Claas Axos 310 mu Massey 5410 mu hangi modeli tavsiye edersiniz

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

Arkadaşlar bu 2 markayı modeli inceliyorum traktör teknik konularından çok anlamam acaba hangi traktör daha üstün,performanslı fiyatları konusundada bilginiz varsa yazın lütfen.

Ynt: Claas Axos 310 mu Massey 5410 mu hangi modeli tavsiye edersiniz

Şimdiden hayırlı olsun CLAAS için birşey demem bizde pek yok MF 5400 lerin 90 hp den aşağısını almam ben olsam, kalıp ve ağırlık olarak aşağı yukarı hepsi aynı, motor ve özellik seçenekleri değişik. MF 5400 de bu konuya dikkat et.
En güzeli kullanan arkadaşlar yazar.

mf 5410 donanım olarak standart, axos ise c cl ve cx olmak üzere 3 donanımda sunuluyor. mf 5410 un donanım olarak dengi axos cx versiyonu oluyor. axos 310 cx olarak geliyor mu ülkemize ben bilmiyorum. erkan en net bilgiyi verir.

hacım 5410 yakışır, ön hidrolik kolları ve ön pto fiyatı 7 bin euro, vision tavan seçeneği opsiyon. Bunları beraber alırsan senin için ideal, ön yükleyici işini Alp-Platin olarakta alabilirsin.

massey ferguson daha yakışıklı duruyor . hem yeni ithal serilerininde ikinci elde piyasası iyice oluştu.bence masseyden yana tercihinizi kullansanız daha isabetli olur . claas kötü traktör değil ama kendiniz daha iyi bir tercih yapacaksınızdır

Ben CLAAS ' ı tavsiye ederim. Arkasında asansör çekisi var ve çamurluk standart...:D Şaka bir yana. Çekiş, yakıt, sağlamlık ve konfor olarak tavsiye ederim. Benim içimde hâla ukte kaldı. AXOS 340 CX olsaydı şimdi almıştık...:D Hacı Mehmet abi, sen 310 istiyorsun. Fakat o model kabinsiz olarak ülkemize geliyor. O yüzden 320 CX almanı tavsiye ederim. C serisi mekaniktir. İleri geri ve buçuk mekanik. CX ' te ise el debriyajı, 2 kademe buçuk ve ileri geri hidrostatik revershift var. Çekiş ve ağırlık olarak çok oturaklı ve dengeli bir traktör. En çok tutulanıda 320 CX ' tir. Çünkü 100 Hp bir traktörün yaptığı işi yapacak kalıpta ve kapasitede bir traktör. Tork rezervi yüksektir. O yüzden çok avantajı var. Bundan önceki Celtis 436 seriside bizim Trakya ' da bir efsanedir. Çevremde de çok kullanan var. Aşırı derecede memnunlar. Hatta geçen sene yan köyden biri onu verip, AXOS 320 CX aldı. Traktörü birde baya hor kullandılardı. Kendilerinin dediğini aynen söylüyorum. Başka bir traktör olsa şimdiye kadar çoktan paralamıştık diye söylüyorlar. Hatta geçen amcaoğlu onların taksiyle köye gelmiş. Onada aynısını demişler. Yani traktörler güzel. Fiyat olarakta daha uygun olur diye düşünüyorum. Hatta modeli düşük yani 2013 modelleri daha da hesaplı verirler. Şayet ellerinde varsa. Yani bunuda eğer bayiye gidersen sor. Sizin oranın bayisiyle sürekli muhabbet ediyoruz. Benide gayet iyi tanıyorlar. Bizim siteyide biliyorlar. Yani bu kozları kullanabilirsin. Massey ile fiyat farklarını bilmiyorum. Ama daha uygundur diye tahmin ediyorum. Hatta 320 CX yerine belki aynı paraya 330 CX ' te alabilirsin...;)

Yorumlar için bilgiler için bütün arkadaşlara çok çok teşekkürler.
İşin aslı bu yıl sözleşmeli sılaj ekmeyi düşünüyoruz Aksaraydaki Claas bayi yllardır alışveriş yaptığımız insanlar sılajı sözleşmeli onlara vermeyi düşünüyoruz yani daha açmam gerekirse ben bu yıl traktörümü tarla aldığım için sattım kendim 55 dekar silajlık mısır ekeceğim ama kendi hayvanlarıma anca yeter Babam bu yıl 80 dekar mısır ekmeyi düşünüyor mısır karşılığı traktör alıp ben Babama borçlanacağım (kandıramadım daha ;) anlş-*s) Traktör hibesi içinde önümüzdeki çağrıda traktör olursa başvuracağım duruma göre olmadı bu yıl en geç pancar hasadına traktörü birşekilde alacam.
alipasalierkan link=topic=72465.msg840495#msg840495 date=1391532142' Alıntı:
Ben CLAAS ' ı tavsiye ederim. Arkasında asansör çekisi var ve çamurluk standart...:D Şaka bir yana. Çekiş, yakıt, sağlamlık ve konfor olarak tavsiye ederim. Benim içimde hâla ukte kaldı. AXOS 340 CX olsaydı şimdi almıştık...:D Hacı Mehmet abi, sen 310 istiyorsun. Fakat o model kabinsiz olarak ülkemize geliyor. O yüzden 320 CX almanı tavsiye ederim. C serisi mekaniktir. İleri geri ve buçuk mekanik. CX ' te ise el debriyajı, 2 kademe buçuk ve ileri geri hidrostatik revershift var. Çekiş ve ağırlık olarak çok oturaklı ve dengeli bir traktör. En çok tutulanıda 320 CX ' tir. Çünkü 100 Hp bir traktörün yaptığı işi yapacak kalıpta ve kapasitede bir traktör. Tork rezervi yüksektir. O yüzden çok avantajı var. Bundan önceki Celtis 436 seriside bizim Trakya ' da bir efsanedir. Çevremde de çok kullanan var. Aşırı derecede memnunlar. Hatta geçen sene yan köyden biri onu verip, AXOS 320 CX aldı. Traktörü birde baya hor kullandılardı. Kendilerinin dediğini aynen söylüyorum. Başka bir traktör olsa şimdiye kadar çoktan paralamıştık diye söylüyorlar. Hatta geçen amcaoğlu onların taksiyle köye gelmiş. Onada aynısını demişler. Yani traktörler güzel. Fiyat olarakta daha uygun olur diye düşünüyorum. Hatta modeli düşük yani 2013 modelleri daha da hesaplı verirler. Şayet ellerinde varsa. Yani bunuda eğer bayiye gidersen sor. Sizin oranın bayisiyle sürekli muhabbet ediyoruz. Benide gayet iyi tanıyorlar. Bizim siteyide biliyorlar. Yani bu kozları kullanabilirsin. Massey ile fiyat farklarını bilmiyorum. Ama daha uygundur diye tahmin ediyorum. Hatta 320 CX yerine belki aynı paraya 330 CX ' te alabilirsin...;)
Sağolasın Erkan teknik bilgiler ve tavsiyelerin için dün ilçedeki Claas şubesiyele görüştüm bu yıl 75 beygir ve altında traktör gelecek dedi hatta konya fuarında görürsün dedi ne kadar doğru bilmiyorum artık elimizde 90 hp traktör var zaten ben daha çok ahır işlerinde kullancağım o yüzden 75 hp düşünüyorum ileride 90 lığı 120 hp ye çıkarırız belki ozaman 55-75-120 hp olurlar böyle daha kullanışlı olur bizim için serilerede baktım birçok donanım farkı var yakın bir arkadaşta axos 320 var çok memnun ama normal modeli donanımsız.Claas Aksaray bayi Yapılcanlar yıllardır alışveriş yaptığımız esnaflar denk gelirse Eskilden Mürsel KESİKBAŞ dersen hemen tanırlar Babamı sen Hakan Yapılcanla görüşüyorsun galiba.

hacimmet link=topic=72465.msg840530#msg840530 date=1391535902' Alıntı:
Sağolasın Erkan teknik bilgiler ve tavsiyelerin için dün ilçedeki Claas şubesiyele görüştüm bu yıl 75 beygir ve altında traktör gelecek dedi hatta konya fuarında görürsün dedi ne kadar doğru bilmiyorum artık elimizde 90 hp traktör var zaten ben daha çok ahır işlerinde kullancağım o yüzden 75 hp düşünüyorum ileride 90 lığı 120 hp ye çıkarırız belki ozaman 55-75-120 hp olurlar böyle daha kullanışlı olur bizim için serilerede baktım birçok donanım farkı var yakın bir arkadaşta axos 320 var çok memnun ama normal modeli donanımsız.Claas Aksaray bayi Yapılcanlar yıllardır alışveriş yaptığımız esnaflar denk gelirse Eskilden Mürsel KESİKBAŞ dersen hemen tanırlar Babamı sen Hakan Yapılcanla görüşüyorsun galiba.

Benim bildiğim 75 Hp ' yi sadece platformlu getiriyorlar. Çünkü daha öncede soranlar olduydu. Birkaç sefer sordum. Sadece platform olarak geliyor dediler. Ama şimdi orijinal kabinlide getirmeye başlarlarsa bilemiyorum.Gerçi siparişlede getirirler. Ama almaya kalkınca birkaç ay beklemek gerekir. O yüzden 320 CX ' i önerdim. Hem o daha çok bulunuyor. Kalıp olarak farklarıda yok. Yani o yüzden ister 75 ister 102 Hp modelini alsanızda kalıp aynı olacak. Sadece 102 ' likte lastik farkı var. Yani 320 CX daha mantıklı olur. Hem ağır hem normal işe size uyar. TD ' den aşağı kalmaz. 75 Hp altıda ELIOS serisini getirmeye başlamış olabilirler. Ama o daha ufak kalıplı bahçe traktörü gibi. Onları Carraro üretiyor. Başak ' ın yeni serilerinin daha donanımlısı diyebiliriz. Ben Hakan Yapılcan ve satış temsilcisi Bülent Atasoy ile görüşüyorum sürekli.

Teknolojilerini pek bilmememle birlikte takip ettiğim ve araştırdığım kadarıyla ikiside denk traktörler.İnşallah Mf 5410 15 -20 gün içinde gelecek o zaman detaylı bilgi verebilirim.AMA sevgili Hacı Mehmet ve trakklup un değerli üyeleri *098*- en güzel teknolojilere layikler. ok-*-s

Abi allah hayırlısını versin.. Bizim köyde iki marka da var ikisi de memnunlar claas 330 CX bir iki kullanıcı hatasından dolayı servise gitti ama sorun yok gene beton gibi toprakta 4 lü 14 numara ünlü dönerliyi cayır cayır öttürüyor adamlar motoru 105 hp sanıyorlar :)

alipasalierkan link=topic=72465.msg840495#msg840495 date=1391532142' Alıntı:
Classın şuana kadar ürettiği en iyi seridir Celtis serisi bizde var 456 çok çekişli traktör Amerikan montaj john deere motor var üzerinde eğer temzini bulabilirseniz hiç düşünmeyin direk alın :)