John Deere 955 paletli

Ynt: John Deere 955 paletli

emeğine sağlık kardeşim.herseneki hasat yaprığımız biçeri paletli görmek güzel bişey.çeltikte kullanıyorsunuz galiba bunu.

canım dostum. doyranlı kardeşim cümle alem görsün 955 jd nin çeltik hasatını başka söze
gerek yok alem buysa efsane jd bu ellerine sağlık çok güzel yansınmışın fotorafları allah
yolunu açık kal sağlıçakla

mustafakatırcı link=topic=8143.msg90460#msg90460 date=1225440504' Alıntı:
canım dostum. doyranlı kardeşim cümle alem görsün 955 jd nin çeltik hasatını başka söze
gerek yok alem buysa efsane jd bu ellerine sağlık çok güzel yansınmışın fotorafları allah
yolunu açık kal sağlıçakla
teşekkürler mustafa kardeşim,sana karşı mahcup oldum çünkü video olarak çekim yapmamadım,ama şunu söyleyim 955 lerin çeltik hasatındaki kalitesini ben cs6050 de bulamadım,ne sapta bırakıyo nede daneyi kırıyo,,az iş yapıyo ama temiz iş çıkarıyo,

canım doyranlı arkadaşım harika yazılarınla biçerin ve biçerciliğin ne demek olduğunu tam anlamımnla dile
getirmiş sin bu işle uğraşı yapan arkadaşlarımız neyin ne olduğunu anlamışlardır sanırım *098*-çok teşekkür ediyorum . efsane biçerci . anlş-*s

doyran,lı kardeşim belki biçerci arkadaşlarımıza tuhaf gelebilir ama 2007 nin eylül başları, manisa dan
bir dostumuza diyarbakır merkezden 1450 jd 2006 model . orjinal 6 sıralı mısır tablası ile beraber
gerçekten super makina mısır tablasının tarifini yapamam .
gelelim tuhaf olan konumuza. makina ve tabla aksamı jumbo tıra sarıldı ve uzun yolculuk başladı
diyarbakır urfa istikametine ilerlerken . dostum ne göreyim ana yolun kenarında 955 paletsiz lastik
tekerle . çeltik biçmezmi gözlerime inamadım . çeltikçi.liğin ne olduğunu çok iyi bilirim . çamur deryası
diyarbakır merkez pirinç.lik mevkii durduk baktık adam sanki buğday biçiyor
biçerciler adana ceyhanlı . doyranlı ismini bilmiyorum ama yaş ca senden çok büyüğüm . yaşım 58
zaman zaman sana dostum kardeşim arkadaşım diyerek yazışmalarımız oluyor .
sitemizde çok genç kardeşlerimiz . neden se eski makinaları gördüğün de. hemen eliştiri başlıyor
neymiş zamanın makinasımış bu kardeşlerimizi çok kınıyorum cihaletine bırakıyorum .
avrupa da amerika da adamlar otun çöpün elli yıllık makina ve traktörü çıkarıp orjinal lığını bozmadan
tam revizyon yapıp turnuvalar düzenliyorlar . bizlerde tam tersi ya hurdacıya inat uğruna çürümeye
terketmeye . genç kardeşlerime sözüm . asla geçmişimizi unutmıyalım .
bütün çift ci ve biçerci arkadaşlarıma gönül dolusu selamlar kalın sağlıcakla
manisalı efsane biçerci mustafa *098*-...........................

hakkatten güzel foto bende 630 vardı bu yıl 955 ' le değiştirdim ihşallah memnun kalırım bakalım hasada bişey kalmadı 5-6 ay sonra efsane inicek tarlaya