Valtra T 180

Ynt: Valtra T 180

paylaşım için teşekkürler,
benim bu resimler hakkında bir sorum var,bu resimlerde görüldüğü gibi traktörün çamurdan çıkması için beygir gücünün bi etkisi olurmu?yoksa en kuvvetli traktörde olsa aynı şekilde çamurda kalırmı?
konuya bakan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum,,

DoYRaNLı link=topic=8117.msg85124#msg85124 date=1224075340' Alıntı:
benim bu resimler hakkında bir sorum var,bu resimlerde görüldüğü gibi traktörün çamurdan çıkması için beygir gücünün bi etkisi olurmu?yoksa en kuvvetli traktörde olsa aynı şekilde çamurda kalırmı?
mutlaka beygir gücünün etkisi vardır ama tekerler yere tutunduğu sürece...tekerler yere tutunmazsa beygir gücünün çok fazla etkisi olacağını sanmıyorum..şahsi görüşüm böyle...tabi çamutla uğraşan arkadaşlar daha iyi bilirler...

mrram link=topic=8117.msg85129#msg85129 date=1224076011' Alıntı:
mutlaka beygir gücünün etkisi vardır ama tekerler yere tutunduğu sürece...tekerler yere tutunmazsa beygir gücünün çok fazla etkisi olacağını sanmıyorum..şahsi görüşüm böyle...tabi çamutla uğraşan arkadaşlar daha iyi bilirler...
peki çamurda lastik genişliği az olan mı yoksa fazla olan mı daha iyi tutunur?

DoYRaNLı link=topic=8117.msg85124#msg85124 date=1224075340' Alıntı:
şimdi böyle konular çok istisnalı şeyler her çamura batan motoruda inceleyecek halimiz yok ama bence beygir gücünün çok alakası var 4.cü fotoğrafta new hollandın olduğu yere fiatın gideceğini sanmıyorum o anda motorun dewri kaç olursa olsun herşey hpyede bakıyo

güzel resimler
bence çamurda gücün pek bi önemi yok bazı durumlarda tutunmanında pek bi faydası olmuyor

http://www.trakkulup.net/index.php/topic,8028.0.html
bu linkte Quadtracın kurtarma videosu var : Quadtrac ortalama 500 hp tarlaya batmış kurtarma için paletli exkavatör getirmişler traktörü çekim derken oda oturuyor onun arkasınada 8 tekerlekli motor bağlıyorlar...
kısacası çamurla şaka olmaz :D

DoYRaNLı link=topic=8117.msg85146#msg85146 date=1224078058' Alıntı:
dediğim gibi bende daha bilgili arkadaşların yorum yapması daha doğru olur...heralde ince daha iyi tutunur..tekerin yere yaptığı basınç kalın tekere göre fazladır...

DoYRaNLı link=topic=8117.msg85146#msg85146 date=1224078058' Alıntı:

İnce lastik genelde daha çabuk gömülüyor ve gömülünce dişler çamur sarıyor tutunma düşüyor...
Dublex tekerde tutunma % 100 oluyor (katı çamurda) bizim burda Valtra A 85 var çamura girdi tekerler kaçıramadığı için 4. vitesten takviye 4e kadar düştü... yani anlıcan balon tekerde tutunma daha fazla.

POYRAZLI SALİH link=topic=8117.msg85366#msg85366 date=1224105788' Alıntı:
İnce lastik genelde daha çabuk gömülüyor ve gömülünce dişler çamur sarıyor tutunma düşüyor...
Dublex tekerde tutunma % 100 oluyor (katı çamurda) bizim burda Valtra A 85 var çamura girdi tekerler kaçıramadığı için 4. vitesten takviye 4e kadar düştü... yani anlıcan balon tekerde tutunma daha fazla.
bilgi için teşekkürler...

POYRAZLI SALİH link=topic=8117.msg85366#msg85366 date=1224105788' Alıntı:

Bizim Bafra da da aynen belirtmiş olduğun A 85 Valtra bulunmakta.... Fakat valtra sulu çamurda ön arka dengesini çok iyi koruyamıyor. Kuru batakta belirttiğin gibi...

Bizim Same ( avatardaki resim ) de sulu çamurda aynen gördüğün gibi dir.

bana göre çamurda balon tekerlek daha kolay batar.2 sene önce bizim eski başak çiftçekerle çeltik yeri sürüoduk.bende başak,bi tane 800 lük valtra bide td85 wardı.td balon tekerlekti.adam lastikle çamurluk arasına yapışan çamurları temizlemekten yerleri adam gbi süremedi.fakat başakta ince teker olduğu için ara sıra yapışan çeltik saplarını temizliodum...başkalarının yorumlarına bişi diyemem fakat bnm bildiğim çamurda her zmn ince tekerlek daha kolay gider....