TD100D Mİ JX100 MÜ? Bilgisı olan arkadaşların dikkatine...!

Arkadaşlar bundan birkac hafta önce Td100d aldım ve forumda dile getirdım. Fakat tarlada çalışırken disli sesiyle beraber gövdeden yag kaçırmaya başladı. Teknık servis gelip traktörü götürdü. Ardından fabrıka traktörü değiştirecegini dilersekte bayi ile anlasip jx100 alabilecegimızi söylediler. Td serısı su anda beni korkutmaya başladı. Bu yüzden jx100 mü almam mantıklı olur yoksa td100le devam mı etmeliyim. Siz degerlı arkadasların hemen yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

Ynt: TD100D Mİ JX100 MÜ? Bilgisı olan arkadaşların dikkatine...!

hüseyinaslan link=topic=72475.msg840408#msg840408 date=1391518521' Alıntı:
Arkadaşlar bundan birkac hafta önce Td100d aldım ve forumda dile getirdım. Fakat tarlada çalışırken disli sesiyle beraber gövdeden yag kaçırmaya başladı. Teknık servis gelip traktörü götürdü. Ardından fabrıka traktörü değiştirecegini dilersekte bayi ile anlasip jx100 alabilecegimızi söylediler. Td serısı su anda beni korkutmaya başladı. Bu yüzden jx100 mü almam mantıklı olur yoksa td100le devam mı etmeliyim. Siz degerlı arkadasların hemen yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

hocam benim bildiğim kadarıyla ikisindede aynı motor kullanılıyo hangisinin tipini seviyorsan onu al. :D :D

traktör ne zaman geldi tam olarak, bluemaster serisi mi ve tarlada ne iş yaparken nasıl oldu bu arıza? traktör saati kaç? biraz daha açabilirmisin? tam olarak nasıl bir arıza, traktör yürümüyor mu?

Türk traktörün montajları tam bir fiyasko 0 nh ler sanayilerde geziyor yazık,aslında ikiside aynı ama görünüş bakımından farklı case biraz daha iyi gibi alacaksanız avrupa modellerini tercih edin...

GÜRKAN link=topic=72475.msg840431#msg840431 date=1391523430' Alıntı:
traktör ne zaman geldi tam olarak, bluemaster serisi mi ve tarlada ne iş yaparken nasıl oldu bu arıza? traktör saati kaç? biraz daha açabilirmisin? tam olarak nasıl bir arıza, traktör yürümüyor mu?
Abi 2 hafta önce geldi. 2014 model daha 52 saatte iken arkasında 5li 12 numara pullukla pancar yerini sürüyordum. Vites ise kademe 2 vites 3 dü. 19 gazla gidiyordum. Traktör açilsın diyerekten. Aniden şanzımandan degişik bir dişli sesi geldı. Bunu duyduktan sonra traktörü durdurdum. Etrafında gezinirken alt tarafı yanı gövde ekinin ordan yag sızdigını farkettım. Servısle iletisıme gectım geldiler ve traktörü çok agır viteslerle yukleyıp götürduler. Arızaya gelınce net acıklama yapmadılar sanzıman hatası diyorlar.

bizde jx 100 var 20 saatte falandı yolda aynı şekilde alt tarafından takır tukur bi ses yapmaya başladı şanzımandan,0 motor korktuk tabi mevsimde kış olduğu için sürüp garaja çektik,baharda servis gelip baktı altta yavru şanzıman mı diyorlar bi kutu var onun içindeki bir pul kırılmış 1 saatte halledip gittiler onun dışındada başka bir sorun yaşamadık 2 senedir sizinkide basit bişeydir inşallah arıza tam olarak neymiş öğrendiğinde yazarsan iyi olur geçmiş olsun

by-edo link=topic=72475.msg840446#msg840446 date=1391525692' Alıntı:
bizde jx 100 var 20 saatte falandı yolda aynı şekilde alt tarafından takır tukur bi ses yapmaya başladı şanzımandan,0 motor korktuk tabi mevsimde kış olduğu için sürüp garaja çektik,baharda servis gelip baktı altta yavru şanzıman mı diyorlar bi kutu var onun içindeki bir pul kırılmış 1 saatte halledip gittiler onun dışındada başka bir sorun yaşamadık 2 senedir sizinkide basit bişeydir inşallah arıza tam olarak neymiş öğrendiğinde yazarsan iyi olur geçmiş olsun
Bize açıklama yapmak istemiyorlar. traktörü fabrikaya geri gönderdiler galiba büyük bir sorun çıktı. yeni gönderecekler. teşekkürler bu arada :)
serdar38 link=topic=72475.msg840447#msg840447 date=1391525765' Alıntı:
hangisinin servisi varsa ikiside varsa hangisiyle aran daha iyiyse onla devam et gerisi hep aynı zaten
newholland her yerde var satısı da iyi olur gibi düşünüyorum
steyr5454 link=topic=72475.msg840450#msg840450 date=1391526555' Alıntı:
üç kuruş fazla olsun sevdiğin motoru al.... :) :)
artık 2 seçim kaldı ya case ya nh......
jrkeag link=topic=72475.msg840434#msg840434 date=1391523666' Alıntı:
Türk traktörün montajları tam bir fiyasko 0 nh ler sanayilerde geziyor yazık,aslında ikiside aynı ama görünüş bakımından farklı case biraz daha iyi gibi alacaksanız avrupa modellerini tercih edin...
2 seçimden birini bıraktılar aslında.... Avrupa olabilir ama hiç bilgim yok

case ve new holland aynı grup şirketi olduğundan size seçenek sunmuşlar düşüncesindeyim arızada sanırım fabrika açısından dillendirilmek istenmeyen bir arıza yoksa hemen değişim teklifi yapılmazdı diye tahmin ediyorum satış sonrası hizmetleri her 2 markanında aynı sadece bayiler ve servisler farklı her 2 traktörde aynı motoru ve sanırım şanzımanı kullanıyor jx100 için hangi seriyi teklif ettiler onların biraz çeşitleri var? tam bilmiyorum fakat her 2 motorda aynı holding güvencesinde emin olduğum tek şey :)

kubilay07 link=topic=72475.msg840629#msg840629 date=1391541683' Alıntı:
case ve new holland aynı grup şirketi olduğundan size seçenek sunmuşlar düşüncesindeyim arızada sanırım fabrika açısından dillendirilmek istenmeyen bir arıza yoksa hemen değişim teklifi yapılmazdı diye tahmin ediyorum satış sonrası hizmetleri her 2 markanında aynı sadece bayiler ve servisler farklı her 2 traktörde aynı motoru ve sanırım şanzımanı kullanıyor jx100 için hangi seriyi teklif ettiler onların biraz çeşitleri var? tam bilmiyorum fakat her 2 motorda aynı holding güvencesinde emin olduğum tek şey :)
Model olarak bir seçenek sunmadılar fakat 2 bayide birbiri ile ortak çalışiyor. Tekrardan anlasacagız ya da td ye devam dıyecegiz.