Erkunttan anlayan acil buraya!!!

3 seçenek
erkunt 65lüx
erkunt 65e
erkunt 55

6lık yüksel devir pompa ile yani 160 lık boru alıcı ve verici ile 700 800 metreye su çekecek ve bi kere çalıştığında 1 hafta motor durmayacak gaz kesmeyeceğiz bu 3 motordan hangisi daha iyi olur ve hangisi daha az yaka

Ynt: Erkunttan anlayan acil buraya!!!

ceksparow-1986 link=topic=72395.msg839118#msg839118 date=1391335544' Alıntı:
hocam su basacaksanız erkunt almanıza gerekyok 1 haftada 170 saat yapıyor 3 ay çalışsa 2000 saat yapıyor motor kısa zamanda biter o hpde oturak motoru al
http://www.ustaoglumarine.com/Urun-ustp51-hp-Perkins-Dizel-Marin-Motor.aspx
böyle birşey işini görür
Evet o sistemi burda kulanıyolada motor ara işlerinede lazım mısıra gübreye çiziye falan

700 merte de yükseklik ne kadar ve700-800 metreye nasıl boru ile naklediceksin na göre çok uygun altarnatifler var koskoca motora motor gücü için o kadar para verip su için heder etme.salma su içinse ve yüksekli çok değilse motosan süper starmotorlarla birlikte kendinden romorklü marşlı göstergeli 3 inçten 8 inçe kadar pomplar üretiyor 8 lik olanın fiyatı galiba 10 bin civarı 39 hp

körsaban link=topic=72395.msg839150#msg839150 date=1391343863' Alıntı:
700 merte de yükseklik ne kadar ve700-800 metreye nasıl boru ile naklediceksin na göre çok uygun altarnatifler var koskoca motora motor gücü için o kadar para verip su için heder etme.salma su içinse ve yüksekli çok değilse motosan süper starmotorlarla birlikte kendinden romorklü marşlı göstergeli 3 inçten 8 inçe kadar pomplar üretiyor 8 lik olanın fiyatı galiba 10 bin civarı 39 hp
yağmurlama salma her alanda olacak ama konumuz traktör hem su işleri için hemde ayak işlerine kulanacağız nasıl bir traktördür

hocam pompa suyu kaç metreden çekecek ve pompadan pompaya fark oluyor(bazı pompalar ağır oluyor) bunlarda önemli. ben kendimizden örnek vereyim 20 metreden su çekeriz ve suyu dibine döker yani bir yere basmayız yağmurlamada da kullanmadık 6 lık pompada 55 beygirlik motor çok rahat çalışıyor ama siz suyu derinden çekerseniz ve 700 metre uzağa götürüp birde yağmurlama yaparsanız 55 beygirlikte belki sıkıntı yapabilir bence 65 beygirlik tercih edin derim.65e mi olur 65 lüx mü olur o konu hakkında bilgim yok

kuyruk mili e serisinin de ZF nin de ayni bunu her iki traktörü kullandigim için biliyorum ama az yaksin diyosan e serisi al ara isinin motoru e serisi ve agir işlerde yapıyor mesela ben 70e ile saman yapıyorum ve yakitindan da memnunum

6 lık pompada yamğmurlamada 65 hp bile sıkıntı olabilir devir yaklamazsa.ara işi ve kuyruk mili için styer 768 tek çekerler arasında en iyilerindendir az yakıt çok iş kuyruk mili secenegi çok bol sadece hızı düşük 27 km temiz bi 768 al bak keyfine vereceginde 10-15 bin soğutma sistemini elden geçir alınca radyötör su kanalı termostat 500 tllik bi bakım yap üzmez seni 10-15 bin arasıda değişir fiyatı