MAZOTA 12 KRŞ. ZAM

Ynt: MAZOTA 12 KRŞ. ZAM

bir forumdada üyeliğim var çok güzel orası o forumda zam haberi yayınlamak yasak zam gibi konu açanlar ceza alıyor

zammı onaylamıyorum ama yeter artık bıktık hep aynı konular hep aynı tartışmalar yeter ya

rahimavci link=topic=72201.msg836852#msg836852 date=1390997529' Alıntı:
bir forumdada üyeliğim var çok güzel orası o forumda zam haberi yayınlamak yasak zam gibi konu açanlar ceza alıyor

zammı onaylamıyorum ama yeter artık bıktık hep aynı konular hep aynı tartışmalar yeter ya
iyi güzel diyorsunda herkesin hayatını değiştiren konuları konuşmakta ne sorun var. Aşırı siyaset hakkında konuşulmadığı sürece tabiki zam haberleri tartışılacak. Bırakta giren kazığın kinini buraya kusalım birazda olsa rahatlarız

Bunlar gerçekler... Gerçekleri yazmayacaksak, birbirimizi haberdar etmeyeceksek forum amacını yitirir. Forumun amacı iyisiyle, kötüsüyle bizleri alakadar eden konuları ve düşüncelerimizi paylaşmak. Açıkçası zam haberlerinin yasak olması bana pek de samimi gelmiyor.

faiz artı mı demek işsizligin, piyasanın durgunluga gidecegi anlamında...voleyi bankalar vurdu...
hani faiz lobisi vardı. kimi kayırdılar bizimi lobicileri mi ...faiz arttı onlar kazandı...bunlar çok güzel kandırdılar laf ebeliği ile milleti..
hoca kaybetmedi--ikdidar ve çevreside de ....faizciler dövizcilerde ..kaybeden tek halkın alt ve orta kesimi..
döviz artasa başa bele-faiz artsa başa bela..
sayın başbakan ve bakanları bu millti düşünüyorlarsa artık şu kriz demeçlerini ve kırıcı sözlerini bırakmları gerkir...uçakta -başka ülkede ülkemizin iç meselerini konuşup toplumu piyasayı germeleri bıraksalar artık...çünkü zararı biz alt kesim ve orta kesim çekiyoruz...

a diyorlar mazot gübre zam-
b diyorlar dolar euro çıkıyor..
artık ülkenin meselerine baksınlar....

vercekleri mazot gübre destegini zamla fazla fazla aldılar....sağ olsunlar...

doktorsihirbaz link=topic=72201.msg836859#msg836859 date=1390998758' Alıntı:
iyi güzel diyorsunda herkesin hayatını değiştiren konuları konuşmakta ne sorun var. Aşırı siyaset hakkında konuşulmadığı sürece tabiki zam haberleri tartışılacak. Bırakta giren kazığın kinini buraya kusalım birazda olsa rahatlarız

yav her tarafı siyasete giriyor bu konuşmanın tamamının sonunda siyaset var oda sorun degil anlatmak istedigim şu hepsinde yani tüm zam haberlerinin altındaki tartışmalar aynı neden durdugumuz yerde hala aynı konuları tartışıyoruz

biz türk çifçileri bir araya gelip bir yunanistan çifçileri kadar olup boykot yapamıyoruz antalyalı kamyoncula bizden iyi başımızdaki zirat odaları uyuyorlarmı ne lafa gelince konuşurlar hani nerlerdeler ?

rahimavci link=topic=72201.msg836852#msg836852 date=1390997529' Alıntı:

kardeşim haklı oldugun noktalar var mesela diyelimki şuanda o bahsettigin sitede zam haberleri yasaksa ve biri çıkıp zam haberiyle alakalı bir konu açarsa konunun kapatılması yada ceza verilmesi gayet normal
fakat yanlış degilsem trakkulupte böyle bir yasak yok ve haliyle zam haberleride yayınlanıyor ama burda ince bir nokta var
ben dikkat ettim mesela birçok zam haberi yayınlansada genelde mazot gübre tohum ve zirai ilaç zamları konusunda msjlar çok oluyor epey yazan oluyor diger zam haberlerine bukadar msj yazılmıyor
işte bunun sebebide bizim meslegimizin çiftçilik olması ve haliylede bizi etkileyen zamlar konusundada sitemimizi isyanımızı tepkimizi dile getiriyoruz
ve suçlu olarak gördügümüz kişi veya kurumlarıda msjlarımızda açıkça belirtiyoruz
buyüzdende illaki konunun ucu siyasete dokunuyor kaçınılmaz olarak
bence burda bir art niyet aramamak lazım
art niyet arayacaksak bize yani çiftçilere 4650 liraya mazot 1250 liraya üre gübresi satanlarda arayalım

diger habsettigin site nedir nerdedir veya üye kitlesi sitenin faaliyet alanı nedir bilmiyorum ama
o site nin zam haberlerini yasaklaması bir nevi ulusal yayın yapan yandaş tvlerde ülke kan aglarken penguen belgeseli yayınlaması gibi olmuş

ne derseniz deyin ister kızın ister sevinin..konu nereye giderse gitsin ama bir gerçek var oda zam ve ekonomi..ne hoca yanar nede lobiciler nede yönetenler yanan siz biz oluruz oluyoruz...ürünü satamayan sizler ve bizleriz gemide sula alan yerde garibanlar var zenginler degil..

rahimavci link=topic=72201.msg836898#msg836898 date=1391006261' Alıntı:
yav her tarafı siyasete giriyor bu konuşmanın tamamının sonunda siyaset var oda sorun degil anlatmak istedigim şu hepsinde yani tüm zam haberlerinin altındaki tartışmalar aynı neden durdugumuz yerde hala aynı konuları tartışıyoruz
yav kardeşim tabiki de zam siyasete dayanacak zamı uganda başbakanı mı yaptı hayır bizim tayyip yaptı oda akp nin genel başkanı 10 yaşında insan mıyız biz hayatı toz pembe sanacak traktör çekişmesi mi tartışalım

anlamıyorsunuzda benim yazdıklarımı diyorum ki hep aynı konuları tartışacağımıza yazıp yazıp çıkacağımıza tpkimizi gösterelim tüm çiftçileri yola dökelim ki belki elimize bir şey geçer burda oturup konuşmaya olmaz diyorum ben size