Tümosana çamur atıyorlar ...!!

Ynt: Tümosana çamur atıyorlar ...!!

jrkeag3 link=topic=72434.msg840158#msg840158 date=1391462938' Alıntı:
sonuna kadar katılıyorum tumosan suan albayraklar deılde kocun veya baska bır ozel sırketın elınde olsaydı yuzde yuz daha ılerde olurdru nah buarayda yazıorum tumosanın albayraklar elınde olması hıc sevmedıgım bı durum
Evet güç ve iktidar sahiplerinin kamu mallarını birilerine peşkeş çekmelerine tepkili olduğum için Tümosan almadım.Hatta makul fiyata alan olsa elimizdeki 2011 model 74.80 ' i de satacağız.(Traktör amcaoğlumun ama işimizde ayrı gayrı pek olmaz.)Bayi bile ölü fiyatı veriyor.54000 ' e al 35000 kimse vermesin.Hatta sitede fotoları da var.Tertemiz,hiç kullanılmadı falan demeyeceğim ama pert de değil.Daha 3000 saat olmadı.Birkaç yıl önce köyde Tümosan iyi pirim yapmaya başlamıştı ama şimdi 4 tane kaldı.İşçi binmek istemiyor,iyi çekiyor işte diyoruz al sen sür abi diyor :)100 dönüm yer hazırladım ama 1 hafta acısını çektim. :D

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg

POYRAZLI TALHA link=topic=72434.msg840161#msg840161 date=1391463522' Alıntı:
Koçun elinde olsaydı ilerde değil aksine daha geride olurdu yerli New Hollandlara bak birde ithal olanlara bak Koç sattığı sürece yenilik yapmazdı...

bu dediğinde kendine göre haklısın fakat sanayicilikte her isteyenin kafasına göre özellik koyabileceği bir sektör değil rekabet kurulu var o kurulun aldığı kararlar var bu kurul her sanayiyi ve sanayiciyi denetliyor ordaki gerekli görülen kotaları-çıtaları koyuyor ve tüm fabrikalar yada büyük bir çoğunluğu o seviyeye gelmeden o özellik elinde hazır olsa bile koyamıyorsun new hollandın birçok özelliği koyamamasının sebebi bence budur...en basitinden tier4 emisyon seviyesi new hollandın altyapısı hazır olduğu halde rekabet kurulu kararlarından dolayı geçemiyor...

albayraklar 5 para etmez tumosan kotu se bunun sebebı albayraklardır sadece parayı dusunuyorlar bunun yerıne daha deişik ozel bı işletme alsaydı tumosan suan bırıncıydı kı bu kadar kotu olmasına ragmen dusunun satıs rekorları kırıyor

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg

kubilay07 link=topic=72434.msg840168#msg840168 date=1391463802' Alıntı:
bu dediğinde kendine göre haklısın fakat sanayicilikte her isteyenin kafasına göre özellik koyabileceği bir sektör değil rekabet kurulu var o kurulun aldığı kararlar var bu kurul her sanayiyi ve sanayiciyi denetliyor ordaki gerekli görülen kotaları-çıtaları koyuyor ve tüm fabrikalar yada büyük bir çoğunluğu o seviyeye gelmeden o özellik elinde hazır olsa bile koyamıyorsun new hollandın birçok özelliği koyamamasının sebebi bence budur...en basitinden tier4 emisyon seviyesi new hollandın altyapısı hazır olduğu halde rekabet kurulu kararlarından dolayı geçemiyor...

Katılıyorum doğru söylüyorsun. New Holland kancalı kol, yardımcı piston, powershuttle, intercooler gibi yenilikleri yakın zamanda koydu bunun en büyük sebebi de Erkunt firmasının çok çabuk gelişmesidir yoksa bunlar da olmazdı. Şu anda en büyük rakip Erkunt ve Tümosan. Maxima serisi beklentilerin altında olmasaydı Tier 4 ve daha birçok yenilik olurdu fakat Tümosan beklentileri karşılayamadığı için daha çok bekleyeceğiz gibi...

jrkeag3 link=topic=72434.msg840174#msg840174 date=1391464146' Alıntı:
albayraklar 5 para etmez tumosan kotu se bunun sebebı albayraklardır sadece parayı dusunuyorlar bunun yerıne daha deişik ozel bı işletme alsaydı tumosan suan bırıncıydı kı bu kadar kotu olmasına ragmen dusunun satıs rekorları kırıyor
tumosanın konyadakı fabrıka alanını gördünmü hic devasa sanayı oranın arsasınıda gecti adamlar arsanın yarı fıyatına depolarda agzına kadar mal doluyken aldı yanı beleş aldı motoru satsa ne olur satmasa ne olur yarın kanun cıkarır arsaya bına dıkerler alsana para ama bu mılletın ulkenın malıydı kime peşkek cekildi

manas link=topic=72434.msg840179#msg840179 date=1391464736' Alıntı:
tumosanın konyadakı fabrıka alanını gördünmü hic devasa sanayı oranın arsasınıda gecti adamlar arsanın yarı fıyatına depolarda agzına kadar mal doluyken aldı yanı beleş aldı motoru satsa ne olur satmasa ne olur yarın kanun cıkarır arsaya bına dıkerler alsana para ama bu mılletın ulkenın malıydı kime peşkek cekildi
Albayraklar ' a peşkeş çekildi abi :)

Tümo kaç yıllık, Erkunt kaç yıllık firma.. Tümo bunca seneye rağmen ÇOK ağır yavaş gidiyo gibi.. tabi işin içinde bilip bilmediğimiz ÇOK şeyler de vardır..

Bu ülkede taş üstüne taş koymak için önce bi kefenini boynuna takacan yoksa zor..

• Beğen
Tepkiler: branth

POYRAZLI TALHA link=topic=72434.msg840175#msg840175 date=1391464396' Alıntı:
Katılıyorum doğru söylüyorsun. New Holland kancalı kol, yardımcı piston, powershuttle, intercooler gibi yenilikleri yakın zamanda koydu bunun en büyük sebebi de Erkunt firmasının çok çabuk gelişmesidir yoksa bunlar da olmazdı. Şu anda en büyük rakip Erkunt ve Tümosan. Maxima serisi beklentilerin altında olmasaydı Tier 4 ve daha birçok yenilik olurdu fakat Tümosan beklentileri karşılayamadığı için daha çok bekleyeceğiz gibi...

elbette rakipler geliştiği zaman sen onların her zaman bir tık üzerinde olmalısın NHde bunu yapıyor tümosan dediğim gibi shuttle bile koyamadı değil PS yada tier4 emisyonu maxima serisine geklince ben bunu buradaki bayiye de söyledim ben çok birşey beklemiyordum ama bu kadarda olmaz diye düşünmüştüm gerçekten beklenti çok yüksek tutuldu buda yanlış yapılan tanıtımlardan dolayı yani fabrika kendi kendini gömmüş gibi oldu umarım geliştirirler bunun için altyapısı var

diğer bir mevzuu trye yapılan yatırım durumları buna göre bakınca NH Erkunt Hattat Başak gibi markalar yine bu kulvarda öne çıkıyor tümosan yeni fabrika açmış lafını duymayalı o kadar çok olduki(açtıysada ben bilmiyorum) yada şu kulvara yatırım yapacakmış oradan şuralara şunları satacakmış diye fakat böyle bir durum söz konusu değil bakıyorum koç holdinge fabrika taşıma durumu gündemde ihraç malları için bakıyorum erkunta yurtdışında fırtına gibi esiyor gürlüyor ne kadar isim farklı olsada hattat dersek oda ihraçta söz sahibi başak yeni yeni giriyor ama iyi geliyor

herzaman söylüyorum TÜMOSAN iyi marka fakat yönetim biçimi üretim anlayışı çok yanlış...

kubilay07 link=topic=72434.msg840187#msg840187 date=1391465212' Alıntı:
elbette rakipler geliştiği zaman sen onların her zaman bir tık üzerinde olmalısın NHde bunu yapıyor tümosan dediğim gibi shuttle bile koyamadı değil PS yada tier4 emisyonu maxima serisine geklince ben bunu buradaki bayiye de söyledim ben çok birşey beklemiyordum ama bu kadarda olmaz diye düşünmüştüm gerçekten beklenti çok yüksek tutuldu buda yanlış yapılan tanıtımlardan dolayı yani fabrika kendi kendini gömmüş gibi oldu umarım geliştirirler bunun için altyapısı var

diğer bir mevzuu trye yapılan yatırım durumları buna göre bakınca NH Erkunt Hattat Başak gibi markalar yine bu kulvarda öne çıkıyor tümosan yeni fabrika açmış lafını duymayalı o kadar çok olduki(açtıysada ben bilmiyorum) yada şu kulvara yatırım yapacakmış oradan şuralara şunları satacakmış diye fakat böyle bir durum söz konusu değil bakıyorum koç holdinge fabrika taşıma durumu gündemde ihraç malları için bakıyorum erkunta yurtdışında fırtına gibi esiyor gürlüyor ne kadar isim farklı olsada hattat dersek oda ihraçta söz sahibi başak yeni yeni giriyor ama iyi geliyor

herzaman söylüyorum TÜMOSAN iyi marka fakat yönetim biçimi üretim anlayışı çok yanlış...
bunun sebebide bence PARAYI COK SEVEN SEREFSIZ ALBAYRAKLAR. ulkemızı 7 dıler

kubilay07 link=topic=72434.msg840187#msg840187 date=1391465212' Alıntı:

Aynen ok-*-s

kubilay07 link=topic=72434.msg840160#msg840160 date=1391463409' Alıntı:
abi senin dediğini kastetmiştim yanlış anlamışım kusura bakma fakat desteklemekte bir yerde kullanmak-satın almak değilmidir? ben insanların yeterince objektif baktığını düşünüyorum bakmayanlarda zaten bence 3-5 karalamacı fakat eleştiri ile subjektif bakmayı karıştırmamak gerekli benim dediğim olay şu bakın new holland tümo kadar çekmiyor deniliyor ama kimse new hollanddan ahım şahım almasaydım diyerek şikayet etmiyor çünkü traktörün diğer açıklarını konforu ve 2.el değeri fazlasıyla kapatıyor ben bugün aldığım tdb yi en fazla 3-5bin zararla satabiliyorsam bu iyi bir şeydir şuanda yerli üretimlerde piyasada hiçbir marka bu şekilde 2.el pazarına sahip değil ki 2el olayı kötü olanlardan biriside tümosan bunu da kabullenmek gerekli tümosanda eksi yönlerini kapatacak bir artı yönü yok çekişi dışında new hollandaın bugünlerde yakın zamanda bağ-bahçede powershuttle a geçeceği konuşuluyor bayiden duyduğum fakat tümosana bakıyorum daha levyeden ayrılabilmiş değil diyeceksiniz ki ne farkı var biri direksiyonun yanında diğeri gövdede işte satış anında o, o kadar çok etki yapıyor ki anlayabilmek mümkün değil konfor çok önemli değil diyen arkadaşlara saygım sonsuz fakat bir bahçeci olarak konuşuyorum 5-6 ton ilaçlama yapınca insanın canı konforu o kadar arıyorki o anda en önemsiz şey bile insana batıyor bu ne burda diyor sonra eve gelip kendinizi yatağa atınca konforlu olsa çok iyi diyorsunuz ha new hollandın yokmu olumsuz yönleri var hemde saysak ufak tefek uzun bir liste olur ama diğerlerine oranla konforu-2.eli ve satış sonrası hizmetleri bunların hepsini unutturuyor...

uzay kasa nickli abimiz yorum atmış ona sonuna kadar katılıyorum erkunt bile kısa zamanda piyasaya o kadar çabuk adapte olduki artık tümosanın geçmişine baktığımız zaman bunu hala tam olarak başaramaması üzücü bir durum

burada niyet kalp kırmak olmamalı burada bu sorun irdelenip ne için böyle olduğuna bir kanaat getirilmeli konu sahibinin konuyu bu şekilde takip etmesini tavsiye ederim tıpkı ufukk nickli abimizin bazı konularda yaptığı gibi belirli bir süre sonra yorumlardan bir sonuca ulaşılıp değerlendirme yapılmalıdır...saygılar...
Sayın arkadaşım ben konuyu yüzeysel,genel kapsamlı olarak yorum yaptımda detaya fazla girmek istemiyorum sen biraz daha kıyaslama yapmışsında new hollandla-tümosanı kıyaslamak yanlış olur sonuçta nh italyan firması ve dünyada tanınan bir marka okadarda olsun uzay kasa ve senin dediklerine katılıyorum erkunt bu konuda diğer yerlilere göre biraz daha farklı konumda bazı parçaları ithal (özellikle motoru)bunuda göz önünde bulundurmak gerekiyor biraz piyasaya bakacak olursak mesela başak yeni model çıkarttı herşey zamanla gelişiyo Türkiye ' nin durumunu biliyorsunuz avrupada çıkan birşey kaç yıl sonra buraya geliyor en basitinden bir telefon diyeceksiniz ki ne alaka aslında çok alakalı bir durum avrupa markalar kaç yılında yerliler kaç yılında kuruldu en önemliside bunların amaçları ucuza üretim yapıp satmak 2.elide oyüzden bozuk bu motorların, bir mf-nh-jd v.s gibi markalar pahalı ancak traktörde özellik var öyle oluncada piyasa yüksek oluyor,albayrak koç fln demişsinizde cidden tümosan albayrak yerine daha iyi birine satılsaydı şuan bu konumda olmazdı bu işin siyasetle alakası olmasıda canımı sıkıyor albayrak tümosanı aldığında parası yoktu oyüzdende geç gelişti ve tümosan 2004ten önce (yani özelleşmeden önce) daha kaliteli üretim yapıyordu 1900lerin 8280leri kalitelerini bilirim saat sıfırladı adamlar anahtar değmeden,Saygılarımla...

Şu anda parasını hak eden tek yerli malı Erkunt bence. Adamlara helal olsun hiç kimse de Erkunt ' a şunu yap bunu koy diye laf etmıyor. Adamlar, çiftçiden önce düşünüp uyguluyorlar. bugün bir ZF şanzıman new hollanda veya tümosana geçsin fiyatların üzerine 10-15 bin para bindirirler. Ama Erkunt hem uygun veriyor hem emek harcıyor gerçekten gördüğüm bu...

Birde şunu belirteyim benim bir abim var kendisi yerli fabrikaları gezmiş montajlanmasını fln görmüş arkadaşıda erkuntta çalışıyor ve kaliteli montaj yapan firmaların sıralamaları şöyle 1nh,2 tümosan,3erkunt sadece bunları gezmiş başak,hattat ve deutzdan net olarak bilgisi yok...

jrkeag link=topic=72434.msg840204#msg840204 date=1391466629' Alıntı:
Sayın arkadaşım ben konuyu yüzeysel,genel kapsamlı olarak yorum yaptımda detaya fazla girmek istemiyorum sen biraz daha kıyaslama yapmışsında new hollandla-tümosanı kıyaslamak yanlış olur sonuçta nh italyan firması ve dünyada tanınan bir marka okadarda olsun uzay kasa ve senin dediklerine katılıyorum erkunt bu konuda diğer yerlilere göre biraz daha farklı konumda bazı parçaları ithal (özellikle motoru)bunuda göz önünde bulundurmak gerekiyor biraz piyasaya bakacak olursak mesela başak yeni model çıkarttı herşey zamanla gelişiyo Türkiye ' nin durumunu biliyorsunuz avrupada çıkan birşey kaç yıl sonra buraya geliyor en basitinden bir telefon diyeceksiniz ki ne alaka aslında çok alakalı bir durum avrupa markalar kaç yılında yerliler kaç yılında kuruldu en önemliside bunların amaçları ucuza üretim yapıp satmak 2.elide oyüzden bozuk bu motorların, bir mf-nh-jd v.s gibi markalar pahalı ancak traktörde özellik var öyle oluncada piyasa yüksek oluyor,albayrak koç fln demişsinizde cidden tümosan albayrak yerine daha iyi birine satılsaydı şuan bu konumda olmazdı bu işin siyasetle alakası olmasıda canımı sıkıyor albayrak tümosanı aldığında parası yoktu oyüzdende geç gelişti ve tümosan 2004ten önce (yani özelleşmeden önce) daha kaliteli üretim yapıyordu 1900lerin 8280leri kalitelerini bilirim saat sıfırladı adamlar anahtar değmeden,Saygılarımla...

Tamam abi özellik olmasa bile kaliteye önem versinler kalite olmadıktan sonra yakıtın çekişin fiyatın hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Ha özellik te yapsın ama bütün modeller aynı donanıma sahip olsun demiyoruz nasıl Erkunt Lüks, E+ ve E serisi olmak üzere farklı şanzıman ve donanıma sahip modeller üretiyor Tümosan da yapsın. Ha bunlar olduktan sonra fiyatı da yüksek olsun ucuz yollu arayan düşük donanımlı modelinden alsın konfor, özellik arayan versin parasnı yüksek donanımlı alsın Tümosan bunu yapacak güce sahip yeterki eski kaliteyi ve yeni teknolojiyi kullansın biz de destek verelim...

Haklısın kardeşim bunu herkes dile getiriyor keşke yapsalar, bana tümosan üstünden pek yüklenmeyin fanatik fln değilim yani ama gelişmesini hepimiz istiyoruz fuarda v.s bunları yetkililerle görüşüp dile getirmeye çalışıcam...

Senelerdir dile getirilen bilinen şeyler ne kadar netice verir bilinmez ama belki de Tümosan bile-isteye ucuza oynuyordur.. yani üst/lüks sınıfta rekabet etmektense pazarın orta/alt kesimine ucuz-ekonomik modeller sunarak pazardan pay kapmak da bi strateji sonuçta..

Kısaca işin bi değil onlarca yönü var..