Gallagher Akıllı Elektrikli Çit Sistemleri

Ynt: Gallagher Akıllı Elektrikli Çit Sistemleri

ben elektrikli çitleri aktif olarak hep kullanıyorum, tabiki bizim yerli markalardan. bu videodaki gibi herzaman kolay olmaz öyle hemencecik döşemek. burada düz ve ufak arazi ve kesik kesik çekmişler filmi farkındaysanız. ama sonuçta elektrikli çitler çok işe yarıyor.

Paylaşım için teşekkürler Ali yeşillik dikkatimi çekti burada öyle çayırlar olsa bizde bu şekilde elektirikli çit çeker hayvanlarımızı otlatırdık ama nerede bozkırın ortasındayız

hacimmet link=topic=72299.msg839345#msg839345 date=1391367888' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Ali yeşillik dikkatimi çekti burada öyle çayırlar olsa bizde bu şekilde elektirikli çit çeker hayvanlarımızı otlatırdık ama nerede bozkırın ortasındayız
Evet bizde en büyük sorun yeşillik.ya çok verimli taban arazilerimiz var yada bozkır mera durumu kötü dediğin gibi

ufukk link=topic=72299.msg839398#msg839398 date=1391371249' Alıntı:
Domuzlar için kullanılır mı acaba?
Fomuzlar için olanını ben yaptırıyorum şu anda çok detaylı paylaşıcam ufuk abi biraz farklı domuz için olanı teknik bazı konuları farklı avustralya ve almanya menşeyli ürünlerle yapıyorum ben dünyada en iyi bu tip çit sisteminde avustralya

Ali SARAÇ link=topic=72299.msg839413#msg839413 date=1391372111' Alıntı:
Fomuzlar için olanını ben yaptırıyorum şu anda çok detaylı paylaşıcam ufuk abi biraz farklı domuz için olanı teknik bazı konuları farklı avustralya ve almanya menşeyli ürünlerle yapıyorum ben dünyada en iyi bu tip çit sisteminde avustralya
Merakla bekliyoruz paylaşımı :)

ufukk link=topic=72299.msg839415#msg839415 date=1391372233' Alıntı:
Merakla bekliyoruz paylaşımı :)
15-20 gün sonra uygulamasıyla teknik detayıyla metre metre makşna ip tel seçimiyle tüm herşeyi paylaşıcam benim 3 aylık süreçte en büyük sıkıntım türkçe bilgi oldu bir türlü detaylı türkçe döküman bulamadım 380 sayfa kitap okudum bununla ilgili türkiyede satıcılar çok basit bir sistem olduğunu lanse ediyorlar sistem basit ama küçük detaylarla çalışıyor malesef bunları atlamış türk firmaları ben yaptıktan sonra hiç bişey olmazsa detaylı türkçe bi döküman olur yapacak olanlara yada bilgi isteyenlere

Cihan_özece link=topic=72299.msg839436#msg839436 date=1391373170' Alıntı:
tabi para önemli değil ali Ağaoğlusun :D nerde antin kuntin iş var bulursun blader ya :)
:) allaha şükür kazanıyoz allah cümlemize versin topraktan aldığımızı toprağa yatırıyoz . Merak etme havalı korna kadar bi makina :) antib kuntin derken :))))

Biz burada domuzlara elektrikli çit kullanıyoruz. zaten çit kullanmasan domuzların elinden mahsul almak imkansız.

önce 5x5 cm kazıklar hazırlıyorum. kullanılan kerestenin kuru olması şart. 2-3 metrede bir kazık çakarak korunacak tarlanın etrafı çevriliyor. tarla köşelerine ve 20-30 metrede bir sağlam 10x10 cm kazık iyi olur.

sonra elektrikli çit teli ile 3 sıra tarlanın etrafını çeviriyorum.kazığın tel dolanan yerine naylon poşet sarıyorum.

yerdeki otlar tellere dokunmayacak.temizlenecek. cihazın artı ucunu tele.eksi ucunu da toprağa bir torna vida ile çakıyorum. ve bir miktar su döküyorum. topraklamayı sağlamak için.

sonra cihazın güç giriş kısımların + ve - olacak şekilde aküye bağlıyorum.Domuz için güçlü cihaz tercih edilmeli. mesela 8-10 bin joule.
sonra tarlanın etrafını dolanıyorum.otlardan kaçak varsa koparıyorum. zaten çıt çıt diye ses geliyor kaçak oldu mu..tarlanın uzak köşesinde yere bir miktar su döküp 1 metre kablo ile bütün tellerde akım var mı diye test ediyorum.sakın bu işi elle yapmayın.insanı yere çarpıyor. birde tarlada saklanan çakal tilki domuzlar tarladan bir daha çıkamıyorlar.

Cihan_özece link=topic=72299.msg839486#msg839486 date=1391375867' Alıntı:
abartma blader ya okadar değildir.bizim ovadada domuzlar geziyo her yerde okadar parça yer biçtim bölge bölge gezdim zarar yok.
Niye abartiyim cihan biizm ovayı gördün benim darıdan başka darı gördün mü oavnın domuzu tarlada benim . Sizin ora gibi yer gök mısır değil bizim köyde sadece ben ekiyom .boş boş yorum yapıyon