tümosan mı hattat mı valtra mı?

Ynt: tümosan mı hattat mı valtra mı?

Sivaslı 750 link=topic=72340.msg838579#msg838579 date=1391254335' Alıntı:
sağ olun hocam bir sorum daha var valtra a95 tarlada seri gidiyor mu ve hattat a110 nasıl çekişi filan bilginiz var mı hocam?
Valtrayı ben kullanmadım fakat yan köylümüzde 2012 model a85 vardı. Tümosan deneme motoru getirmiş köylerinde peş peşe çift sürmüşler, tümosan çiftte valtraya göre çok seriymiş. Denemeden sonra adam daha 300 saatteki valtrasını verip tümosan aldı. Biz de onun valtrayı almaya niyetlendik çok yaktığını ve hantal bi motor olduğunu söyledi. Tümosanı önerdi bizde tümosan aldık ama dediğim gibi bunlar onların lafı ben kullanmadım valtrayı.

Biz valtra a75 kullanıyoruz. Vitesleri gayet seri. Emsallarine göre hızlı bir traktör. Çifti 13 ayar 4 lü pulluk ile 2nin 4 ile 13 ayar 5 pulluk ile toprağa göre 2nin 2 veya 2 nin 3 üyle sürüm yapıyoruz. Yakıtsa sürüm derinliğine göre toprağın sertliğine göre değişiyor 1,7 litre ile 1,9 arasında. Traktörü biz sıfır almıştık bayır yukarı arkanda yükle çıkarken bayılıyordu traktörümüz. Ld diye bir parça mı ne varmış. Taktırdık ondan. Pompayı güçlendiriyormuş galiba. net bir bilgim yok bu Ld hakkında ama bayılma sorunu kalktı ortadan. Boş işlerde kokluyor mazotu desem yeri var gerçekten. Yakmıyor :D Ayrıca 3 yıl garantisi var. Motor sisu 20,000 saat garanti veriyorlar. Kabin için oldukça konforlu. Kliması oldukça kuvvetli kaloriferi :D görenler oldukça şaşırıyor kışın kaloriferin ısıtmasını. Birde elektronik ve mekanik olarak iki tip var :D elektronik olanlar tamamen düğmeyle kontrol ediliyor hidrolik vs. Biz alırken bundan habersiz olarak mekanik sistem aldık :D Elektronik sistemler hakkında pek bilgim yok bu sebeple.

Ynt: tümosan mı hattat mı?

uzay kasa link=topic=72340.msg838436#msg838436 date=1391206521' Alıntı:
Tartışmasız Tümosan.
.
buda baska bi yorumun .
Allah Allah 3 gün öncesine kadar 8085 Tümosan almaya niyetliydim,sonra fuarda bir Allah işi oldu(Babamı da ikna edememenin etkisiyle) NH TD90d aldım.Uçurumun kenarından dönmüşüm öyleyse...

oldu mu şimdi bu uzay kasa.

neyseki gerçekten ucuz yırtmıssın.

HEMA 60 link=topic=72340.msg838599#msg838599 date=1391261383' Alıntı:
tümosanı valtradan üstün görüyonuz ya diyecek bişe bulamıyorum nette 50 tane video bi izleyin bi kalitesine bakın derim valtra bu valtra
benim hiç bi markayı kötülemek gibi bi niyetim yok.
youtube de valtrayı nasıl parçaladıgı nı izleyebilirsin tümosan ın.dogrudur vites geçişleri falan güzeldir ama ileri geri levyesini gördümü insan ileri geri yapmaktan vaz geçer bence alakasız yere koymuşlar kocamana kol.avrupasına hiç binmedim tr de montajı yapılanlar için diyorum bunu;görüntüsü bana saglam yada güç konusunda cezbedecek bi yanı yok gibime geldi.yalnız vitesleri falan çok havalı duruyor :S

Bulabilirsen ithal Valtra.. Hattatla yerli Valtra arasında kalırsan gene Valtra.. Tümonunda tutulan beğenilen serileri var özellikle eski seriler bulursan onlarda olur..

Son olarak en son kararı vermeden 3 ' ününde koltuğuna otur, marşa bas 5 dk bile olsa sür.. içine sinsin bu çok önemli..

Sivaslı 750 link=topic=72340.msg838579#msg838579 date=1391254335' Alıntı:
sağ olun hocam bir sorum daha var valtra a95 tarlada seri gidiyor mu ve hattat a110 nasıl çekişi filan bilginiz var mı hocam?
Kesinlikle süratlı ve yüksek viteste gidersin.Üstünde volvo motor var.Eğer kabinli alırsan içi harika.Çok hassas ve muazzam hidrolik sistemi var.Bizde mesela a85 vardı.Tarlada pullukta falan çok seriydi.Şimdi td85d var, valtrayı çok arıyorum.Gerek motor gücü , gerek asılma yönünden Valtra çok farklı ;) Hattat a110 =102 beygir.Valtra a95 de =102 beygir.Kaldı ki hattat traktörde perkins, valtradan volvo(sisu) motor var.Fendt bile volvo motoru kullanıyor.Yani valtranın motorunu ;) Volvo dünyanın en ünlü motorlarından birisidir.
new holland TT 65 link=topic=72340.msg838591#msg838591 date=1391257804' Alıntı:
Valtrayı ben kullanmadım fakat yan köylümüzde 2012 model a85 vardı. Tümosan deneme motoru getirmiş köylerinde peş peşe çift sürmüşler, tümosan çiftte valtraya göre çok seriymiş. Denemeden sonra adam daha 300 saatteki valtrasını verip tümosan aldı. Biz de onun valtrayı almaya niyetlendik çok yaktığını ve hantal bi motor olduğunu söyledi. Tümosanı önerdi bizde tümosan aldık ama dediğim gibi bunlar onların lafı ben kullanmadım valtrayı.
Birader, kendi malını satarken kötüleyen birisi olmaz ;) Abartma istersen,kaldıki adam satıyor traktörünü.Asla kötülemez.Ha satmasa normal kullanıyor olsa (BELKİ) o da çok düşük ihtimal.

Emin Ünal link=topic=72340.msg838818#msg838818 date=1391280133' Alıntı:
.Birader, kendi malını satarken kötüleyen birisi olmaz ;) Abartma istersen,kaldıki adam satıyor traktörünü.Asla kötülemez.Ha satmasa normal kullanıyor olsa (BELKİ) o da çok düşük ihtimal.
Gardaş yalan mı söyliyecem yani bi demir yığını için ? Sen şu an bana ap açık yalan söylediğimi ima ediyorsun. Doğru söylüyorsun kimse yoğurdum ekşi demez; biz bahsettiğim adamın valtrasına niyetlendiğimizde valtra tümosan bayisinin elinde, tümosanda o adamın kapısındaydı. Kapısında olan traktörü kötülemedi yani bana.. Ha ama valtra, tümosandanda nh tanda mfdende vs. bütün traktörlerden iyi olsun sen madem bu kadar sevineceksen öyledir...

ahahahaahahahah superdi anlş-*s anlş-*s anlş-*s anlş-*s anlş-*s anlş-*s güçç*-* güçç*-* güçç*-* alk-*s