traktor calışma saati

arkadaşlar bir kacgundur traktor araştırıyorum 2005 model 900 saat gibi traktorler var . :S traktorlerin calışma saatleri ile oynanıyormu.lutfen bilgi verin arkadaşlar. duva*-*0

Ynt: traktor calışma saati

oynama olabiliyor birde saat bozuluyor sonra değiştiriyorsun tekrar sıfırdan başlıyor örnek vermek gerekirse bizim köyde saati bozulmayan nh yok gibi bişey arkadaşın tt 50 var bakıosun traktör 700 saette ama üç defa saat bozulmuş gerçekte 5000 felan

Abi saat önemli fakat saate göre traktör alinmaz. Traktörün frenlerıne debrayajina hıdrolık kollarına dıreksıyon aksamına yag basıncının yuksek oldugu yerlere ana gövde eklem noktalarına çalısma şeklıne kalkiş tutuşuna vites geçıslerıne mınumum ve maksimum devır çalismalarına kaba şekilde anahtar izlerıne ve önemlısı 2. El alacagın traktöru daha önceden bir yerde denemis olman gerekir. Bunlara dıkkat et abı galerıcıler uyanık...

Bozulma, durma, yenileme ve kötü niyetli oynama olabilir ama.. lastikler, genel durum az-çok belli eder.. sadece saate değil genel duruma bakmalı..

Ha bu demek değilki yaşı çok saati az motor olmasın, nadir de olsa garaj motoru olabilir..

Abi saat önemli fakat saate göre traktör alinmaz. Traktörün frenlerıne debrayajina hıdrolık kollarına dıreksıyon aksamına yag basıncının yuksek oldugu yerlere ana gövde eklem noktalarına çalısma şeklıne kalkiş tutuşuna vites geçıslerıne mınumum ve maksimum devır çalismalarına kaba şekilde anahtar izlerıne ve önemlısı 2. El alacagın traktöru daha önceden bir yerde denemis olman gerekir. Bunlara dıkkat et abı galerıcıler uyanık...

kardeşim saati yeniden al tak sıfırdan başlar tokatda bir galeri traktörlerinin bütün saatleri hep 1950 saat oluyor senin dediğin gibi 2005 model 900 saate orji olabilmesi için daha fabrika tekerli üstünde olması lazım en birincisi ama adamlara o yok sadece bazı kullanıcılar saate kanıyorlar onları etkilemek lazım 2005 model bir traktör normal çalışmada şuan 3000 ile 5000 arasında olması lazım eyerki daha düşükse fabrika tekeri üsütnde yoks bu saat değişmiştir demekdir

zehriduman link=topic=72224.msg836586#msg836586 date=1390939677' Alıntı:
kardeşim saati yeniden al tak sıfırdan başlar tokatda bir galeri traktörlerinin bütün saatleri hep 1950 saat oluyor senin dediğin gibi 2005 model 900 saate orji olabilmesi için daha fabrika tekerli üstünde olması lazım en birincisi ama adamlara o yok sadece bazı kullanıcılar saate kanıyorlar onları etkilemek lazım 2005 model bir traktör normal çalışmada şuan 3000 ile 5000 arasında olması lazım eyerki daha düşükse fabrika tekeri üsütnde yoks bu saat değişmiştir demekdir
dogru izlenim benim2006 model 3700 saatte fabrika lastigi üstünde önler%25 arkalar %50

emeklilik geldi işte kafayı traktore taktım. traktor satan siteleri araştırıyorum t480 bakarken kendimi kabinli klimalı tt55 tt65 75 lere bakmaya başladım. galeriye gidersem fazla uzun surmez .işin garibi daha once traktor kullanmadım. karış-*-s
koyde evin onunde yatacak belki bir 15 donum yer ekersek.şimdi yan komşuda new holland var ondan kucuk olursa
sıkıntı şyt-*-sa o zaman ic anadoludan 2013 model 300 ila 1000 saat arası bir makinaya bakmam lazım benim icin en doğrusu. birde şunu soruyum arabaların motor durumunu olcen yerler traktorlerin motor durumunu olcmezmi :S

fingli link=topic=72224.msg836680#msg836680 date=1390947136' Alıntı:
emeklilik geldi işte kafayı traktore taktım. traktor satan siteleri araştırıyorum t480 bakarken kendimi kabinli klimalı tt55 tt65 75 lere bakmaya başladım. galeriye gidersem fazla uzun surmez .işin garibi daha once traktor kullanmadım. karış-*-s
koyde evin onunde yatacak belki bir 15 donum yer ekersek.şimdi yan komşuda new holland var ondan kucuk olursa
sıkıntı şyt-*-sa o zaman ic anadoludan 2013 model 300 ila 1000 saat arası bir makinaya bakmam lazım benim icin en doğrusu. birde şunu soruyum arabaların motor durumunu olcen yerler traktorlerin motor durumunu olcmezmi :S
abi işine gore traktor al komsuna gore alma komsun 100 luk fend alırsa sende mı alcan 15 donume 100 luk fendi ;D ;D

fingli link=topic=72224.msg836680#msg836680 date=1390947136' Alıntı:
kardesim arkadasinda dedigi gibi komsu icin yad desinler icin alma git birtt50 al sana yeter traktor almaa gidincede bilen ve kalabalik git

ortalama bizde lastıkler normal kulanımda 4000 saati geçiyor fakat bakıyorsun 2500 saateki traktör lastıkler değiştirilmiz ozaman da insan ister istemez şüpheye düşüyor. bir arkadaşta diyordu eğer traktör saatiyle oynanmışsa gaz ibresi süreklı oynama yapıyormuş ne kadar doğru yanlış bilmiyorum

kobra47 link=topic=72224.msg836803#msg836803 date=1390986360' Alıntı:
ortalama bizde lastıkler normal kulanımda 4000 saati geçiyor fakat bakıyorsun 2500 saateki traktör lastıkler değiştirilmiz ozaman da insan ister istemez şüpheye düşüyor. bir arkadaşta diyordu eğer traktör saatiyle oynanmışsa gaz ibresi süreklı oynama yapıyormuş ne kadar doğru yanlış bilmiyorum
kesinlıkle dogru biliyorsun traktörlerimin saatleri değisti. 2 sininde ibrelerinde titreme oluştu.

kobra47 link=topic=72224.msg836803#msg836803 date=1390986360' Alıntı:
Abi lastik değişimi arazi koşullarına göre değişir. Bizim tt 65 daha 1150 saatte falandı sattık ama lastikler % 50 den aşağı inmişti. Arazi yapımız baya taşlı. Traktörü 2005te sıfır aldık geçen sene sattık. Saatiyle oynanan traktörlerin gaz ibresi oynar mı bilemem ama bizim tt65inde ibresi oynuyordu şimdiki tümonunda :) Alakası olacağını sanmam.