Çiftçinin yakasını bırakmayan Ziraat Bankın batık kredisi

Yayınlanma tarihi: 30 Kas 2013

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Cumhuriyet tarihinin en yüksek batık kredi yolsuzluğunu TBMM ' de açıkladı. Ziraat Bankası Garanti ' nin enkazını nasıl devir aldı? Garantinin batağına daha düşük faizle iki kat kredi verdiler. Sahte istihbarat raporu nasıl düzenledi? Kredi batıran Genel Müdür BDDK ' ya nasıl üye yapıldı? Aykut Erdoğdu kredi batıyor önlem alın diye uyardı dinlemediler. Batık krediyi inkar ettiler. Belgelerle ispat etti. Çiftçiye kör kuruş koklatmayan Ziraat Bankası AVM inşaatına 270 Milyon Avro kredi verdi.Bu Şirkete hangi bakanın oğlu ve kızı iş yapıyor. Şirket iflas etti. Ziraatin zararı 670 Milyon.
Ziraatin teşvikli tarım kredilerine aracılık eden şahıs kim? Aracı olmadan kredi almak mümkün değil mi? Kredi isteyen çiftçinin anasının kızlık soyadını soran Ziraat olmayan Şirketlere nasıl 150 Milyon kredi verdi?
Muhalefet hep birlikte yolsuzluğu sordu. Ali Babacan sorulara cevap veremedi.

Ali Babacan ' ı Ezdi Geçti

Bende yeni öğrendim gerçektende çiftçiden bir sürü ipotek alan banka 270 Milyon batık krediyi sahipleniyor. Çok büyük haksızlık, hakkımı helal etmiyorum ben kendi adıma. Bunu yapan geçmiş hükümet de olsa şimdiki ya da gelecekteki hükümet de olsa haram olsun hepsine.

Ali Babacan ' ı Ezdi Geçti

Ynt: Çiftçinin yakasını bırakmayan Ziraat Bankın batık kredisi

Ziraat bankası 70 dekar ipotek alır piyasa değeri en az 400 bin lira tutar 70 bin lira yazar kredi dosyasına değeri.Sonra sana 35 bin lira krediyi 3 kefil isteyerek verir.Faizi en uygun banka fakat çiftçiye limiti açmıyor.Nedenide belli olmuş yazık yazık. Zerre hakkım varsa helal etmiyorum....

Söylüyor çok doğruda söylüyor belgelerle açıklıyor ama anlayan kim. söyleyecekleri tek şey 'yok böyle birşey, yalan, iftira' bunları deyip hemen üstünü kapatıveriyolar. ama nereye kadar kapatacaklar bakalım bekleyip görecez. bu saf türk milleti birgün uyanacak benim dileğim komaya girmeden uyanmaları. bunları görün bunları unutmayın. o başbakan bozuntusunun her defasında sandığı gösterdiği gibi gidip bunlara sandıkta tokatı patlatın. başa getirilecek yeni hükümet bunların hesabını tek tek soracaktır. bunu soracak olan partide CHP dir. Muharrem incenin dediği gibi. 'iktidara geldiğimiz gün bunları otobüslere doldurup yüce divana göndereceğiz'

Ziraat bankasını internet sitesinde çiftçi ile alakalı bi bölüm bile yok,eskiden zirai bankacılık diye bi bölüm vardı şimdi ya ben göremiyorum yada yok.

keykubat link=topic=72455.msg840333#msg840333 date=1391508760' Alıntı:
Ziraat bankasını internet sitesinde çiftçi ile alakalı bi bölüm bile yok,eskiden zirai bankacılık diye bi bölüm vardı şimdi ya ben göremiyorum yada yok.
çiftçi internetten ne anlar? :D onun için koymamışlardır.

Arkadaşlar yanlış biliyorsunuz bence bunu ne hükümet nede onun bakanları yaptı. Küllen yalan. duva*-*0

Faiz lobisi yapmış olabilir zuha-*-s, dış güçleri de bir yandan düşünmek lazım tabi. zuha-*-s Paralel devlet ' i de görmezden gelirsek hata yapmış oluruz. zuha-*-s Geziciler desen onlar zaten fitili ateşleyen kişiler olmaması imkansız. zuha-*-s eee mossad, cia da zaten apart da bekliyor. zuha-*-s Daha ne olsun.

kısaca sorumlular; faiz lobisi , dış güçler , paralel devlet, geziciler, mossad, cia ' dır. Böyle düşünmeyen kişilerde zaten çapulcudur, tuzluktur ... iç-*-* iç-*-* iç-*-*

Arkadaşlar bence ziraat bankasının ampleminden buğday resmini kaldırsınlar. Çünki ziraat bankası artık çiftçiye hizmet eden bir banka değil. geçen yıl kredi kullandım 20.000 tl borcumu erken ödedim diye 420 tl erken hesap kapama cezası ödedim. bu yıl 26 dekar daha ipotek verdim . toplam 40 dekar 250 milyar ipotek değeri var. ne kadar kredi çıkar dedik 30.000 tl dediler . onuda vermediler. sözde merkez bankasında açık hesabım görünüyormuş . komediye bakarmısınız. ben ziraatten başka yerden kredi kullanmamışım . karşıma çıkan olaya bak. o sinirle ipotekleri söktürüp başka bir özel bankadan kredi kullandım hiçte bir sorun çıkmadı. zaten bundan sonrada yanından geçmem bu ziraat bankasının. Adi şerefsiz banka benim malıma 250 milyar ipotek bedeli koyup bana nasıl 30 milyar kredi çıkarıyorsun. dalgamı geçiyorsunuz bizlerle.

son yüz yılın en büyük hırsızlığı besmele çekilerek dindar görünerek yapılan hırsızlık yazık bu millete artık her yurttaş ne olup bittiğini görmeli anlamalı

arkadaşlar bu hükümet sözde iki kişiden birinin oyunu almış bu duruma göre çiftçiden almadığı kesin ee işçiden de almadı diyelim kimden aldı bu çakallar ya seçim sisteminde bir hile yapıyorlar yada biz veriyoz anlamadım gitti