SİSU Motor hindistan malı mı ?

Ynt: SİSU Motor hindistan malı mı ?

zehriduman link=topic=72385.msg838964#msg838964 date=1391289789' Alıntı:
valla bende anlamadım bazı 3625 lere bakıyorum biri ingiliz üretimi diyor biri hindistan üretimi diyor ikisindede aynı motor sadece montaj yeri farklı galiba

Hindistan motor olmadığı büyük bir ihtimal bence. Ama nasılki dünya markası arabalr çinde üretim yapıyorsa buda aynı şekilde olan bi durum. İş gücü ucuz olduğu için hindistan tercih edilmiş..

kubilay07 link=topic=72385.msg838968#msg838968 date=1391290135' Alıntı:
yanlış bilmiyorsam sisu motor agco corparation ait üretim yeride ucuz iş gücü sebebiyle hisdistan

AGCO bildiğin tekel oluşturmuş piyasada. Büyük bir ihtimalle yahudilere ait bir şirket AGCO..Adamlar öyle bir tehdit ettiler ki diğer traktör üreticilerinin, onlarda birleşmek zorunda kalıyor. Same-deutzh-fahr grubu bir örnek mesela.. Massey satın almalrı çok olmuyor şurda bi kaç yıllık mazisi var. Bir anda ortaya çıktı AGCO..Bu yahudilerin danışıklı dövüşleri hep var. Belki AGCO grubunun bilemdiğimiz daha ne markalrı vardır..

• Beğen
Tepkiler: Abd8914

çiftçilikhayatı link=topic=72385.msg838979#msg838979 date=1391290555' Alıntı:
AGCO bildiğin tekel oluşturmuş piyasada. Büyük bir ihtimalle yahudilere ait bir şirket AGCO..Adamlar öyle bir tehdit ettiler ki diğer traktör üreticilerinin, onlarda birleşmek zorunda kalıyor. Same-deutzh-fahr grubu bir örnek mesela.. Massey satın almalrı çok olmuyor şurda bi kaç yıllık mazisi var. Bir anda ortaya çıktı AGCO..Bu yahudilerin danışıklı dövüşleri hep var. Belki AGCO grubunun bilemdiğimiz daha ne markalrı vardır..

o kadarını bilemeyeceğim abide fendt ' te bunlarda ;D

kubilay07 link=topic=72385.msg838981#msg838981 date=1391290649' Alıntı:
o kadarını bilemeyeceğim abide fendt ' te bunlarda ;D

Valla kubilay ben emin gibiyim bunları yahudi olduğundlan. Dünyanın en çok bilinen markalrını aldılar. Gerçi john deere, new holland gibi markalra ilişemiyorlar. çünkü onlar agco yu çok zorlyacak büyüklükte şirketler. Ama mf ile fendt zaten yeter. :))

çiftçilikhayatı link=topic=72385.msg838983#msg838983 date=1391290873' Alıntı:
Valla kubilay ben emin gibiyim bunları yahudi olduğundlan. Dünyanın en çok bilinen markalrını aldılar. Gerçi john deere, new holland gibi markalra ilişemiyorlar. çünkü onlar agco yu çok zorlyacak büyüklükte şirketler. Ama mf ile fendt zaten yeter. :))

jd zaten yılların markası abi yine c-nh ortaklığı aynı şekilde mfde öyle idi ama onu nasıl şey-aptılar bilmiyorum :) dediğin gibi uzay teknolojisi hepsine bedel.. :)

Sisu Finlandiya patentli maliyet azaltmak için başka ülkelerde üretebilir ama niye Hindistan dünyada ülke mi kalmadı hele ki Sisu gibi kaliteli bir motor için konuşursak.Aslında pekte şaşırmamak lazım bizde yapıyoruz montaj ve fason üretim olayını.Sözde MF üretti Uzel zamanla ama 20 sene aynı teknolojiyi sattı.Bir de MF Hindistan ' da üretim yapıyor bunu broşürlerden de anlayabilirsin lastikten bile anlaşılabiliyor.

Anıl Tiraki link=topic=72385.msg838989#msg838989 date=1391291112' Alıntı:
Sisu Finlandiya patentli maliyet azaltmak için başka ülkelerde üretebilir ama niye Hindistan dünyada ülke mi kalmadı hele ki Sisu gibi kaliteli bir motor için konuşursak.Aslında pekte şaşırmamak lazım bizde yapıyoruz montaj ve fason üretim olayını.Sözde MF üretti Uzel zamanla ama 20 sene aynı teknolojiyi sattı.Bir de MF Hindistan ' da üretim yapıyor bunu broşürlerden de anlayabilirsin lastikten bile anlaşılabiliyor.
aşladı.

İyi traktörleri sanayi devrimini kaçırmamış ülkeler üretiyor. Bakın türkiye daha yerli marka olarak erkunt traktörü 2003 de üretmeye başladın.Ancak bir MF , Fendt, NW, gibi markalar elli yılı deviren markalar ve tabiki bizi traktörler onların çok gerisinde kalıyor..Buda bence ülkemizin yaşadığı sıkıntılardan kaynaklı..Erkunt perkinse motor bloğu üretiyor, ama kendi motoru yok.. halbuki yapcaka gücü var. Şirketlerin işine akıl ermiyor bazen. Sanayimiz kuvvetli olmadığı içinde dışarıdan getirilen motorlara mahkum olduk yıllarca ve eski teknolojileri kullanmak zorunda kaldık..Aslında türkiyeye çok yeni bir traktör markası lazım. ama öyle bir marka içinde çok büyük sermaye gerek.. Diğer markalarla rekabet edebilecek kadar kaliteli üretim için yıllarca belki zararına satış yapması gerek. buda çok zor bir ihtimal

Maalesef beyinlerimize sahip çıkılmıyor bilime teknolojiye hak ettiği değer verilmiyor.Hiçbir şey yerli bir motor ve yerli bir traktör üretmeye engel değil.Tamam bu onlar için fazladan gider olabilir fakat yerli traktörler zaten ithal traktörler kadar pahalı.Ne anladım ben böyle yerli traktörden.Tamam helali hoş olsun yine aynı paralara satsınlar ama para bizim insanımızda kalsın yabancılara gitmesin yerli olsun.Ne zaman ülke olarak bilime ve teknolojiye hak ettiği değeri verip teknolojiyi sadece bir telefon yahut bilgisayar ekranı zannetmeyi aşarsak o zaman çağ atlamış olacağız.

Anıl Tiraki link=topic=72385.msg839017#msg839017 date=1391293253' Alıntı:
Maalesef beyinlerimize sahip çıkılmıyor bilime teknolojiye hak ettiği değer verilmiyor.Hiçbir şey yerli bir motor ve yerli bir traktör üretmeye engel değil.Tamam bu onlar için fazladan gider olabilir fakat yerli traktörler zaten ithal traktörler kadar pahalı.Ne anladım ben böyle yerli traktörden.Tamam helali hoş olsun yine aynı paralara satsınlar ama para bizim insanımızda kalsın yabancılara gitmesin yerli olsun.Ne zaman ülke olarak bilime ve teknolojiye hak ettiği değeri verip teknolojiyi sadece bir telefon yahut bilgisayar ekranı zannetmeyi aşarsak o zaman çağ atlamış olacağız.

Çok doğru söylüyorsun Anıl Tiraki ancak bizim ülkenin geleceği pek aydınlık değil yani çok karanlıkda değil ama ülkenin uğraştığı şu andaki gündeme bakınca şunu diyorum ; el oğlu nelerle uğraşıyor biz nelerle... İyi şeylerde oluyor ama yetmiyor. Yetmediği içinde böyle milletin ürettiği traktörlere bir ev parası hatta daha fazla ödemek zorunda kalıyoruz..

çiftçilikhayatı link=topic=72385.msg839045#msg839045 date=1391295875' Alıntı:
Çok doğru söylüyorsun Anıl Tiraki ancak bizim ülkenin geleceği pek aydınlık değil yani çok karanlıkda değil ama ülkenin uğraştığı şu andaki gündeme bakınca şunu diyorum ; el oğlu nelerle uğraşıyor biz nelerle... İyi şeylerde oluyor ama yetmiyor. Yetmediği içinde böyle milletin ürettiği traktörlere bir ev parası hatta daha fazla ödemek zorunda kalıyoruz..
El oğlu nelerle uğraşır biz nelerle=abi bu sözüne bayıldım :) *098*- ok-*-s

Arkadaşlar sapla samanı karıştırmayın :) Burası sisuauto Mercedes Benz motoru we şanzımanı ile kamyon üreten bir fabrikadır sadece...

Agco Sisu Power Engine (Eski adıyla Sisu Motor) ile karıştırmayın....

Nasılki Volvo Markası altında motor, uçak, otomobil üretiliyorsa eskiden beraberlermiş şimdi farklı markalar...Burası Kamyon üretim bölümü...

Motor bölümünü Agco satın almıştır....Dünya da 3 yerde fabrikası wardır. Finlandiya, Brezilya(1994) we Çin(2012 yılında açılmıştır)...

www.sisuauto.com/sites/default/files/sisalto/POLAR_GB.pdf

http://www.sisuauto.com/sites/default/files/sisalto/SISU_yleisesite_en.pdf

http://www.sisuauto.com/sites/default/files/sisalto/SISU%20Rock%20gravel%20trucks.pdf

http://www.sisuauto.com/sites/default/files/sisalto/SISU%20Timber%20trucks.pdf

http://www.sisuauto.com/sites/default/files/sisalto/SISU%20Works%20road%20maintenance%20trucks.pdf

http://www.sisuauto.com/sites/default/files/sisalto/SISU%20Crane%20trucks.pdf

History of Sisu Auto
2010

2010: Suomen Autoteollisuus Oy passes into the ownership of Olof Elenius and Timo Korhonen in July.

Sisu Auto Group comprises three complementary corporations: Sisu Auto Trucks Oy, Sisu Defence Oy and Sisu Engineering Oy.

Sisu Auto and the world’s largest commercial vehicle manufacturer, German Daimler AG, sign a contract on using Daimler-manufactured Mercedes-Benz components and vehicle engineering in Sisu trucks.

The new range is introduced in November and called SISU Polar.

Veho Commercial Vehicles is in charge of Sisu sales in Finland.

2011: Sisu celebrates 80 years as a company and trademark.

2012: Development program in Sisu Auto continues - production of trucks back in-house.

Sisu Polar has been nominated as the Truck of the Year 2012 in Finland by the leading Finnish truck magazine ‘Auto, tekniikka ja kuljetus’.
2000

2008: The Finnish Defence Forces order 232 SISU 4x4 models.

Sisu Auto Trucks wins an international competitive tender for the delivery of 91 timber truck-trailer combinations and 12 gravel trucks to Russia ' s biggest international forest industry company, Ilim Group.

The Carrier transportation vehicle is introduced at the Metko exhibition.

2009: The Finnish Defence Forces order 60 sturdy, armoured, four-axle SISU 8x8 E13TP cross-country trucks.

Sisu Auto begins strategic co-operation on SISU trucks with Finnish engineering company Komas Oy and outsources assembly operations to it.
1990

1991: As the only manufacturer Sisu introduces a 460mm high frame with integrated body components replacing the use of sub frames.

1994: Disconnection of the last axle is taken into serial production.

1995: The first generation E-series equipped with Sisu ' s own cab is introduced.
1980

1980: The S-series, which will later be awarded is introduced. The first model is SK 150. The first prototypes of military vehicles, Pasi and Masi are made. These vehicles gain large-scale success sercing UN peace forces worldwide.

1981: Oy Suomen Autoteollisuus Ab celebrates its 50th anniversary. Oy Sisu-Auto Ab is adopted as the new name.

1985: Sisu Racing joins the FIA truck racing, winning the European championships in 1991, 1992, and 1993.

1988: Production of the 5-axle truck is started.
1970

1970: Sisu introduces the rigid frame concept with closed profile cross members.

1979: Export of truck cabs is started.
1960

1960: Sisu de Colombia Limitada delivers the first 33 Kontio- Sisu vehicles to Colombia, starting large-scale export to South America.

1962: The Sisu KB-112 is the first European truck equipped with a hydraulically tipped cab entered into serial production.

1964: The off-road military truck KB-45, is introduced. Over 500 units are produced until 1982.

1965: As the first European truck manufacturer, Sisu introduces reinforced plastic hoods and front mudguards in bonneted trucks.
1950

1958: The legendary SISU bogie lift is introduced in a SISU 6x2 truck. The successful concept is still in production.
1940

1949: The first factory-ready Sisu trucks with pickup and tail lift are manufactured.
1930

1931-1933: O/Y Suomen Autoteollisuus A/B (Finnish Automobile Industry) is founded and a competition on inventing a name for the make was won by the Finnish name SISU. Serial production of the vehicles commences. Tor Nessling is appointed managing director and for four decades, Sisu develops and produces trucks superior to its competitors under his guidance.

1936: Export to Estonia is launched.

Sonuçta çiftçi hindistan malı biliyo sisu yu. Bende öyle biliyodum. Sap ve zaman karıştırma meselesi değil, bilgi kirliliği var ortada.. Sonuçta sisu finlandıya malıymış agco satın almış filan. Menşei finlandiye değil mi ? Hindistan değil. Agco satın alsa tarihini değiştiremediğine göre bu sapla samanı karıştırmak değildir. )))