'' Kubota M7040 Marka Traktörümde Meydana Gelen Sorunlar Beni Bezdirdi.''

Ynt: '' Kubota M7040 Marka Traktörümde Meydana Gelen Sorunlar Beni Bezdirdi.''

barış6767 link=topic=72522.msg845938#msg845938 date=1392241772' Alıntı:
aramadımmı bora beyle bizzat görüştüm ama sonuç alamadım .yok arkadaş yok kubotamı beş pra etmez.. zaten peşini bırakmam söz konusu değil.traktörü geri bırakaktım bana bindereden bin su getirdiler en sonundada yeni 8540 la değiştiriyolar .tabiki yinede balata yağ masrafını benden istiyolar.birde tabi üste ödeyeceğim para ayrı..
Tümosan kubota yı ezerse

BENCE 5 para etmez abi tumosan bıle kubotayı gecıyor cıffte ışte sen hesap et

barış6767 link=topic=72522.msg845938#msg845938 date=1392241772' Alıntı:
aramadımmı bora beyle bizzat görüştüm ama sonuç alamadım .yok arkadaş yok kubotamı beş pra etmez.. zaten peşini bırakmam söz konusu değil.traktörü geri bırakaktım bana bindereden bin su getirdiler en sonundada yeni 8540 la değiştiriyolar .tabiki yinede balata yağ masrafını benden istiyolar.birde tabi üste ödeyeceğim para ayrı..

Kubotanın beş para etmez bir marka olduğunu düşünüyorsanız 8540 ı almayın tüketici hakları mahkemesine gidin bilir kişi raporu tutturun para iadenizi alın M8540 ı istemiyorsanız

traktör istemediğimi paramın geri verilmesini söyle diğimde işte traktörü hemen satamazlarmış. traktör ne zaman satılırsa prayı ozman alırmışım falan filan bakalım ben alma taraftarı değilim.bazıları firmayı övüyolar onlara soruyom benim traktörüm üç hafta dır servis de neden sorunu çözemediler.bora beyin bilgisi var bana iftira atacaklarına traktörü test etmiyolar sorunu bulması için servisi sıkıştırmıyolar işlerine gelmiyo.biz nasıl olsa sattık gerisi önemlideğil..

barış6767 link=topic=72522.msg845975#msg845975 date=1392245513' Alıntı:
traktör istemediğimi paramın geri verilmesini söyle diğimde işte traktörü hemen satamazlarmış. traktör ne zaman satılırsa prayı ozman alırmışım falan filan bakalım ben alma taraftarı değilim.bazıları firmayı övüyolar onlara soruyom benim traktörüm üç hafta dır servis de neden sorunu çözemediler.bora beyin bilgisi var bana iftira atacaklarına traktörü test etmiyolar sorunu bulması için servisi sıkıştırmıyolar işlerine gelmiyo.biz nasıl olsa sattık gerisi önemlideğil..

Müşteride ayrımcılık mı yapılıyor :S Bizim kubotanın yakıt pompası ve egr sistemi sisteminden şikayetçiydik aradık söyledik ertesi gün servise götürdük bütün testleri yaptılar gerekli ayarları yapıp traktörümüzü verdiler. Eğer sorun hemen yapılamayacak birşey olsaydı bayiden yeni traktör vereceklerdi.

Yeni bir traktör alma taraftarı değilseniz dediğim gibi mahkemeye başvurursunuz heyet bilir kişi gönderir sizin zararınız karşılanır öyle saçma iş olmaz.

barış6767 link=topic=72522.msg845975#msg845975 date=1392245513' Alıntı:

Biz sorun yaşamadık.. ufak tefek her türlü sorunumuzlada anında ilgilendiler hatta fikirlerimize görüşlerimize göre hizmetlerde sundular. yani nebileyim sorun yaşamadığım ürün için olumsuz bişey yazmamızı bekleyemessin. bu senin şansızlığın biraz..Japonlar malına sahip çıktı her türlü sorunumuzda. hatta yahya beyin yerel servisle sorun yaşaması üzerine 500km uzaktaki servisi bile gönderdiler.Traktörümü değiştirmeyi düşünsem kubota m108s almayı düşünürüm.. Senin sorununu hala çözememelerini anlamış değilim.. Traktörünü yapıp masrafını karşılayıp sana teslim etmeleri lazım.

Kardeşim 8540 veriyolarsa daha düşünme al bismillah de bas marşına.. güzel motor Kubo.. Japonlar bilerek kötü bişey üretmez, daha rastlamadım..

8540 elindeki 7040 ' dan sadece beygir olarak değil donanım-dizayn olarak da üstün.. kaçırma derim..

evet bende öyle olduğunu sanmıştım fakat öle değilmiş.adamlar servislerine söz geçiremiyor.masrafa gelince ben işin masrafında değil sorunun kendisindeyim fakat bulamadılar daha doğrusu kullanıcı hatası diyip işi kapattılar.oda yetmezmiş gibi iki ayrı servisden aldığım masraf tutarı 1600ile1700 arası benim servis 2100 lira masraf çıkardı.buda yetmez gibi traktörümdeki mazotu çekmiş çeyreğe yakın mazot vardı direk lamba yanıyodu.zoraki bir biçimde traktörümü değiştirmek zorunda kaldım.paramı iade etselerdi inannınki kubota diye bir traktör almazdım..

Değiştirdiysen yeni traktörün hayırlı olsun..334 saat çalıştırmışsın traktörü değiştirmeleride iyi 100 saatten fazla çalışan traktörü kolay kolay hiç bi marka değiştirmez. m8540 aldın sanırım herhangi bi sorun yaşayacagını sanmıyorum. sadece arkada birdefa hidrolik hortumu patlamıştı ve bi jak bozuldu onuda servis değiştirdi gelip bi kuruş masraf etmedik. Bunun dışında traktörde hiç bi sorunla karşılaşmadık. Her yönden de menunuz. Sende sorunsuz kullandıktan sonra kubota ya olan bakış açın da değişecektir. 200-300 saate şanzıman,diferansiye dagıtan , motorundan yag sızdıran markalar var ve servisi bakıma dahi gelmeyen markalar var. bizimle beraber nh alan akrabamızın fren balataları bitti bizimki hala ilkgünkü hassasiyetinde frenleri.

değiştirirler tabi üste 20 verince hemen değiştirdiler.tabi diğer traktörün masrafınıda takdılar.benim bu kubota yüzünden ettiğim zararla ben ikinci el bi traktör rahatlıkla alırdım.

barış6767 link=topic=72522.msg848227#msg848227 date=1392585662' Alıntı:
değiştirirler tabi üste 20 verince hemen değiştirdiler.tabi diğer traktörün masrafınıda takdılar.benim bu kubota yüzünden ettiğim zararla ben ikinci el bi traktör rahatlıkla alırdım.
:D:D

Kardeşim ne saçmalık tekfreni kullanmışsın Sürekli kullanmam ama bazı durumlarda ihtiyaç olmakta zaten yapan pedalı ikitane yapmış Aslında arkadaşlar bu sorunu anlayamamaktan kaynaklanıyo da bari mantıklı bir bahane bul Zaten bu yeni nesil traktörlerden doğru düzgün anlayan yokki Fiat480 traktörde tamircilik öğrenen haliyle yapamayacak işte avrupada bu traktörler yaygınlaşalı20 yıl olmuş Ülkemizin en eskisi koçun traktörlerinde direksiyon ve iki levyeden başka bir şey yok bu yüzdende yetişmiş eleman yok işte ama bu sorun böyle gitmez öğrenmek zorundalar enisonunda

benimde canımı sıkan bu sen incelemeden test etmeden hemen sorunu kulancıya at gitsin.arkadaşlar ben balatayı gördüm 3 tane balatanın 3 ü de kararmış yani frenin basılı kaldığını traktörden anlamayan biri bile gördüğü zaman anlar.bu sorunun neden kaynaklandığını bana anlatamadılar ve iftira attılar vede marubenidekilerde servisi itibar alıp beni yok saydılar ama bu iş burda bitmeyecek.bu kubota nın 7040 modellerinde sorun var.araştırdığıma göre bu modeller diğerlerine göre problemleri daha fazla bunu firmada biliyo..

barış6767 link=topic=72522.msg848292#msg848292 date=1392591756' Alıntı:
benimde canımı sıkan bu sen incelemeden test etmeden hemen sorunu kulancıya at gitsin.arkadaşlar ben balatayı gördüm 3 tane balatanın 3 ü de kararmış yani frenin basılı kaldığını traktörden anlamayan biri bile gördüğü zaman anlar.bu sorunun neden kaynaklandığını bana anlatamadılar ve iftira attılar vede marubenidekilerde servisi itibar alıp beni yok saydılar ama bu iş burda bitmeyecek.bu kubota nın 7040 modellerinde sorun var.araştırdığıma göre bu modeller diğerlerine göre problemleri daha fazla bunu firmada biliyo..dava ac.
DAVA AC korkma haklıysan her zaman kazanırsın ama *** VAR BELLIDE OLMAZ

jrkeag3 link=topic=72522.msg848298#msg848298 date=1392593558' Alıntı:
DAVA AC korkma haklıysan her zaman kazanırsın ama *** VAR BELLIDE OLMAZ
Yazdığın yazıdaki düzeltmeyi ben yaptım. Yanlış anlaşılmasın sadece konuya siyaset dahil edilmesin diye yapılmıştır.