İLAÇLIYORUZ...

31 Ocak Cuma Günü Seralara İlaçlama Yaptım Yaprak Budaması Yeni Bitmişti Bir Parselde Bakteriyel Hastalık Belirtileri Gözlemledim Çok Vakit Kaybetmeden Damla Sulamadan Bakırlı Bileşikler İle Tedaviye Başlamıştım Onun 2.Ayağı Olan Üstten Uygulamayı Da 1 Gün Sonra Yaptım Hastalık Olan Parsele Beyaz Şişede Görülen F.A.S TARIM Firmasından Demo Amacıyla Ücretsiz Aldığım %5 Bakır Sülfat Çözeltisini Uyguladım

Diğer Parsellere İse DU-PONT Firmasının 'Kocide-Opti' Adlı,Etkin Maddesi %46.1 Bakır Hidroksit(%30 Metalik Bakıra Eşdeğer) Olan Suda Dağılabilen Granül(WG) Formunda Satışa Sunulan Bir Bakırlı Preparat Kullandım

Tabiki Karışıma HEKTAŞ Firmasının Ürünü Olan Vaporgard Adlı Yayıcı-Yapıştırıcıyı Eklemeden Olmaz Yoksa İlaç Lekesi Kalır..:)

adaq.jpg

r1ru.jpg

87j1.jpg

2mkz.jpg

Birkaç Gün Sonra Sizlere Tuta Absolata Zararlısının Kimyasal Mücadelesini Ve Kullanılan Preparatları Anlatacağım...

-SON-

Ynt: İLAÇLIYORUZ...

GÜRKAN link=topic=72482.msg840502#msg840502 date=1391533483' Alıntı:
kolay gelsin, genelde hangi firmanın ürünlerini kullnıyorsunuz? yerli yabancı ürün muadilleri arasında kalite farkı var mı?

saolasın Gürkan abi bitki besleme grubunda genelde SUMİTOMO CORP. grubu ve ALTINTAR Adlı firmanın distribitörlüğünü yaptığı ithal ürünleri kullanıyorum onları bulamadığım yada pahalı olacağını düşünüdüğüm zamanlar yerli firmalardan alıyorum

bitki koruma grubunda ise hektaş ve bayer ve syngenta grubu ilk tercihlerim arasında arada sırada dupont firmasının ürünlerini kullanıyorum

bitki koruma grubu zaten hep ithal ürünlerden oluşuyor besleme grubu ise bambaşka bir dünya yerlisinden yabancısına birçok firma birçok seçenek kombinasyon ve fiyat aralığı var ben genelde en iyilerini kullanmaya calışıyorum bunlarda ithal ürünler ne yazık ki yerli ürünleri kullandığım zamanlarda oluyor elbette fakat çok tercih etmiyorum çünkü sıvı preparatları diğer ürünlerle iyi karışmıyor karışımı bopzuyor yada üste çıkıyor toz preparatla da ise çözünme problemleri oluyor

yerli ürünlerde ec-ph dengesi hem sıvı hemde toz preparatlar da maalesef yok yada çok düşük buda sıkıntılar yaratıyor

yerli ürünler içinde kütahya kimyanın hümik-fülvik asitleri en çok kullandıklarım arasında ve sınıfındaki yerli ürünler içerisinde en iyisi diyebilirim

sonuç olarak kalite farkı yerli-yabancı ürünler arasında çok fazla

Antalya bu ürünlerin üretim ocağı denebilir yaklaşık 600-650 firma var kayıtlı merdiven altı diye tabir edilen yerler ile bu sayı 1000-1500 leri buluyor

tümosan 8095 link=topic=72482.msg840504#msg840504 date=1391533678' Alıntı:
kolay gelsin,Kubilay bey.

teşekkürler..

GÜRKAN link=topic=72482.msg840515#msg840515 date=1391534937' Alıntı:
detaylı cevap için teşekkürler kubilay çok işe yaradı. son bir sorum var Platin kimya sizin oralı, nasıl bir firmadır, ürünleri nasıldır? çok hesaplı ürünleri..

rica ederim gürkan abi ben hiç kullanmadım ürünlerini zaten benim alışveriş yaptığım bayi yanılmıyorsam satmıyor o firmanın ürünlerini yarın bayiye uğrayacağım bunuda sorayım senin için mutlaka iyi yada kötü bir şey söyleyeceklerdir...

Ertuğ Aslan link=topic=72482.msg840516#msg840516 date=1391534976' Alıntı:
güzel paylşım kolay gelsin

teşekkürler.. :)

kubilay07 link=topic=72482.msg840518#msg840518 date=1391535240' Alıntı:
rica ederim gürkan abi ben hiç kullanmadım ürünlerini zaten benim alışveriş yaptığım bayi yanılmıyorsam satmıyor o firmanın ürünlerini yarın bayiye uğrayacağım bunuda sorayım senin için mutlaka iyi yada kötü bir şey söyleyeceklerdir...

teşekkürler.. :)

tamam çok teşekkür ettim ;)