TEK AKÜMÜ ÇİFT AKÜ MÜ SİZCE YARDIM

arkadaşlar malum havalar soğuk benim same 60 lık eski model üzerinde 2 adet 12 v 72 amp aküvar paralel bağlı traktör 12 volt akülerden biri bozuk sanırım şarj tutmuyor ötekinden yiyor durduğunda ben buna tek akü alsam kaç amper almam lazım acaba traktöre bilgi verirmisiniz yada çift mi kullanayım

Ynt: TEK AKÜMÜ ÇİFT AKÜ MÜ SİZCE YARDIM

benim td65d 2006 model daha üzerindeki 105 lik aküyü kullanıyodum sabahları zor çalışmaya başladı gecen 135lik aldım şuan vıylamadan calışyor _10 derecede bile aküyü 275 tl ye almıştım..

Çift aku almana gerek yok hem masraf açar hemde peteklerı gecmeye başladıgında yıne aynı durumla karsılasırsın. 120 A 12 V aku sana fazlasıyla yeterli olacaktır. Şayet traktörunu senelık 800 saatten az kullanıyorsan amperı dusuk bir akü daha ıyi olacaginı söyleyebilirim. Çunku akuler zamanla kullanılmadıgi için eskı akım tutma özelligini yitirir.

Çift aku almana gerek yok hem masraf açar hemde peteklerı gecmeye başladıgında yıne aynı durumla karsılasırsın. 120 A 12 V aku sana fazlasıyla yeterli olacaktır. Şayet traktörunu senelık 800 saatten az kullanıyorsan amperı dusuk bir akü daha ıyi olacaginı söyleyebilirim. Çunku akuler zamanla kullanılmadıgi için eskı akım tutma özelligini yitirir.