ford 5000 balya için uygun traktör mü

Ynt: ford 5000 balya için uygun traktör mü

modeli kaç ona göre yardımcıolmaya çalıçalım bide kuyrukmiline kulunu taktıgında rahat geçiyormu yoksa gacırdama yapıyormu onagöre degelendircem

1969 model. Debriyaja bağlı değil kuyruk mili. Kesinlikle gıcırdama yapmıyor. Motor devri sonda olsa bile kolu indirip kaldırabiliyorsun. Tambur saman patozu ve biçer de hiç sıkıntı çekmedim

bende ford koşuyorum 6600 ünü bana göre yatırılan paraya görede kıyas yapacaksak iyi yakıtın ben begendim 2013 yılı saman balyasında 320 kuruş civarı yaktı firenlerinin maşallahı var yani bügün çogu yeni traktörlerde bile öylebi firen malzemesive sistemi oldugunu sanmıyorum ha biraz sert basman gerek 5000 lige gelince 74 hp olanı sizinki zannediyorum geniş haşbaylı olan bayamakinaları hariç normallerini ceverir hemde kuyruk mili devrini 1900 de yaklıyor fakat ben 1400 veya 1700 devirlerde kullandım genede

köylü link=topic=72200.msg836500#msg836500 date=1390934744' Alıntı:
mazot kaç para biliyormusun kardeş...fort la ..
yukada vermiş oldugum yakıt verileri cok geldi galba 3 dönüm 5 dönüm yer verileribunlar dahada azyakacak vasa buyrun baylaşsın bizde bilgi edinelim

67 model süper 5000 ilk olmaz. O kara Ford dur. Gerçi şanzuman aynı. Ben 22 senedir saman patozunda kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Gallignani 5190 çalıştırmaz mı acaba 5000 ot bağlayacak sadece

cem caka link=topic=72200.msg836588#msg836588 date=1390939988' Alıntı:
67 model süper 5000 ilk olmaz. O kara Ford dur. Gerçi şanzuman aynı. Ben 22 senedir saman patozunda kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Gallignani 5190 çalıştırmaz mı acaba 5000 ot bağlayacak sadece
ben görmedim moturu..dedem anlatır o moturu hep..
67 model avrupaymis..5000 super yaziyomus..camurluklari falan fiatlarin camurlugu gibiymis.
77 senesinde satip 188 ilk almislar..
Balya makinesi sanzumana çok yukleniyo ama haşbaysz calistirir herhalde..

cem caka link=topic=72200.msg836588#msg836588 date=1390939988' Alıntı:
ot balyası o motor için hiç bişey ford kederlenir sonra bana bu işi verdilerdiye

1999 model Gallignani 5190 Alcam bugün yarın 19 bin fiyat istiyorlar. 3 ipli haşnaylı ama ben ot bağlayacak için haşbayını söktürürğm. Bu makinayı çevirmekte zorlanır mı

En iyi traktör senin olandır. Makina kendinin olduktan sonra balyada 10 kuruş fazla yakmış, sorun olmaz., o 10 kuruşu başka yerden çok rahat çıkartırsın.

5000 ' lik Ford otta işini çok rahat görür. Yarın öbürgün haşbaylı bağlarken biraz zorlanır ama makinayı kollayarak, ağır ağır sıkıştırmadan çalışırsan sorun yaşamazsın.

Makinanın toplama sap bağlayıp bağlamadığını araştır ama. 1 sezon bile toplama balya yapılan makina birdaha zor ayar tutuyo. Çok başını ağrıtır.

Teşekkürler yardımınız için. Alacağım makina Galliani ' ni 5190 2000 modeli haşbaylı 3 ipli haşbayını söküp ot bağlayacak. Biz samanı patozla yaparız. 1 yıl bile toplama balya yapan makina temel tutmuyor demişsiniz bunu tam anlayamadım ne demekistedinz

Toplama sapı biliyorsundur. Tarladaki sap bağlandıktan sonra anıza tırmık çekip kalan sapın tekrardan (ama bu sefer haşbaysız olarak) bağlanmasıyla yapılan balyaya toplama sap yada toplama balya deniyor.

Bu toplama işlemi esnasında sapın içine çok ciddi miktarda taş toprak girer. Bu taşlı topraklı samanı bağlamak da makinaya geri dönüşü olmayan, cok ciddi hasarlar veriyor.

Bağlanan balyaların içinden inan insan kafası büyüklüğünde taşlar çıkıyor bazen

Bu toplama balyaları genelde mantar üreticileri alırdı. Bu yüzden bu toplama sap işi yapan çok balyacı yoktu ama 2012 ' deki saman krizinde işler değişti. Normalde bi hayvana verilmeyecek bu toplama balyalar kıtlık yüzünden altın gibi değerlendi. Sonuç olarak toplama balya işinin yüzüne bakmayan çok balyacı bu işe girdi. Para kazandılar mı? Kazandılar ama makinalar da ayvayı yedi.

Şanzımandan yağ kaçıran, sigorta yuvaları laçka olmuş, piston kolu yamuk yumuk, yabaları s haline gelmiş, bağlama grubunda oynamamış cıvata kalmamış, burçları yenmiş, hatta yabaların bağlandığı şaseydi şişirmiş bir çok yıpranık makina kol geziyor şu an piyasada. Bu makinaların sağını solunu biraz toplayıp bir boya attıktan sonra işi bilmeyenlere kaklıyorlar.

İşte bu olay yüzünden şu an piyasada birçok sakat makina var. Makina alırken bu yüzden çok dikkatli olmak lazım.

Peki bu makinalar adam olmaz mı? Olur, ama bir kendi kadar daha para yer.