Tümosana çamur atıyorlar ...!!

Bende diyorum ki neden ya cok mu zor ulkemizde yillar once teyyare uretilmis . Adam gibi traktor uretmek imkansizmi ?
şu an türkiyede traktör üretimi karlı.

arabadan kolay üretiliyor.

kullanıcılar fanatik çok basit ve gereksiz opsiyonlara gerekli olanlardan daha fazla ilgi var.

klima soran çok motor ömrü soran yok.

kaç derece eğimli arazide çalışabilir kimse bakmıyor çeki gücü yüksek olsun yeter.

bankaya sürekli borçlu olmak çok normal.

böyle bir müşteri potansiyeli var niye tank gibi traktör üretsin köklü firmalar bile türkiye pazarına çantada keklik gözüyle bakıyor.

Şuan Avrupa 85 beygir traktörler 140-150 binden başlıyor. O paraya tümosan 9115 ve ekipmanlar alınabilir. Bence tümosan her kesime hitap eden modeller üretmeli kalite+konfor isteyenlere 85 beygiri 130 bin tl den başlatacak. Avrupaya göre 10bin tl kardayız yine. Sonra yine kronik arıza çıkarsa ayıplarız ama şuan tümosan ucuz etin yahnisi durumunda.

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp
şu an türkiyede traktör üretimi karlı.

arabadan kolay üretiliyor.

kullanıcılar fanatik çok basit ve gereksiz opsiyonlara gerekli olanlardan daha fazla ilgi var.

klima soran çok motor ömrü soran yok.

kaç derece eğimli arazide çalışabilir kimse bakmıyor çeki gücü yüksek olsun yeter.

bankaya sürekli borçlu olmak çok normal.

böyle bir müşteri potansiyeli var niye tank gibi traktör üretsin köklü firmalar bile türkiye pazarına çantada keklik gözüyle bakıyor.

Hay agzina saglik be ustadim ya . Duygularima tercuman oldun ...

Kim ne der bilmiyorum belki şans işi bizde en yeni seri 8195 var hem kabin kalitesi hem cekis olarak fiyatı baz alındığında on numara 5 li 14inch unlu otomatik pulluğu seri birle bayır bacak dinlemeden alıp götürüyor üstelik pulluk 1000 kusur kilo yakıt desen oda uygun sorun çıkar mı bilmiyorum ama bizim köyde 4 tane daha TÜMOSAN var kimseye sorun çıkarmadı üstelik ağır koşullarda çalışıyor traktörler Allah sorunla karsilastirmasin ama hatalı üretim olabilir bu sorun değil ama fabrika ürünün arkasında durmuyorsa bu büyük ayıp. ama bunu fabrikanın yanına bırakan çiftçi de bilincsizliginden kaybediyor vereceksin mahkemeye gerekirse bilir kişi atanacak ve sorun kullanıcıda mı yoksa üretim hatasi ve kalitesiz ürün mu belirlenecek bu davayı bı kaç kez kaybederse tumosan bir daha mahkemeye gerek kalmadan emsal dava var diye çözülür olay

Şuan Avrupa 85 beygir traktörler 140-150 binden başlıyor. O paraya tümosan 9115 ve ekipmanlar alınabilir. Bence tümosan her kesime hitap eden modeller üretmeli kalite+konfor isteyenlere 85 beygiri 130 bin tl den başlatacak. Avrupaya göre 10bin tl kardayız yine. Sonra yine kronik arıza çıkarsa ayıplarız ama şuan tümosan ucuz etin yahnisi durumunda.
Aynen arkadasim simdi 2017 model 95 hp avrupa bir traktor alacagima her malzememi alirim ki oyle de yaptim 65 bine tumosani aldim 9 bine otomatik yayli unlu pulluk aldim 2000 bine gubre atma makinasi aldim 4 bine ilaclama makinasi aldim 4 bine tiller aldim dün fuardan 4.5 metre tirmik aldim 5 bin tl 6 tonluk romork aldim 9 bin tl 3.500 e havali aldim 101.500 tl ye full kuru ekipman traktor aldim gecen hafta koye 105 bine td 90 aldilar hangimiz kârli is yapmisiz hesap edin

Aynen arkadasim simdi 2017 model 95 hp avrupa bir traktor alacagima her malzememi alirim ki oyle de yaptim 65 bine tumosani aldim 9 bine otomatik yayli unlu pulluk aldim 2000 bine gubre atma makinasi aldim 4 bine ilaclama makinasi aldim 4 bine tiller aldim dün fuardan 4.5 metre tirmik aldim 5 bin tl 6 tonluk romork aldim 9 bin tl 3.500 e havali aldim 101.500 tl ye full kuru ekipman traktor aldim gecen hafta koye 105 bine td 90 aldilar hangimiz kârli is yapmisiz hesap edin

Tümosanda evdeki hesabın çarşıya uymadığını bizzat yaşayarak tecrübe ettim. İnşallah bu kadarla kalırsınız . Zira Tümosanın ne yapacağı belli olmuyor.

90 liklar 105.000 mi olmus . Yuhhhh amma pahalanmis ...

• Beğen
Tepkiler: omerturkoglu
Aldık zaten gardaş. 2011 yılında sıfır 8095 klasik aldık. Halen kullanıyoruz. Ve memnunuz. 2016 sene sonunda başka bir marka daha aldık ve de traktörümüzü takasa vermedik.Sendeki bu hırs nedir? Nedir bu tümosanla alıp veremedigin? Bir sorunun varsa burası yanlış yer gardaş. Daha önce dediğim gibi insanlar burda objektif bakış istiyor. Belki bu yönlendirmelerle kendine bir traktör alacak ve yanlış bir yönlendirme ile ışine yaramayacak pişmanlık duyucak. Lütfen şahsi sorunlarınızı, kızgınlıklarımızı form dışına bırakalım ve de yalın olalım. Şimdiden tşk.

Güle güle gullan GARDAŞ. Tümosan ile hiç bir sıkıntım yok çünkü Tümosan kullanmıyorum GARDAŞ. Sana hayırlı başarılar dilerim.

Ben bu gün sıfır aldım hemde avrupa claas yrakörü verip aldım avrupa falan kazımam bi baskı balata değiştirdim 6000 tl hemen tümosana döndüm daha öncede 8105 vardı sorun çıkarıyor diye satmıştım ama hep küçük basit sorunlardı bu avrupa sanayiye girince 5000 den aşağı çıkmıyor kim ne derse desin tümosan gariban traktörü bu gün trakyada 9 tane sıfır satıldı ben dahil
ee835bfd107ffee015aecebfe6d95015.jpg

Ben bu gün sıfır aldım hemde avrupa claas yrakörü verip aldım avrupa falan kazımam bi baskı balata değiştirdim 6000 tl hemen tümosana döndüm daha öncede 8105 vardı sorun çıkarıyor diye satmıştım ama hep küçük basit sorunlardı bu avrupa sanayiye girince 5000 den aşağı çıkmıyor kim ne derse desin tümosan gariban traktörü bu gün trakyada 9 tane sıfır satıldı ben dahil
ee835bfd107ffee015aecebfe6d95015.jpg

Allah utandirmasin , hayirli ugurlu olsun ...

Tümosan 2013 yılında ağır tip şanzımandan seriye 12 vitesle geçiş yaptı zannedersem bu 12 vites olan seri ler kullanıcılara problem çıkardı onuda buçuk koyarak 16 vitesle çözmüş görünüyorlar benim gördüğüm sorun çıkaran traktörler genelde 2013 üretimi olanlar

şimdi de new hollandlar arızadan göz açtırmıyor servislerin önü mavi dolu

https://www.sikayetvar.com/new-holland

Bu siteye göre değerlendirme yapıyorsak yanmışız demektir. O sitede şikayeti, arızası olmayan marka yok :D

• Beğen
Tepkiler: 1202hakan
Aranıza üye olarak her ne kadar yeni katılmış olsam da kapı arkasından iki yıldır forumu takip ediyorum. Halihazırda ford 3000 traktörümüz var. Forumdan okuduğum kadarıyla tümosanın hep konforsuz olduğuna dem vurulmuş. Bu gün ilk defa tümosan 6065 vey 6165 tam dikkat etmedim, onu kullandım. Direksiyonu benim arabanın elktro servo direksiyondan daha yumuşaktı. Debriyaj çok alttan kavrıyor ve sertliği normaldi. Zira geçen sene td 480 debriyajına gücüm yetmemişti. Debriyaj sert eleştirisine de katılmadığımı belirteyim. Sağlamlık konusunda birşey diyemem. Motor daha sıfır sayılır. Maxima kasa bahçe tipi idi.

Ben bizzat Tümosan 8175 kullanıcısı olarak derdimi yakımayım.
*Ergenomi yok kabin içine ne kadar ses varsa alıyor
*Uzun süreli çalışmada adamı haşat ediyor.debriyaj kütük gibi
*Çekiş harika pulluk da vs arkasına yetişen yok ama kuyruk mili zayıf geliyo Mısır'da ben yetişemiyorum arkalarından.
*İkinci eli para etmiyor 20bin TL güme gidiyor en az .

• Beğen
Tepkiler: srtys