traktör alıcam bana yardımcı olursanız sevinirim

bütün çiftçi dostlarıma selam saygılar..2000 ve 2002 model iki tane başak traktörüm var..şekerpancarı üretimi yağtığımız için bu traktörler pancar yüklü römorkları çekmekte bayağı zorlanıyor..new holland , massey ferguson yırtıp alıyor römorkları..fakat benimkilker nedendir anlayamadım şöyle bir römorkları çekivermiyor zorlanıyor..sanırım hafif ve ince teker motor ondan olsa gerek..Allah izin verirse bu sene pancar parasını aldığımda değiştirmek istiyorum..4 çeker ekonoımik güçlü traktör olması yeterli..düşündüğüm 2 marka var..sizlerinde fikirlerini almak beni memnun edicektir..saygılarımla..

Ynt: traktör alıcam bana yardımcı olursanız sevinirim

Chucky..! link=topic=8115.msg85116#msg85116 date=1224074315' Alıntı:
NH TL100A Tam balon lastik :D

balon tekerde motoru hantallaştırıyor orta boy lastik olsa iyi olur...
2. el alcaksan en iyisi TD 85D veya 3.085 Phantom al hem çekişleri iyi hemde fiyatları uygun servis dersen yer-gök servis parça desen marketlerde bile var...

dostum pancar işi yapıyosan az yakan vede performanslı bişey lazım yani çift ceker vede 70 pc gücünde bişey ince teker olması capada ve sökümde avantajlı dır ve camurda balon tekere göre daha avantajlı

kaç bg lık traktör düşünüyorsun ?? bizde td 85 var ama çamurda hiç römork çekmedik bilmiyorum iyimi çekersek sana yazarım genel olarak nakliyede iyidir nh.. same explorer 85le cektik o cok iyi düşünürmüşün bilmiyorum ama çamurda cok iyi balon teker zaten kuruda pek iyi degil.. en iyisi universal 650m::):) her sartta mukkel römork cekiyor ama tarihi eser oldular artık..ince tekerler ama agırlar cok iyi asılıyor..en iyisi sen git bi ford 7740 al hiç arkana bakma :) yakıtına bişey diyemem ama harika traktör.. erkuntlarda nakliye konusunda iyidir agırlar boş 3,900kg agırlıgında kamurda pek kalacagını sanmıyorum..phantom seriside baya guzel onlaraıda arastır...

bnce dıger markalara hıc gırme eger senın basaklar cekemıyorlarsa pancarı Fendt200s derım cunku basakların arabacılıgı cogu traktore gore ıyıdır tdf85 e fln gırme pancar işi bu her traktor gelemez ole camurda araba cekmeye

2006 ' dan beri TLa100 ile 8 metre uzunluğunda 5-6 tonluk pamuk yüklü romörkları çekiyoruz.Aynı zamanda tek çeker 80-66 ile ' de çekiyoruz.daha bi sorun yaşamadık...

ben bu mesajı yazarken tla ile 80-66 eve geldiler :D

Chucky..! link=topic=8115.msg85208#msg85208 date=1224086543' Alıntı:
2006 ' dan beri TLa100 ile 8 metre uzunluğunda 5-6 tonluk pamuk yüklü romörkları çekiyoruz.Aynı zamanda tek çeker 80-66 ile ' de çekiyoruz.daha bi sorun yaşamadık...

ben bu mesajı yazarken tla ile 80-66 eve geldiler :D
aynı işi daha kucuk traktorlede yapabılırsın pamuk ayrı pancar ayrı bir iştir....

römork çekmede çamurda tl 100 a lar çok güzel bizim burda havuç işi hep çamurda kişin karda falan herkeste kullanıyor burda birde çok hor kullanıyorlar motorları yinede sağlam motor tek el kullanırsan çok işini görür

bencede tla serısınden bı secım yap tonajlı ve kendıne gore baya konforlu traktor parcada soorun yasamassın hemde ısını yaparken keyıfle yaparsın tl90a ıdeal tl100a dan assa kalmaz ıkısnde holset turbo sarj motor 4500 litre lık hacım
ama mekanık olsun konfor ıstemem dersen sana tavsıyem j.d 5715 cop pratık traktor tam bu ısler ıcın ama konforu dusuk
tla ların 2 elı burda bır haylı fazla ıstersen arastırıyım

coyote26 link=topic=8115.msg85337#msg85337 date=1224100670' Alıntı:
aynı işi daha kucuk traktorlede yapabılırsın pamuk ayrı pancar ayrı bir iştir....
aaynı iş diyerek pamuk romoğu çekmeyi kastediyorsan daha küçükleriyl zor oluyor. mf 240s ile dolu 8 metrelik romoğu çekemezsin...

zaten ağırlık ve çeki olarak örnek göstermiştim pamuk olayını.aynı ağırlıktaki pancarığa çekebileceğini düşünüyorum.yanlışım varsa düzeltiniz...

arkadaşim 5715 e hiç bakma bizim burda 7 8 tane vardı birden çoğaldı azalmasıda çabuk oldu şimdi 2 3 tane kaldı
ön tekerleri çabuk bitiriyor araba çekerken çekmedimi hoplamaya başliyor konfor hiç yok
havuç kepçasini takiyorlardı arkadaşin biri motor arka kovanı kırdi değiştirdiler 6220 aldilar
hindistan mali olması lazım

ramazanpullu link=topic=8115.msg85537#msg85537 date=1224180482' Alıntı:
arkadaşim 5715 e hiç bakma bizim burda 7 8 tane vardı birden çoğaldı azalmasıda çabuk oldu şimdi 2 3 tane kaldı
ön tekerleri çabuk bitiriyor araba çekerken çekmedimi hoplamaya başliyor konfor hiç yok
havuç kepçasini takiyorlardı arkadaşin biri motor arka kovanı kırdi değiştirdiler 6220 aldilar
hindistan mali olması lazım
ben 5715 in hiç römork çekerken zıpladığını görmedim...(JD bölümüne benim adıma açılmış (JD and Claas medion 310) JD 5715 ile 3 römork var... 3 kez bayır çıktık hiç zıplamadı...ve geçen yıl mısr yüklü 5 adet römork vardı.. ve hiç bir yerde zıplamadı...hidrolikler konusunda haklısın.becerememişler gibi....)
o işler için TLA100 , JD6230 veya JD5820