lokma zaten bozulmaz kolay kolay anahtara gelirsek izeltaş olsun altaş olsun daha biz kıramadık yağcılıkta özellikle 30 32 anahtar kullanırdık birbirlerine bağlayıp gevşetir sıkardık kepçelerin vidalarını yamılırlardı kırılmazlardı :D