Gözümüz Aydın...

Arkadaşlar bu gün haberlerde duydum :
1 Kasımdan itibaren doğal gaza % 15 zam geliyor, buna paralel olarak elektriğe gene zam var : elektriğe % 10 zam...
Bundan sonra bilgisayarın başınada geçemicez zaten bizimkiler kızıyor PC çok elektrik yakıyor diye... Böyle giderse telefonları bile şarz edemicez

Ynt: Gözümüz Aydın...

bilgisayarın başınada geçemicez zaten bizimkiler kızıyor PC çok elektrik yakıyor diye Vay garibimmmm
insomnia link=topic=8131.msg85373#msg85373 date=1224107423' Alıntı:
Buara güneş enerjisi çok kafama takılıyor fakat yaygınlaşırsa onada dayarlar ötv kdv ffv ykyv
Yaparlar hic kuskun olmasin...

DoYRaNLı link=topic=8131.msg85581#msg85581 date=1224191538' Alıntı:
bugüne kadar yapılan zamlara ilk geldiğinde de aynı tepkiyi veriyoruz ama sonra alısıyoruz,,,herşey zamlanıyo ama köylünün yetiştirdiği ürünlere zam yok,ama bakıyosun marketlerde oldukça pahalı,parayı üreten değilde pazarlayan kazanıyo,,,

bu devirde ya tefeci yada tüccar olcan...
marketlerde sütün litresi ne kadar ? 1-1.5 arası litre fiyatı, sütçü köyden en fazla 60 kuruşa alıyor... en basit örneği

yakında Tekele gene zam geliyor eskiden 10 YTL ye 4 paket sigara alırdım şimdi kaliteyi yükselttik Tekelde fiyatı yükseltti şimdi 10 YTLye 2 paket sigara alıyoruz üzerine sakız parası kalıyor...

Elektriğe zam geliyor diye babam gitmiş 20 YTLye 4 tane ampul almış az yakan cinsinden... normal ampul 50 kuruş buna 5 YTL vermiş bakalım sonuç ne olcak...
az kaldı arkadaşlar yakında Telefonları bile şarj edemicez...

doğal gaza gelecek olan % 15 zam yakında akaryakıta % 20 olarak işler 3.5 YTL ye mazot alırız demedi demeyin...
bizde öküzde yok tarlaları nasıl sürcez...

POYRAZLI SALİH link=topic=8131.msg85585#msg85585 date=1224192065' Alıntı:
Elektriğe zam geliyor diye babam gitmiş 20 YTLye 4 tane ampul almış az yakan cinsinden... normal ampul 50 kuruş buna 5 YTL vermiş bakalım sonuç ne olcak...
az kaldı arkadaşlar yakında Telefonları bile şarj edemicez...

doğal gaza gelecek olan % 15 zam yakında akaryakıta % 20 olarak işler 3.5 YTL ye mazot alırız demedi demeyin...
bizde öküzde yok tarlaları nasıl sürcez...
haklısın salih,avrupalı çiftçi maliyeti düşürmek için büyük traktör büyük ekipman alır,bizde iki çift sığır öküzü bide tekli pulluğa geri döneriz maliyeti azaltmak için,,,

DoYRaNLı link=topic=8131.msg85586#msg85586 date=1224192374' Alıntı:
haklısın salih,avrupalı çiftçi maliyeti düşürmek için büyük traktör büyük ekipman alır,bizde iki çift sığır öküzü bide tekli pulluğa geri döneriz maliyeti azaltmak için,,,

Arkadaşlarımın yorumuna dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum ve bazı şeylerin bilinçli ve kasıtlı yapıldığı bir gerçek

merak etmeyin abiler öküzlere kaldık mı ona da çıkartırlar pul vergi muayene hiç yormayalım kafamızı geçen ay 22 ytl gelen elektrik faturam bu ay 78 ytl geldi tek başıma yaşıyorum ve sadece akşamları bilgisayar açık o kadar düşünün artık

dennizs link=topic=8131.msg85604#msg85604 date=1224229176' Alıntı:
merak etmeyin abiler öküzlere kaldık mı ona da çıkartırlar pul vergi muayene hiç yormayalım kafamızı geçen ay 22 ytl gelen elektrik faturam bu ay 78 ytl geldi tek başıma yaşıyorum ve sadece akşamları bilgisayar açık o kadar düşünün artık

Yaşamsal şartların dahi en zorhale geldiği yada kasten çekilmez hale getirildiği bir noktada ' ' ' ' ' ölümü gösterip hastalığa razı etmek ' ' ' ' ' halen daha şu kelimeyi okumak güzel !!!!! tek başıma yaşıyorum !!!!! ağır bir bedeli ve yüksek bir vergilendirmesi olan zor bir iş

insomnia link=topic=8131.msg85611#msg85611 date=1224235094' Alıntı:
Yaşamsal şartların dahi en zorhale geldiği yada kasten çekilmez hale getirildiği bir noktada ' ' ' ' ' ölümü gösterip hastalığa razı etmek ' ' ' ' ' halen daha şu kelimeyi okumak güzel !!!!! tek başıma yaşıyorum !!!!! ağır bir bedeli ve yüksek bir vergilendirmesi olan zor bir iş
Abi tek diyebileceğim allaha çok şükür geçinebiliyorum fakat benden çok çok daha durumu kötü olan insanlar var sen o insanları bir bardak suya muhtaç edip bir kuru ekmek verdiğin zaman başa gelirsin taktik bu

dennizs link=topic=8131.msg85620#msg85620 date=1224239476' Alıntı:
Abi tek diyebileceğim allaha çok şükür geçinebiliyorum fakat benden çok çok daha durumu kötü olan insanlar var sen o insanları bir bardak suya muhtaç edip bir kuru ekmek verdiğin zaman başa gelirsin taktik bu
bu yoruma başka eklenebilecek bicümle yok,,teşekkürler,,

dennizs link=topic=8131.msg85620#msg85620 date=1224239476' Alıntı:
DoYRaNLı link=topic=8131.msg85623#msg85623 date=1224239933' Alıntı:
bu yoruma başka eklenebilecek bicümle yok,,teşekkürler,,

bendende size teşekkürler