Tümosana çamur atıyorlar ...!!

Tümosanı niye bu kadar kötülüyorlar hiç tümosana binmemiş adam bile traktöre etmedik laf bırakmıyor ya çekemiyorlar yada traktör kötü anlamadığım bide şu var youtubede video izliyorum adam alta yorum yapmış tümosanın lastiklerde su vardır, tümosana buralarda motor demiyolar, bir kerede iyi bi laf söylememişler ama bakıyorum videolarda bile tümosanın gücü ortada Bu ülke kendi malını övmesi gerekeceğine çamur atıyor böyle şeyler diyenler lütfen kendine gelsin .....

Ynt: Tümosana çamur atıyorlar ...!!

tümosan gerçekten çok çekişli traktörler üretiyor fakat çok güçlü ve kapasiteli bi fabrikası olmasına rağmen çiftçiye gereken değeri vermeden yenilik yoksunu üretim yapıyor, o yüzden çok tepki görüyor bence

• Beğen
Tepkiler: ahmet35

güzel söylemişsin ben kullanmadım ama iyi olmasını arzu ediyorum çünkü yabancı markalar gelipte bu türk çiftçisi çok kazanamıyor yeniliklerden geri kalmasın ucuza motor verelim demez o kadar kötüleniyor genede satılıyor demekki millet sahip çıkıyor iyi niyetini koruyor

anayurtlu 3105d link=topic=72434.msg839675#msg839675 date=1391420216' Alıntı:
tümosan gerçekten çok çekişli traktörler üretiyor fakat çok güçlü ve kapasiteli bi fabrikası olmasına rağmen çiftçiye gereken değeri vermeden yenilik yoksunu üretim yapıyor, o yüzden çok tepki görüyor bence
anlş-*s

Üç beş gün tesfiye işim var hiç canim istemiyor çalışmak , dolu git boş gel , boşta gelirken düğmeli şanzıman olsa , dokunu dokunuversem dümeye ,sol bacağım ağrıyor aklıma geldikçe , bizim canımız yokmu yavv :)

• Beğen
Tepkiler: MAHMUT81

Tümosan bugün olmuş tasarım yoksunu bir makina, insan içine bindimi ergonomi göremiyor dışı zaten berbat! bir fabrika gittikçe tasarımı berbatlaştırır mı yahu? burada adamın aklına hemen türk çiftçisine ne kadar az değer verildiği geliyor! sonuçta bunu kullanacak varlık insan yani.

Vallahi geçen modelini tam hatırlamıyorum 3 silindirli klasik serisine bindim, direksiyondan gösterge gozukmuyor, gaz pedalını öyle yere koymuşki ayak ökçem pedalla, kabin sacı arasına sığmadı ayağımda 42 numara yani;) hadi bu adam ayağımı gazdan çekip ani frene basacak olsa ayağını o karmaşadan çıkaramaz.
vitesleri geçen yıl düzelttiler çok şükür. Sarmaşık gibi vitesleri vardı o ne öyle!!! Maksimayı hiç söylemiyorum bence boşa uğraşmışlar kaç yıl.

Ama motoru güzel, turbo elemanları kalite, şanzımanı seri bir traktör. Bunların dışında tümosan out...

Güçlü olabilir fakat güce önem verdikleri kadar kaliteye önem vermiyorlar kaliteyi arttıracakları yere iyice düşürdüler. Köklü bir firma olmalarına rağmen tasarım, donanım olarak hiçbir gelişme yok sadece güç yeterli olmuyor ne yazıkki...

Hakandnz link=topic=72434.msg839732#msg839732 date=1391426906' Alıntı:
senin berbat dediğin traktöre kafa tutacak aynı emsalde traktr yok
gercekten konfor yok ben cekişinide göremedım sattım kurtuldum emsallerı daha ıyı mf jd nh gibi satılması ucuz ve bayılerın kolaylık saglamasından

Hakandnz link=topic=72434.msg839732#msg839732 date=1391426906' Alıntı:
senin berbat dediğin traktöre kafa tutacak aynı emsalde traktr yok
yav bırak Allahını seversen konya sanayisi zihniyetiyle traktör üretiyorlar. sadece güç istiyorsan git 7740 al bitane ona bin gör o zaman gücü :) ucuz traktör tamam iyi de yine de biraz sağlamlık ve konfor olabilirdi.

Tümosan parasına göre güzel traktör. Ama.....

* Eski bir Tümosan kullanıcısı olarak söylüyorum, debriyaj berbat... 3 sene beni kötürüm gibi yaptı. Yatalak oldum bacağımı sürüdüm. Sadece 1 gün boyunca vitesle çok işim oldu. Ve bu ağrılara sebep oldu.
* Günümüzde kötü motor yok. Önemli olan nedir? Güç mü... Bence ilk sıralarda güç önemli değil.

Düşünün, bir çiftçi hayatının % 60 ını traktör üzerinde geçiriyor. Burada sağlık, psikoloji, mutluluk önemli. Bir traktörde olması gereken önemli özellikler;

1- Ergonomi ve konfor
2- Teknoloji
3- Düşük yakıt
4- Güç

Ben Tümosanı kötülerim, olumsuz yönde eleştiririm ki bunlar iyi yönde etkileşim yapsın. Yahu hala klasik tip traktör üretiyorlar, hala aynı şanzuman kullanılıyor, hala ergonomi yok... Elin üreticisi süper bi traktör üretirken bizim üreticimiz yerinde sayarsa bizlerde onlara sayarız söveriz. Kimse kusura bakmasın.

tümosan hepimizin gururu;
ama gel görki tümosanın her yaptığı kötü tasarıma biz kalkıp alkış tutarsak,
hem kendimizi hemde tümosanı kandırmış oluruz..
sonuç ne olur,kendini yenileyemez ve geliştiremez,(lada nivaya iyi dediler 84 ' ten beri aynı niva yı kakıyorlar millete)
ar-geye önem vermez ,
teknolojiyi zamanımızda tasarım mekanik ve elektronik olarak tamamlamak lazım ..
bunların hepsi bir araya geldimi kimse şikayet edecek biryer bulamaz ....
işte o gün TÜMOSAN VE ERKUNT dünyayı sarar...bizde haklı gururu asıl o zaman yaşarız...inşallah..

ademin link=topic=72434.msg839748#msg839748 date=1391428565' Alıntı:
yav bırak Allahını seversen konya sanayisi zihniyetiyle traktör üretiyorlar. sadece güç istiyorsan git 7740 al bitane ona bin gör o zaman gücü :) ucuz traktör tamam iyi de yine de biraz sağlamlık ve konfor olabilirdi.
çekişi yok dediğin traktr baska bir marka olmasn tümosan teknolojik olmayabilir ama çekişine laf syleyen yalan söyler sen yapta bi traktr alalım

manas link=topic=72434.msg839747#msg839747 date=1391428230' Alıntı:
gercekten konfor yok ben cekişinide göremedım sattım kurtuldum emsallerı daha ıyı mf jd nh gibi satılması ucuz ve bayılerın kolaylık saglamasından
bi kere sen jd nin çekişibiyi deme o önce kendini sallasnda Tümosan jd yi havada karada