Erkunt almam için bana bir neden söyleyin dostlar (tam 5430 alıyorken)

Arkadaşlar merhaba

Bilenlenler bilir traktörümü değiştirme niyetim vardı şuan mf 3625 kullanmaktayım niyetim 5430 almaktı tam işi ciddiye bindirdik pazarlık aşamasına geldik araya erkunt girdi... şöyle ifade edeyim alacağım erkunt 100 bg ve yaklaşık 15,20.000 tl yakın para cebimde kalacak acıkçası iki marka kıyas kabul etmez belki ama 100 bg oluşu ve cebimde kalacak para beni acabaya itti :) kalan parayla güzel ekipmanlar alınabilir, ancak 5430 teknoloji ve konforu ortada erkunt hakkında hiç birşey bilmiyorum ve nedense bana hiç güven vermiyor yanlış anlaşılmasın belki gerçekten iyi bir traktör ama şahsen bilgi sahibi değilim bu traktörler hakkında,

sizlerin tavsiyelerini gerçekten çok merak ediyorum nedersiniz?

Ynt: Erkunt almam için bana bir neden söyleyin dostlar (tam 5430 alıyorken)

kubilay07 link=topic=72292.msg837774#msg837774 date=1391104376' Alıntı:
15-20bin tl düşünülmeyecek bir rakam değil abi erkunt hakkında bilgim yok fakat cebinde kalan parayla ekipman parkı yenilenebilir...

Heleki böyle bir dönemde ciddi fark, zaten o yüzden ikilemde kaldım, erkunt bana sadece bg gücü olarak bir dönüşü olacağını düşünüyorum yine mekanik şanzuman yine bir sürü vites kolu vs vs vs bilemiyorum yorumlarınızı bekliyorum

abi git iki traktörü yakından incele derim Erkunt Kudret 100 lüx kullanan arkadaşlar da yardımcı olur Mf kullanan arkadaşlarda yedek parçada fiyat nedir zaten Mf servis sıkıntı olamaz herhalde git iki traktöre bin kararını ver görmeni tavsiye ederim 10 - 15 bin az değil mazot 4700 olmuş Allah gönlüne göre versin. :)

abi niyetin varken mf al atıyorum erkuntu 10 yıl kullanırsan mf yi 20 yıl kullanırsın konfor özellik bakımından erkutla kıyaslanamaz bile maddiyat durumu varsa hiç düşünme bence.

kospir link=topic=72292.msg837777#msg837777 date=1391104551' Alıntı:
Heleki böyle bir dönemde ciddi fark, zaten o yüzden ikilemde kaldım, erkunt bana sadece bg gücü olarak bir dönüşü olacağını düşünüyorum yine mekanik şanzuman yine bir sürü vites kolu vs vs vs bilemiyorum yorumlarınızı bekliyorum

abi dediim gibi erkunt hakkında en ufak bir bilgim yok sadece bağ-bahçe serisini inceledim onlarında tarla serileriyle alakası yok o yüzden birşey söyleyemeyeceğim peki 3625 kullanmaktayım demişsin ve 5430 almayaı düşünüyormuşsun bu 2 traktör arasında ne kadarlık bir bg farkı var eğer bg farkı fazla ise ekipman değiştirmek zorunda kalacaksın? bence bunuda göz önünde bulundurmalısın..dyna şanzıman tartışılmaz illaki ama 15-20bin lira kolay kazanılan bir para değil...bende 2sini de incelemeni öneririm

20 fark varsa5430 al ama daha fazla fark olunsa erkuntda güzel makine yerlide en iyi erkunt gibi geliyor birde mf 130oootl erkurt 90tl degilmi benmi yanlış hatırlıyom pazarlık olmuşsa işler değişir tabiki :)

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim özellikle erkunt kullanıcılarının yorumlarını merak ediyorum, bilemiyorum mesala tümosan bile bana daha iyi geliyor erkunt ' tan marka algısı ile ilgili bence büyük sorunları var, yani internet ortamındaki yok ,3lü,5li pulluk çekti videolarına hiç itibar etmiyorum çünkü çok abarttıklarını düşünüyorum.

Mf alırsan erkentun teknolojısını kalıtesını 10 sene önceden yakalamıs olursun. 15 20 bın az degil fakat çorap almıyorsun traktör senın her şeyin kalite ve konfor senı hem ıs kalıtenı hemde saglını koruyacak tartismasız mf alırdım.

kospir link=topic=72292.msg837770#msg837770 date=1391103956' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba

Bilenlenler bilir traktörümü değiştirme niyetim vardı şuan mf 3625 kullanmaktayım niyetim 5430 almaktı tam işi ciddiye bindirdik pazarlık aşamasına geldik araya erkunt girdi... şöyle ifade edeyim alacağım erkunt 100 bg ve yaklaşık 15,20.000 tl yakın para cebimde kalacak acıkçası iki marka kıyas kabul etmez belki ama 100 bg oluşu ve cebimde kalacak para beni acabaya itti :) kalan parayla güzel ekipmanlar alınabilir, ancak 5430 teknoloji ve konforu ortada erkunt hakkında hiç birşey bilmiyorum ve nedense bana hiç güven vermiyor yanlış anlaşılmasın belki gerçekten iyi bir traktör ama şahsen bilgi sahibi değilim bu traktörler hakkında,

sizlerin tavsiyelerini gerçekten çok merak ediyorum nedersiniz?

Bence yapabileceğiniz en güzel şey alacağınız Erkunt modelini eğer varsa çevre köylerden ve ya ilçelerden kullananlar gidip rica edip traktörü kullanmanız , kendiniz görmenizdir..Yani en iyi siz test edersiniz anlarsınız..Ben de erkunt hakkında pek bilgi sahbi değilim. En iyisi insanın kendisinin kullanıp görmesi.

abi git 2 traktörü yakından mutlaka incele derim kullanıcılardan bilgi almak en iyi referansdır 90-100-110 serisinden şikayetçi duymadım ben eskişehirde mf bayinde gördüm geçen pazar 5430 galiba 51000 Euro dedi ohaa dedim traktörün şanzumanla kabin arasına zayıf adam girer boşken içide iyi süspansiyonlu kabin boşken yüksek duruyo gibi :)

zaten köyden biri 110 luk aldı onlarda bu arkadaşında niyeti var demişler bana geldiler direk kafamı bulandırdılar 110 luk modeli inceledim, başarılı ama yani artık traktör değiştiriceksem bg gücünden daha fazlası olmalı diye düşünüyorum, yani şanzumanı, kabin konforu kullanımı zaten değiştirme niyetim aslında verimlilik ve konfor, burdada ibre 5430 kayıyor gibi

kepirli_ercan link=topic=72292.msg837804#msg837804 date=1391105982' Alıntı:
abi git 2 traktörü yakından mutlaka incele derim kullanıcılardan bilgi almak en iyi referansdır 90-100-110 serisinden şikayetçi duymadım ben eskişehirde mf bayinde gördüm geçen pazar 5430 galiba 51000 Euro dedi ohaa dedim traktörün şanzumanla kabin arasına zayıf adam girer boşken içide iyi süspansiyonlu kabin boşken yüksek duruyo gibi :)

o fiyatlara olmucak zaten şuanki kura görede ;) o şartlarsa olsa fiyat 160 bini bulur oda saçmalığın daniskası zaten

Ektiğiniz alan ne kadar
Hangi ürünü ekiyorsunuz
Tarım sulu mu kuru mu
Piyasaya çalışıyormusunuz çalışıyor veya çalışacaksanız yapmayı düşündüğünüz iş. ( balya slaj vs. )
Bunların cevabına göre öneride bulunmak en mantıklısı.

Erkunt kullanıyorum ama küçük Erkunt. Mf de kullanıyorum 20 bin lira yi bugun vermezsen yarın verip massey alırsın. Erkuntu alınca her daim aklında Mf kalacak keske alsaydım diyeceksin. Sana bunu samimiyetle söylüyorum 15-20 bin fark değil. Sırf dyna 4 o kadar para eder geri kalan özellikler cabası. Mf kullanmadiysan eğer bi dene ne demek istediğimi anlarsın.