Ryegrass Yetiştiriciliği.

Ynt: Ryegrass Yetiştiriciliği.

Bu çok yıllık çayır bitkisi ne zaman ekilir, yılda ne kadar biçilir, silaj nasıl yapılır, tohum Fiyatları ne kadar, Devlet desteklemesi tek sefer mi her yıl mı ve kaç yıl biçiliyor, bilgi verirseniz sevinirim

Özellikle yeşile yedirmek için muhakkak ekilmeli benim tavsiyem yanina üçgül veya korunga karışık ekin hayvanlar iştahlu yiyor ilk biçimden sonra otlatmaya çok uygun iki yıllık bir yem bitkisi ben gen sene ekodoğa dan 8tl ye aldım. Bu sene fito trinova 14 tlfarkı varmı görecez iinşallah

Bu bitki ryegras torinova tek yillikmi cok yillikmi anlamadim gitti bu yil ekildi dort bicim alindi yerini bozmayalim gorelim dedik. Suan tarla hali saha gibi yesil seneye buyuyecekmi acaba tek yillik olsa sararip kurumazmiydi simdiye .

By_eSeS link=topic=72406.msg948808#msg948808 date=1419281422' Alıntı:
Bu bitki ryegras torinova tek yillikmi cok yillikmi anlamadim gitti bu yil ekildi dort bicim alindi yerini bozmayalim gorelim dedik. Suan tarla hali saha gibi yesil seneye buyuyecekmi acaba tek yillik olsa sararip kurumazmiydi simdiye .
2 yıllıkbüyür yine gübresini at yeterki

Trinova 2 yıllıktır. Ama 2. Yıl verimi biraz düşüyormuş. Dekara 100 ₺ desteklemesi var.
Bir yılda kaç biçim, kaç gün aralıklarla biçtiniz ve dekara kaç balya verdi? Gübre ne verdin? Paylaşırsanız sevinirim.

Caramba ılıman iklim sever ben ektim Bolu' da 25 günde bir biçtik. 20 derecenin altinda ve 30-35 derecenin üzerinde yavaşlıyor yüksek sıcaklıkta sulama ile yavaşlamanın önüne geçebilirsiniz ama düşük sıcaklık zorlar.