Uzelin 2014 yılında tekrardan üretime geçeceği söylentileri ?

Ynt: Uzelin 2014 yılında tekrardan üretime geçeceği söylentileri ?

uzel büyük bir firma ile ortaklık kurmazsa şans vermiyorum. cat chalancer olabilir yada JCB olabilir.yeni bir soluk ve heyecan şart.belki zetor ' da olabilir. Aklıma gelenler bunlar.

bence uzel üretime geçerse öf modellerini taklitden kaçınmalı kendine has özgü bir model üretmeli hattat gibi uzelde 240 taklit ederse piyasada tutunmaz

kendini özgü yeni bir seri çıkartmazsa eski mf leri taklit ederse hiç şansı yok uzelin bir ara kendi markasıyla ürettği uzel yazan traktörler hiç tutulmadı. ikince eli hiç yok bi tanıdığın 240s ye galerici 20000 para verdi 2007 mf 240 a 22000 almış 26000 para istiyor uzelin sağlam bir firma ile piyasaya girmesi gerek ancak ole güven verebilir

kendine özgü bi model çıkarması lazım yada mf nin 5400 serisi gibi çok tutulan modellerini taklit edip maxima gibi özelliksiz bi model çıkarsa 65 75 85 95 hp traktörler yapsa şahsen ben alırım anlş-*s

Anladığımkadarıyla uzelin yeniden piyasaya traktör çıkarması ve bu modellerin kendine özgün , eski modellerden farklı olması halinde çiftçiler alacak ..Genelde bunlar temennilerimiz. Galiba kimsenin net bir bilgisi yok UZEl in faliyetleriyle ilgili..Bekliceğiz o zman . Üretime başlarlarsa haberimiz olur..

Uzel şirketi iflas etti ve tamamen dağıldı çalışanları..Fabrikası satıldı zaten..Uzel aileside kendi arasında anlaşmazlığa düştü..Bilmiyorum nasıl toparlancaklar, nasıl yeniden üretime geçcekler. Çünkü çok büyük maddi güç gerek uzelin eski haline dönmesi için..Birde güven kaybı olduysa saniyiciler ve banklar arasında Uzel ailesine çok zor kredi almaları ve de yabancı şirketlerle ortaklık kurmaları.. Zaman gösterecek ne olacağını.. Belki de UZEL markası tamamen tarihe gömüldü..Bir daha üretim olmıcak. Ama ben isterim ülkemiz adına uzelin yeniden üretime geçmesini...

geçenlerde bende duydum bunu servisten fakat servisleri bile tutunması çok zor heleki tt55lerin peynir ekmek olduğu zamanda diyor daha önce üretime geçtiğinde bayilere önce traktörün parasını gönder 1 ay sonra traktörü al diyormuş bu yüzden bayi ağı kuramadı diğer bayilerde ise tapu teminatıyla bile dükkanın için dolduruyorsun ve satışa başlıyorsun...geçen aylarda bir toplantı yapmışlar fakat bu bölgeden ne bir bayisi nede servisi gitmiş hepsi küskün durumda...ama söylentilerin haklılık payı var abi

kubilay07 link=topic=72266.msg837767#msg837767 date=1391103613' Alıntı:
geçenlerde bende duydum bunu servisten fakat servisleri bile tutunması çok zor heleki tt55lerin peynir ekmek olduğu zamanda diyor daha önce üretime geçtiğinde bayilere önce traktörün parasını gönder 1 ay sonra traktörü al diyormuş bu yüzden bayi ağı kuramadı diğer bayilerde ise tapu teminatıyla bile dükkanın için dolduruyorsun ve satışa başlıyorsun...geçen aylarda bir toplantı yapmışlar fakat bu bölgeden ne bir bayisi nede servisi gitmiş hepsi küskün durumda...ama söylentilerin haklılık payı var abi

umarım üretirler. Ve düzgün taklit olmaktan uzak, kendine özgün bir model olur..Eğer ki iyi bir model sunarlarsa yeniden eski durumuna 7-8 yıl içinde gelebilir. Ancak işleri çok zor kubilay..Güven kaybı çok oldu ve güveni yeniden kazanmak içi bi farklı modeli sunmaları gerek çiftçiye. Vetasarımlarının albenisi olması, yakıtnın düşük olması, teknolojik olması gibi bi çok faktörü barındırması gerek..Bunu da yapbilmesi için AR-GE lazım.. Ortada fabrika yok bişey yok..Belki gizliden bişeyler yapıyorlardır. Ama benim kendi görüşüm; Uzel üretime başlıyacaksa şayet çok zorlu bi yol var önelrinde..Eski mf taklitlerini sunmakla olmaz bu iş ayrıca..

çiftçilikhayatı link=topic=72266.msg837778#msg837778 date=1391104591' Alıntı:
umarım üretirler. Ve düzgün taklit olmaktan uzak, kendine özgün bir model olur..Eğer ki iyi bir model sunarlarsa yeniden eski durumuna 7-8 yıl içinde gelebilir. Ancak işleri çok zor kubilay..Güven kaybı çok oldu ve güveni yeniden kazanmak içi bi farklı modeli sunmaları gerek çiftçiye. Vetasarımlarının albenisi olması, yakıtnın düşük olması, teknolojik olması gibi bi çok faktörü barındırması gerek..Bunu da yapbilmesi için AR-GE lazım.. Ortada fabrika yok bişey yok..Belki gizliden bişeyler yapıyorlardır. Ama benim kendi görüşüm; Uzel üretime başlıyacaksa şayet çok zorlu bi yol var önelrinde..Eski mf taklitlerini sunmakla olmaz bu iş ayrıca..

aynen abi çıkaracakları seriler tasarım yönünden sil baştan olmalı günümüzde sadece sağlamlık değil konforda önemli bir faktör haline geldi şahsen ben 240s alacağıma tt55 alırım aynı işi yaparım hemde konforlu yaparım ki bir çok çiftçide böyle düşünüyor artık eski uzel üretimi mfler malum çok konforlu traktörler değil bu iş onlarla yürümez yani sil baştan bişeyler yapmaları gerekli ve en az 2-3 yıl piyasaya girmekle geçeceğinin farkında olmaları gerek yoksa dediğin gibi zor...

eğer uzel mf 240 ların 2008 e kadar olan modellerin birebir aynısını çıkarırsa adım gibi eminim yok satar.vede massey ferguson ismini geri alabilirse tarihe geçer

Atı alan Üsküdarı geçti artık, erkunt yerli açığını çok güzel kapattı, tümosan da yerinde saymaya devam ederse erkunt ortalığı silip süpürcek, şahsen erkunt çok beğenmesemde gelişimini taktir ediyorum. Hattat,da arada iyi bir alternatif oldu, uzel kendi sonunu kendi getirdi bir sürü bayisi mağdur oldu parasını ödediği traktörleri alamadı, piyasanın güveni sıfır geçmiş ola..

2007 de deselerdi uzel batacak. Hadi len ordan zuha-*-s zuha-*-s derdim. Phantom serileriyle çok iyi gidiyordu uzel. Ama birden aile içi anlaşmazlık yüzünden tepe taklak oldu ve bir daha da toparlanamadı. Sanırım uzel tarihdeki yerini aldı.. Zor görünüyor tekrardan traktör üretmesi..

240 ı zaten uzel üretiyordu hattat bence kopyala yapıştır yapıyor aynı valtraya yaptıkları gibi :) ama uzel tekrar piyasaya girerse tutunamaz diye düşünüyorum :)saygılar

arkadaşlar uzel traktör üretse ne olur üretmese ne olur bir uzel sevdası almış başını gidiyor
piyasada iyisiyle kötüsüyle ucuzuyla pahalısıyla birsürü yerli ve yabancı traktör var
uzelin ürettigi 200 serisi mf leri hepimiz biliyoruz
kaldıki uzel deyince ayrı bir marka gibi düşünülüyor oysa mfnin montajını yaparak yıllarca ekmek yediler oda mfnin 3. dünya ülkelerine verdigi 200 serisi traktörlerdi daha sonra banttan 3000 serisi de çıkmaya başladı ve iyi hoş güzeldi ama oda çok aşırı üretilip aşırı satılmadı
traktörün üzerine uzel yazmakla olmuyor sonuçta mf nin montajınıyaptılar yıllarca
ve batmadan önceki son yıllarında traktör üzerinde ki uzel yazısı büyüdü sadece ve malum sonundada aile içi anlaşmazlıklarla iflas etti battı gitti
kısaca nasıl ki
koçun ürettigi ttf diye bir marka yoksa o markanın adı nh ise
uzel diye bir marka yok o markanın ismi massey
bundan sonrada massey birdaha uzelle anlaşırmı derseniz imkansıza yakın
tabi bir ihtimal kes kopyala yaıpştır mantıgıyla bir trakötrü kopyalarsa üzerinede uzel yazarsa ona sözüm yok ama türkiyede traktör sıkıntısı yok artık kimse 1 firmaya baglı degil muhtaç degil dünya elimizin altında yeterki paramız olsun

YAVUZ_13 link=topic=72266.msg872081#msg872081 date=1395851094' Alıntı:
arkadaşlar uzel traktör üretse ne olur üretmese ne olur bir uzel sevdası almış başını gidiyor
piyasada iyisiyle kötüsüyle ucuzuyla pahalısıyla birsürü yerli ve yabancı traktör var
uzelin ürettigi 200 serisi mf leri hepimiz biliyoruz
kaldıki uzel deyince ayrı bir marka gibi düşünülüyor oysa mfnin montajını yaparak yıllarca ekmek yediler oda mfnin 3. dünya ülkelerine verdigi 200 serisi traktörlerdi daha sonra banttan 3000 serisi de çıkmaya başladı ve iyi hoş güzeldi ama oda çok aşırı üretilip aşırı satılmadı
traktörün üzerine uzel yazmakla olmuyor sonuçta mf nin montajınıyaptılar yıllarca
ve batmadan önceki son yıllarında traktör üzerinde ki uzel yazısı büyüdü sadece ve malum sonundada aile içi anlaşmazlıklarla iflas etti battı gitti
kısaca nasıl ki
koçun ürettigi ttf diye bir marka yoksa o markanın adı nh ise
uzel diye bir marka yok o markanın ismi massey
bundan sonrada massey birdaha uzelle anlaşırmı derseniz imkansıza yakın
tabi bir ihtimal kes kopyala yaıpştır mantıgıyla bir trakötrü kopyalarsa üzerinede uzel yazarsa ona sözüm yok ama türkiyede traktör sıkıntısı yok artık kimse 1 firmaya baglı degil muhtaç degil dünya elimizin altında yeterki paramız olsun
türkiyedeki çoğu kullanıcı bunu düşünüyor ama uzel bunu duyarmı bilinmez