LİNDER LİNTRAC TRAKTÖR

arkadaşlar trakör çok hoşuma gitti keşke türkiyede olsa alınabilecek traktörlerden

biraz araştırdım traktör avusturya malı geçmişi olan eski bir marka traktör ve unimog üreten bir fabrika
fiyatına ulaşamadım ama almanya sitelerinde 2 eli 60 70 bin tl civarı 64 ve 74 beygir olanlar 3 silindir 84 94 beygir olanlar 4 silindir

traktörün özellikleride gayet tatmin edici
perkins turbo intercooler motor
zf şanzıman
hidrolikler bosch pompa 3500 kg kaldırma 175 bar ve hidrolik lift destekli
4 devir kuyruk mili 430 540 750 1000 devir
16 +16 vites + shutle 40 km hız
elekronik hidrolik lift EHL
4+1 hidrolik damper fişi
74 beygir 3 silindir olan 1400 devirde 310 norm tork
84 beygir 4 silindirli olan 1400 devirde 395 norm tork üretiyor

Lindner Geotrac 84

Ynt: LİNDER LİNTRAC TRAKTÖR

jrkeag3 link=topic=72387.msg839061#msg839061 date=1391299145' Alıntı:
kapıya koymam motor dıye :8 ok-*-s
zevklerle renkler tartışılmaz ama bende tr de olsa bu makina nh veya erkunt alıcama bunu alırım bana göre daha kaliteli parça kullanmış gibi özelliği de bol ayrıca alt 1400 devirdeki üretiiği torka bak ne nh de var ne erkuntta ha sen koyman kapına o ayrı :)

Bunun eskilerini erkunt adıyla türkiyeye geliyordu zaten lidner zf lanzumanı bırakınca erkunt kulanmaya başladı halende kulanılıyor bir bayiden duyduğuma göre bu şanzuman eski teknoloji ama avrupada ne kadar eski olsada türkiye için yeni bişey şuan bu şanzumanı sadece erkunt kulanıyor diye biliyorum.

phantomerkunt link=topic=72387.msg839064#msg839064 date=1391300036' Alıntı:
erkunt bunları ithal olarak getirip yerlilerin yanında satışa sunsa bence çok tutulur. türkiye için uygun bg aralığında gelişmiş makinalara benziyor bence. ama ithalatta süreklilik olmalı ki tutulsun
aynen katılıyorum nasıl hattatın valtrası türk fiatın newhollandı var erkunttayada tümosan bunu getirse hiç fena olmaz bizim gibi orta küçük ölçekte çiftçiye ideal elektronik değil nherkunt gibi sade biraz daha özellik katılmış avrupa montaj bi traktör keyfe keder param olsa mesala loto dan totodan çıksa sırf merakımdan bi şirket aracılığıyla getirdirdim :D

Kabin dışında erkunt bu motorların 2004-2005 teknolojisini kulanıyor şanzuman hidrolik zaten lidnerin kulandığu zf motor bi araştırmak gerekiyor ama lidner baya kaliteli motolar üretiyor şuan claas zerion traktörlerinde ve birkaç diğer küçük çaplı markada olan arka akstan dümenleme var yani önler gidi arka tekerlerde dön değiştiriyor böylede daha çok dönü çağı daralır ama bu sistem türkiyede çok gerekli çünkü araziler dar ve küçük.

yusuf285s link=topic=72387.msg839066#msg839066 date=1391300445' Alıntı:
Kabin dışında erkunt bu motorların 2004-2005 teknolojisini kulanıyor şanzuman hidrolik zaten lidnerin kulandığu zf motor bi araştırmak gerekiyor ama lidner baya kaliteli motolar üretiyor şuan claas zerion traktörlerinde ve birkaç diğer küçük çaplı markada olan arka akstan dümenleme var yani önler gidi arka tekerlerde dön değiştiriyor böylede daha çok dönü çağı daralır ama bu sistem türkiyede çok gerekli çünkü araziler dar ve küçük.
yada en azından erkuntun bunu kopyalaması lazım motor şanzıman hidrolik olarak lüx serisi bu özellik ve kalitede olsa çok daha basarılı olur