sulantılık buğday tarlası

Ynt: sulantılık buğday tarlası

umutmalkoc link=topic=72427.msg839576#msg839576 date=1391381458' Alıntı:
bak iddalıyım bende.humik asit farkı var baştan uyarayım :) aynı tarlada bile bariz fark var.sanki aynı tarla içinde 2 farklı tarla :)
bende de var biraz öyle tarla hocam şöyle asitli masitli bende azıcık iddialı olabilrim belki :D

rocky link=topic=72427.msg839577#msg839577 date=1391381605' Alıntı:
Bereketli olsun abi. Maşallah.
çok saol
samet 39 link=topic=72427.msg839578#msg839578 date=1391381628' Alıntı:
bende de var biraz öyle tarla hocam şöyle asitli masitli bende azıcık iddialı olabilrim belki :D
tmmm çekelim fotoları forum karşılaştırsın samet :) yazımı turamı dikmi

Umut hocam,
Madem tarlada membaa suyu potansiyeli var , tarla yapıp heba etme orayı , kuralım bir şişeleme tesisi , bakalım keyfimize , baktık içilmiyor , kaplıca suyu olayına gireriz , birde birkaç hikaye uydurduk mu , diz ağrılarına iyi geliyor , bel fıtığını bitiriyor tarzında değme keyfimize , hazır suyu heba etmeyelim :)

Ali SARAÇ link=topic=72427.msg839589#msg839589 date=1391382270' Alıntı:
Bereketli olsun maşallah güzek görünüyorlar
çok saol
ufukk link=topic=72427.msg839590#msg839590 date=1391382348' Alıntı:
Umut hocam,
Madem tarlada membaa suyu potansiyeli var , tarla yapıp heba etme orayı , kuralım bir şişeleme tesisi , bakalım keyfimize , baktık içilmiyor , kaplıca suyu olayına gireriz , birde birkaç hikaye uydurduk mu , diz ağrılarına iyi geliyor , bel fıtığını bitiriyor tarzında değme keyfimize , hazır suyu heba etmeyelim :)
abi faydalımı değilmi diye araştırdım ama tuzlu bir su .bitkiye yararsa bir kuyu yapıp sulama yaparım dedim ama yaramıyor bitkiye.suyu kurutursak iyi bir kum ocağı olur ama bu tarla :)

umutmalkoc link=topic=72427.msg839591#msg839591 date=1391382517' Alıntı:
çok saolabi faydalımı değilmi diye araştırdım ama tuzlu bir su .bitkiye yararsa bir kuyu yapıp sulama yaparım dedim ama yaramıyor bitkiye.suyu kurutursak iyi bir kum ocağı olur ama bu tarla :)
Yüzey suyu olduğu için tuzludur o , malum asitlenmiştir gübrelerden ilaçlardan , yanlız petrol yataklarının üzerinde tuzlu su olur , bu ihtimalde var , trakyadada bazı yerlerden çıkıyor petrol , petrol olayınada girebiliriz senle :)

ufukk link=topic=72427.msg839593#msg839593 date=1391382653' Alıntı:
Yüzey suyu olduğu için tuzludur o , malum asitlenmiştir gübrelerden ilaçlardan , yanlız petrol yataklarının üzerinde tuzlu su olur , bu ihtimalde var , trakyadada bazı yerlerden çıkıyor petrol , petrol olayınada girebiliriz senle :)
ufuk abi niyeti bozdurcan bana acaba varmıdır petrol şıkır şıkır akıyor yaz kış su tarlada.birde biz kireç atıyoruz bu yere toprağın üstü petrol kusmuş gibi olduğu için ziraaatçiye sorduk at kireci dedi .bak seninki daha mantıklı geldi şimdi :)

CİHANGİR link=topic=72427.msg839629#msg839629 date=1391407554' Alıntı:
4-5 Yıldır buğday ekiyorsunuz yinede çok İYİ gözüküyor maşallah. Çocukluğumda hayvan otlatırdık bu yerlerde bir defasında susam ekilmişti çok iyi hatırlıyorum.
evet 1 keresinde susam ekilmişti.buğday güzel bu sene gidişatı iyi duruyor yağmurda güzel yağdı.

Umut hocam bereketli olur inşallah.Bazı yerlerde tohum az mı geldi diyecektim lakin buğday anızına buğday ekiyormuşsunuz herhalde ondan.
Kaynak yerlere ekim sonrası Gürkan hocanın dediği gibi tekli patlatma çekeriz bizde epey faydası olur.Yalnız geçen sene yağış çok olduğundan gübre ve ilaçlamada traktör çizilen yerlerden geçerken devrilme tehlikesi atlattı.Dikkatli olmak gerek çapraza verip çekmek lazım tekli patlatmayı.Kanalla teker paralel olursa çıkartamazsın kanaldan traktörü :)

umutmalkoc link=topic=72427.msg839601#msg839601 date=1391383115' Alıntı:
ufuk abi niyeti bozdurcan bana acaba varmıdır petrol şıkır şıkır akıyor yaz kış su tarlada.birde biz kireç atıyoruz bu yere toprağın üstü petrol kusmuş gibi olduğu için ziraaatçiye sorduk at kireci dedi .bak seninki daha mantıklı geldi şimdi :)

abi bereketli olsun umarım su probleminide en kısa zamanda halledersiniz peki o bölgeye taban drenajı gibi birşey yapılsa çare olmazmı?
abi
bu arada trakkulübün düşük fiyata yakıt tedarik problemini de çözecek gibisiniz ufuk abiyle beraber :)