İlk alıcı Harman'ı değerlendirdi

harman-548.jpg

Kendine ait bin 800 dekar arazide tarımsal üretim yapan Tekirdağ Muratlı ilçesi Arzulu köyünden Ahmet Baydemir, buğday, ayçiçeği ve kanola üretimi yapıyor. Bu sene 700 dönüm araziye buğday, 800 dönüm araziye kanola ve 300 dönüm araziye de ayçiçeği eken Baydemir, üretim sırasında neredeyse hiçbir masraftan kaçınmıyor. Kaliteli ürün alabilmek için kalite tohum, ilaç ve gübre kullandıklarını ifade eden Baydemir, Tunca ve İntervix’in tohumlarını kullandığını belirtti. Bu markalara ait tohumların yağ oranı ve verimlilik bakımından yüksek seviye olduğunu ifade eden Baydemir, buğdayda ise doğu bloğu ülkerlerinde kullanılan, soğuk hava ve kuru tarıma uygun olan tohum çeşitlerini kullandığını söyledi. Baydemir kullandığı traktörlere yönelik olarak, 'Trakya ' da Harman traktörü ilk satın alan benim. Yaklaşık 5 aydan beri kullanıyorum. 100 beygir güce sahip bir traktör için oldukça iyi performansa sahip. Bu traktörü almamızdaki en önemli neden, dostluk. Bu traktörü malzeme taşıma ve ilaçlama dönemlerinde sıkça kullanmak üzere satın almıştık. Amacına uygun şekilde de kullanıyoruz. Harman bizim traktör parkımızdaki manevra kabiliyeti en yüksek traktör. Tam tur dönüşü en kısa mesafede tamamlayan traktör. Bunun haricinde kuyruk mili teknolojisi oldukça gelişmiş durumda. Hidrolik hassasiyeti parkımızdaki diğer markalara göre daha gelişmiş' ifadelerini kullandı.

Ynt: İlk alıcı Harman'ı değerlendirdi

İlk Kullanıcısını Gayet Memnun Etti Yani Harman Traktör :)

Bu Arada Traktör Parkındaki Diger Markalar Ne Acaba, Hangi Traktörlerle Karsılastırlmıs Harman, Merak Ettim...

Ahahaha.Hidrolik hassasiyeti diğer traktörlerimize göre daha gelişmiş :D ulan gece gece haykırdım ya :D

Ömercim hemen yazayım bak. Fendt 312 Vario ve JD 7530 var Baydemirlerde. :D

ertac sahın link=topic=72262.msg837471#msg837471 date=1391067821' Alıntı:
malzeme tasıma ve ılacalama ıslerınde hıdrolık hassasıyetı cok onemlı :D guzel tercıh zaaaaaaaa

guzel paylasım muhtar
GÜRKAN link=topic=72262.msg837478#msg837478 date=1391068773' Alıntı:
İntervix ' in tohumları ne demek yahu :D İntervix ilaç markası...
Arkadaş, sizden de bir şey kaçmıyor, adam yapmış bir açıklama.:D Mahindra alırsam bende benzer bir söyleşi yaparım.
Muhtar onuda paylaşırsın artık burda.:D

Intervix derken intervixe dayanıklı çeşit diyor sanırım. Birkaç yıldır kanola ve ayciceginde tohumu intervixe bağışıklık kazanmış halde üretiyorlar.

tekirdağda can traktör getiriyor bunları burdada alanlar oldu gelbah burda şenliklerde satıldı bi kaç köye memnunlar herhalde en azından bazı markalar gibi 300 saate arkası açık şekilde sanayide görmedim :)