+ Konuya Cevap Yaz
17 sonuçtan 1 ile 17 arası gösteriliyor

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Arkadaşlar Yardım !!!

arkadaşlar 9x9 cm beton direklerin içine bu resimdeki elektrikli tel izolatörünü bi şekilde monte etmem gerek direklerin döküm aşamasında delikli döktürebilirim ancak izolatör 3 cm kısa geliyor bunları nasıl uzatabilirim yada parlak bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim .. malzememiz bu ..

Adı geçen
    63 Mesaj
    Etiketlenme
    2 Konu

Ynt: Arkadaşlar Yardım !!!

bunun her iki ucuna 1,5 cm lik parça koy, ahşap veya strafor. Sonra oraları açarsın, parçanın çapı bu aparat ile aynı olursa görüntüyü bozmaz.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

delikli döktürme sonradan tek yönden matkapla del metal dübeli tal o cıvataya göre somunları cıkar sadece civatayı cevire cevire tak olmaz mı

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı nailyetek link=topic=72174.msg835783#msg835783 date=1390843416 Nickli Üyeden Alıntı
    bunun her iki ucuna 1,5 cm lik parça koy, ahşap veya strafor. Sonra oraları açarsın, parçanın çapı bu aparat ile aynı olursa görüntüyü bozmaz.
    abi kusura bakma kafam pek basmadı

Alıntı lgere link=topic=72174.msg835786#msg835786 date=1390843926 Nickli Üyeden Alıntı
    delikli döktürme sonradan tek yönden matkapla del metal dübeli tal o cıvataya göre somunları cıkar sadece civatayı cevire cevire tak olmaz mı
    olabilir bu matkapla değilde deliklerede dübel çakabiliriz .. tşkler..

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

bu aparatın uygun boyuttakini bulabilirseniz, somunlu kısmı işinize yarayabilir

ismail_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    5 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Elektrikli çit içinmi kullanacaksın , beton direklerin içine kullanacağın inşaat demirlerinden uygun istediğin yerlerden dışarıya uç bıraktırıp üzerine gösterdiğin parçayı sonradan kaynatabilirsin , yada bıraktığın demir uçlara bahçe hortumu takıp izolatör vazifesi yaptırabilirsin.
    Beton direklen uğraşmaktan 4 lük köşebent daha uygun bence her amaç için ben senelerden beri 4 lük köşebent kullanırım çit için, kendim çevirdim 100 dönümden fazla yer.
    2 m. 4 lük köşebent 30 cm toptağa çakıyorum geri kalan yeri küçük yada büyük başa göre dikenli yada kafesli tele kullanabilirsin.

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı ismail_17 link=topic=72174.msg835795#msg835795 date=1390844517 Nickli Üyeden Alıntı
    Elektrikli çit içinmi kullanacaksın , beton direklerin içine kullanacağın inşaat demirlerinden uygun istediğin yerlerden dışarıya uç bıraktırıp üzerine gösterdiğin parçayı sonradan kaynatabilirsin , yada bıraktığın demir uçlara bahçe hortumu takıp izolatör vazifesi yaptırabilirsin.
    Beton direklen uğraşmaktan 4 lük köşebent daha uygun bence her amaç için ben senelerden beri 4 lük köşebent kullanırım çit için, kendim çevirdim 100 dönümden fazla yer.
    2 m. 4 lük köşebent 30 cm toptağa çakıyorum geri kalan yeri küçük yada büyük başa göre dikenli yada kafesli tele kullanabilirsin.
    evet elektrikli çit için kullanıcam .. önce fikrim öyle u demiri yada köşebent kullanmaktan yanaydı .. sonra çürür güzel olmaz sağlam olmaz diye kafamı karıştırdılar beton direğe kadar gittim .. domuz için kullanıcam ben bunu dayanırmı domuza yüklendiğinde köşebent ?

ismail_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    5 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Ali SARAÇ link=topic=72174.msg835797#msg835797 date=1390844753 Nickli Üyeden Alıntı
    evet elektrikli çit için kullanıcam .. önce fikrim öyle u demiri yada köşebent kullanmaktan yanaydı .. sonra çürür güzel olmaz sağlam olmaz diye kafamı karıştırdılar beton direğe kadar gittim .. domuz için kullanıcam ben bunu dayanırmı domuza yüklendiğinde köşebent ?
    Ürkmüş bir domuz duvarı bile deler , ben köşebentten beton direğe göre memnunum çürüme sorunu 20 yıldır iş gören köşebent direkler var bizde, 4,5 sıra dikenli tel için , tamiri bakımı kolay, dibinede hiç beton dökmedim dediğim gibi uygun yerde 25 30 cm toprağa çakınca yeter ,beton direk kırılırsa değiştirmek zor büyük baş hayvan kırıyorda , elektrikli çit için uygun pratik fabrikasyon direkler var daha kolay değilmi , direk yıkılmasada tel kopacak nasıl olsa.

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı ismail_17 link=topic=72174.msg835814#msg835814 date=1390845872 Nickli Üyeden Alıntı
    Ürkmüş bir domuz duvarı bile deler , ben köşebentten beton direğe göre memnunum çürüme sorunu 20 yıldır iş gören köşebent direkler var bizde, 4,5 sıra dikenli tel için , tamiri bakımı kolay, dibinede hiç beton dökmedim dediğim gibi uygun yerde 25 30 cm toprağa çakınca yeter ,beton direk kırılırsa değiştirmek zor büyük baş hayvan kırıyorda , elektrikli çit için uygun pratik fabrikasyon direkler var daha kolay değilmi , direk yıkılmasada tel kopacak nasıl olsa.
    Anladım abi teşekkürler ben yarın gideyim 4 lük kölebent kaça mal olucak öğreneyim beton direk 4 tl idi 2 mtsi . Bu iş için orjşnal olan direkler 10 tl civarı 1.5 galvanizli c tipi diye geçiyor onlar pahalı geldi köşebent sorayım uyun olursa ondan yapayım

Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

http://www.cncotomasyon.com/metrik_8...nmaz_vida.html
    Yukarıdaki vidalar 1 metre boyunda ve değişik kalınlıklarda var. Hırdavatçılarda satılıyor. İhtiyacın olduğu kadar kesip ucuna kaynatabilirsin. Direklerin arasına tel olarak ne çekmeyi düşünüyorsun. Bu sene bende yapmayı düşünüyordum fakat evdeki hesap çarşıya uymadı. Benim tarlanın etrafı yaklaşık 1000 metre ve orman içinde çoğu yere direk dikmeme gerek yok meşelere vidalasam olur. Bu sene yine domuzlar ve geyiklerle işimiz var.

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı stulu link=topic=72174.msg835829#msg835829 date=1390846878 Nickli Üyeden Alıntı
    http://www.cncotomasyon.com/metrik_8...nmaz_vida.html
    Yukarıdaki vidalar 1 metre boyunda ve değişik kalınlıklarda var. Hırdavatçılarda satılıyor. İhtiyacın olduğu kadar kesip ucuna kaynatabilirsin. Direklerin arasına tel olarak ne çekmeyi düşünüyorsun. Bu sene bende yapmayı düşünüyordum fakat evdeki hesap çarşıya uymadı. Benim tarlanın etrafı yaklaşık 1000 metre ve orman içinde çoğu yere direk dikmeme gerek yok meşelere vidalasam olur. Bu sene yine domuzlar ve geyiklerle işimiz var.
    Direklerin arasına 2 mm galvanizli tel çekecem . Benim arazi için hrsabı söyliyim 2000 mtre çevresi ve 5 sıra tel çekecem toplam 4000 tutuyor herşey dahil para tutan şu resmini gönderdiğim izolatör

Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

İnşallah faydasını görürsün. Bu sene 40 dekara biçer sokmadım mundar hayvan yüzünden.

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı stulu link=topic=72174.msg835864#msg835864 date=1390849234 Nickli Üyeden Alıntı
    İnşallah faydasını görürsün. Bu sene 40 dekara biçer sokmadım mundar hayvan yüzünden.
    İnşallah bununda faydasını görmezsem seneye heryere yonca ekicem en azından onu ellemiyorlar

Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...9oYon4MpM7jH7w
    konuya uzakım ama Keşan da tuanna metal de bununla ilgili çalışmalar yaptıklarını duymuştum. Türkiye nin her yerine gidip uygulamada yapıyorlarmış. Allah kolaylık versin.bildiğim bu kadar.

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

bu olayıda kimyasal dübel ile çözdüm .. plastik dübel tutmadı bunu .. kimyasal dübeli beton direkteki deliğe sıkarak içine bunu koyduk çok sağlam oluyor .. ilgilenip fikir veren arkadaşlara teşekkürler ..

Adı geçen
    3 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Ali SARAÇ link=topic=72174.msg838042#msg838042 date=1391122837 Nickli Üyeden Alıntı
    bu olayıda kimyasal dübel ile çözdüm .. plastik dübel tutmadı bunu .. kimyasal dübeli beton direkteki deliğe sıkarak içine bunu koyduk çok sağlam oluyor .. ilgilenip fikir veren arkadaşlara teşekkürler ..
    kolay gelsin ali
    ali saraç demek cözüm demek

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı bilalkuru link=topic=72174.msg838074#msg838074 date=1391144367 Nickli Üyeden Alıntı
    kolay gelsin ali
    ali saraç demek cözüm demek
    Sağol abi kimyasal dübelden başka bir önerin var mı her zman açığım yeni fikirlere akıl akıldan üstündür

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)