tümosan mı hattat mı valtra mı?

arkadaşlar traktör almayı düşünüyoruz hattat a110 mu tümosan 8195 mi valtra a95 mi önerirsiniz?

arkadaşlar bu gün hattat bayiisine gittik ve a90 ı çok sevdim. önerir misiniz? çok sorun çıkarır mı? servisi nasıl?

Ynt: tümosan mı hattat mı valtra mı?

Hattatla-valtra aynı kategoride avrupaları birazdaha iyi ancak yerli montajlarda çekiş oldukça düşük çevremde kullananlar var traktör çekmiyo+patozda kullanıyoruz hararet çok yüksek diyorlar geriye tümosan kalıyor onun çekişi iyidir bak ama diğerleri kadar gösterişi yoktur içinin...

jrkeag link=topic=72339.msg838447#msg838447 date=1391207278' Alıntı:
Hattatla-valtra aynı kategoride avrupaları birazdaha iyi ancak yerli montajlarda çekiş oldukça düşük çevremde kullananlar var traktör çekmiyo+patozda kullanıyoruz hararet çok yüksek diyorlar geriye tümosan kalıyor onun çekişi iyidir bak ama diğerleri kadar gösterişi yoktur içinin...

hocam merak ettiğin aslında hattat a110 yakıtı ve çekişi nasıl hakkında bilginiz var mı?

meksika yapımı john deere almada ne alırsan al.onu bile türk malından üstün tutuyolar johndeereciler.onu alacagına türk malı alırlarsa karizmaları çizilir.
5725 bizim köyde vardı 1sene olmadan hidrolik dagııtı geçen sene de 5 li yaylı pulluk çırptırınca arka kovanları bölmüş.sanayiden çıkamadı serviste yok burda.

sen heralde 100 bg civarı traktör alacaksın.bizim orda td 90 a yaylı 5 li takamadılar 90 beygir degilmiş heralde düz deve boynu takacaksan onu çekebilir cografi bölge hemen hemen aynı sayılır o yüzden toprak yapısı benzerdir..tümosan 8195 de 5 li yaylıyla istedigin gibi kullanabilirsin.td 100 de olabilir .senbilirsin ama bence alacagın dubeles lastik olsun kalın teker daha yakışıklı duruyor.2 binlira fazla ver ondan al.beklemiş beklenmişsin biraz daha bekle bence 7. ayda yeni seriler çıkabilir almısken son seri al içinde uhte kalmasın.belki 8105 yada 8195 leri maxima tipinde yaparlar son seri yi almış olursun.

bişeyi unutmuşum johndeerenin M serisi 5095 de yaylı pulluk çırptırınca yakın bi köyde oda kovandan bölmüş diye duydum .amerikan yapımlarına şaseli falan diyolardı ama demekki yinede bölünüyormuŞ.

yozqatlı link=topic=72339.msg838616#msg838616 date=1391264725' Alıntı:
meksika yapımı john deere almada ne alırsan al.onu bile türk malından üstün tutuyolar johndeereciler.onu alacagına türk malı alırlarsa karizmaları çizilir.
5725 bizim köyde vardı 1sene olmadan hidrolik dagııtı geçen sene de 5 li yaylı pulluk çırptırınca arka kovanları bölmüş.sanayiden çıkamadı serviste yok burda.

sen heralde 100 bg civarı traktör alacaksın.bizim orda td 90 a yaylı 5 li takamadılar 90 beygir degilmiş heralde düz deve boynu takacaksan onu çekebilir cografi bölge hemen hemen aynı sayılır o yüzden toprak yapısı benzerdir..tümosan 8195 de 5 li yaylıyla istedigin gibi kullanabilirsin.td 100 de olabilir .senbilirsin ama bence alacagın dubeles lastik olsun kalın teker daha yakışıklı duruyor.2 binlira fazla ver ondan al.beklemiş beklenmişsin biraz daha bekle bence 7. ayda yeni seriler çıkabilir almısken son seri al içinde uhte kalmasın.belki 8105 yada 8195 leri maxima tipinde yaparlar son seri yi almış olursun.

hocam bu gün hattat bayisine gittik ve a90 nı çok sevdim. hattatı önerir misiniz servisi nasıl. traktör çok sorun çıkarır mı?

Sivaslı 750 link=topic=72339.msg838720#msg838720 date=1391273661' Alıntı:
hocam bu gün hattat bayisine gittik ve a90 nı çok sevdim. hattatı önerir misiniz servisi nasıl. traktör çok sorun çıkarır mı?
ceksparow-1986 link=topic=72339.msg839104#msg839104 date=1391330837' Alıntı:
ben hattat a70 kullanıyorum kendi tercihim sorun cıkarmaz herkez kendi malını över 2 yıldır kullanıyorum gayet güzel

arkadaşın dedigi inde dogruluk payı var.insan ister istemez kendi malını kötüleyemiyor övme geregi duyuyor.
Valtra ve hattat görünüm olarak şık ve heybetli duruyor .vitesleride havalı duruyor ama ileri geri levyesi hariç.valtra daki konforu tumosan da bulamazsın new holand da da bulamazsın bence.türkiyede en çok satan traktör yerli traktörler heralde. new holland tumosan ve arkalarından erkunt geliyor heralde.servis ve yedek parçada terliler güzel satarkende pek fazla kayıbın olmaz gibime geliyor.ama dogrumu bilmem erkuntu bizimköylü götürmüş geri bir hafta sonra 90 lık olanını galeri geri 80 aldıgı traktörü 40 a alırım demiş 2.eli bu kadar düşüyomuş.ha paran çoksa mf falan alabilrsin zaten bu aralarda kur lar acayip arttı yinede traktör satabilecekler mi bilmiyorum.
karar senin...