Same Explorer II 90 çeltik tarlasından kareler,,,

Ynt: Same Explorer II 90 çeltik tarlasından kareler,,,

güzel resimler... bizim köyde de Same Explorer 90 var : herkte çekişi güzel ama römork çekmede falan biraz pasif kalıyor... 2 gün önce beraber ekin ekmeye gittik tarla kaba motorda biraz hafif kalıyor, bayırlarda yüksek viteste hiç patinaj çekmiyor ama ne zaman motor tıkanırda vites düşürürsen işte o zaman emeklemeye başlıyor... Explorer 90ı çok beğeniyordum ama beni hayal kırıklığına urattı... bazende yüksek viteste giderken çok zıplıyor yav ön tekerler yerden kesiliyor, tekerler kaçıramayınca zıplamaya başlıyor gazı kesiyorsun bu seferde tıkanıyor ama sesi çok süper sırf sesini dinlemek için sabahtan akşama kadar motorun tepesinde gezdim :D
buda resmi :
081014101351cj4.jpg

abi çok güzel resimler ama bu ne ya çeltik dediğin sulu olur çamur olur sizde gördüğüm kadarıla hiç bişi yok bizde pancar çektik steyrla 10 ton yer çamur ama steyr dinler mi

doganbey1 link=topic=8144.msg89213#msg89213 date=1225138761' Alıntı:
abi çok güzel resimler ama bu ne ya çeltik dediğin sulu olur çamur olur sizde gördüğüm kadarıla hiç bişi yok bizde pancar çektik steyrla 10 ton yer çamur ama steyr dinler mi
tarlaların drenajı yan tarafında ırmak olduğu için vede göletlerin yükseklikleri yaklasık olarak bir metre civarında olduğundan tarladaki suları akıtmakta problem çekmiyolar,,,

=>$@m£T<= link=topic=8144.msg91107#msg91107 date=1225532432' Alıntı:
same exploer çeltükte iyimi çekişi falan
çamurda tutunması iyi ancak altı toprağa oturursa her traktör gibi çıkmıyo,sadece çekişi biraz zayıf gibi geldi bana motor rampa yukarı arkasında yükle çıkarken bayılıyo,,yani bu kalıba 90 bg yetmiyo,,
kuyruk mili çalışmalarında güzel yakıtıda çok sayılmaz özellikle balya makinasında 5000 lik ford dan az yaktığını biliyorum,,

abi motorun bayılmasının sebebi o lastiklerin ona fazla büyük gelmesi ön lastikleri kısa ve dar arkalarıda daraltmaları gerekio bak o zaman nasıl çekiş artıo

doganbey1 link=topic=8144.msg91510#msg91510 date=1225576932' Alıntı:
abi motorun bayılmasının sebebi o lastiklerin ona fazla büyük gelmesi ön lastikleri kısa ve dar arkalarıda daraltmaları gerekio bak o zaman nasıl çekiş artıo
evet olabilir ,,ama belki biz traktörden çok fazlasını bekliyoruz,,

DoYRaNLı link=topic=8144.msg91165#msg91165 date=1225535352' Alıntı:
çamurda tutunması iyi ancak altı toprağa oturursa her traktör gibi çıkmıyo,sadece çekişi biraz zayıf gibi geldi bana motor rampa yukarı arkasında yükle çıkarken bayılıyo,,yani bu kalıba 90 bg yetmiyo,,
kuyruk mili çalışmalarında güzel yakıtıda çok sayılmaz özellikle balya makinasında 5000 lik ford dan az yaktığını biliyorum,,

Kendi beygirlerine kıyasla diğer segmentlere göre Daha fazla çektiği kesin.Rampada 90 lık td nin arkasından itiyoo.

Bir ikincisi Balyada Yaktığı yakıtta Ford diye söylersen burda herkes bilirki Ford 5000 de fazla yakıyoo diye. Ford balya yaparken günde 40 litre den fazla yakmıyo.Samede 107 litre ile 3 gün çalışıyo....bizim Ford 5000 yıldız pompa değil DÜz pompa