Silajlık Mısır'da Sulama

Ynt: Silajlık Mısır'da Sulama

Geçen yıla kadar yagmurlama ile suluyorduk ortalama 7-10 günde bir su verirdik geçen yıl damlamaya geçtik boruları bir döşedinmi 3-4 güne bir su açıyorduk mısır suyu çok seviyor suyu gübreyi verdikçe aldı başını gitti :D :D

Ynt: Silajlık Mısır'da Sulama

hacimmet link=topic=72178.msg835987#msg835987 date=1390856480' Alıntı:
2 defa yağmutlama ile suluyorum sonrasında damlama ile suluyorum bitkinin istediği kadar su vermeye çalışıyorum geçen yılkı dekar verimim 9 ton.
hacım sen biliyorsun bu işi;)9 ton çok iyi ben fazla 5..6 tonda kalıyorum;( Cebrail68 ben nasıl yapıyorum bu işi eğer varsa tarladan yulafı kaldırıyorum yoksada ot olmuş oluyor biçiyorum .. 100xr2 kocamaz santrafişi takıyorm motora 110 luk 9o lık borularla tarlayı bir suluyorum 10 dönüm 1 gün sürüyor .. Tohum yatağını hazırlıyorm iki gün içinde toprak tavlıyken ekimimi yapıyorm mısırlar 8 10 gün içinde hiç şaşmadan çıkıyor .. O suyla en az bir yağmurda yağarsa o ara diz boyunu geçiyor sonrasında istediği kadarr yine santrafişle suluyorum iki üç kez .. Durum bu toplam iki üç parça var zaten tamamı 25 dönüm gelmez .. Bu yıl biraz fazla ama iki parça 8 erden 15 16 dönüm daha yer buldum ;)