'' Kubota M7040 Marka Traktörümde Meydana Gelen Sorunlar Beni Bezdirdi.''

selam trakkulubün değerli üyeleri size başımdan geçenleri anlatınca bana hak vereceğinizi düşünüyorum ben kubota marka 7040 modelinde bir traktör aldım vede çok araştırdım ve hoşuma gitt. aldıkdan sonra yakıtından şikayet etmişdim fakat zamanla düzelir dendi traktör 109 satte iken arıza yaptı ve kaza yapmaktan kılpayı kurtuldum neyse servis geldi sağına baktı soluna baktı yağını boşalttı tekrar süzerek koydu falan şimdi bi dene dedi 200 metre sonra yine arızalandı ne debriyaj nede fren hepsi boşaldı. usta bunun servise alalım dediler aldılar sağ taraf daki balatanın yandığını söylediler balatayı değiştirdiler.bir zaman sonra traktör frene bastımı çekme yapıyodu servisi aradım dedim traktör çekiyo bu seferde soldaki balata yanmış onuda değiştirdiler.traktör yoluna girdi.traktör 300 saatte yine çekmeye başladı servisi aradım traktörün buraya gelmesi gerektiğini söylediler aradan 1 ay sonra gelip aldıllar yine sağ tarafdaki balatanın yandığını söylediler.ben nedeni sorduğumda hiç bişey gözükmüyo dediler.sonra tuttu usta sen tek fren yapmışsın diye iftira attı böyle bişey olmadığını söylememe rağmen balatayı garantiye sokamayacaklarını söylediler ve 2100 lira borç çıkardılar.bora beylede konuştum ilkini değiştirdiklerini bu sefer değiştiremeyeceklerini söylediler.fakat benim ödediğim yağ ve filitre paralarını hiç düşünen yok ve bu yüzden çok sıkıntı çekdim.simdi size soruyorum hata bendemi bana bu traktörü satan ve traktörünün arkasında durmayan firmadamı.isteyene daha da ayrıntı veririm.tel numaramıda yazıyorum 05353709015..

Geçmiş olsun.
Fren kampana veya disk yakma olayı nadir olan bişey
Demekki kendiliğinden sürtünme yapıyo bunuda kullanirken anlaman lazım en azından doğru yolda gitmez ve kullanım zorluğu yaşarsın bence işin peşini bırakma kubota güzel makina lakin bir terslik var.

Ynt: kubota 7040 alma ne alırsan al yazdıklarımı dikkatle okuyun

Sabahtan akşama kadar tek fren yapsanız yine öyle olmaz olamaz.İşim gereği ekim-çapa yaparken devamlı tek fren kullanırım ne böyle yaşadım nede duydum. İşin peşini bırakmayın. Ben olsam servisi mahkemeye verir mahkemeden de bilirkişi isterim traktördeki asıl sorunu bulmaları için...

ismail_17 link=topic=72522.msg841191#msg841191 date=1391622716' Alıntı:
Tek fren kullanırız sabahtan akama kadar defalarca frene bir şey olmaz tek fren ile, balata yanması için basılı kalsa fren o da traktörü salmaz kasar.Diskli yağlı balata değilmi bunlar.
İlginç geldi bana

Aklın yolu bir bende tam aynı şeyi yazıyordum siz önce davranmışsınız

geçmiş olsun tek frene basınca balata kitliyor dönmedigi için bişey olmaz onda kesin fabrika hatası var büyük ihtimal kampanada hakkını ara kardeş

Kubolar güzel motorlar diye biliyoz.. burda 9540 var gerçi daha 300-400 saatte bakalım..

İnşallah tez zamanda düzelir, maduriyetiniz giderilir..

Gecmis olsun. Bence üretim hatasidir çünkü böyle pespese arıza vermez hiçbir makina. Servis kayıtlarınız elibizdeyse bi avukata danışın haklı oldugunuzu o da soyleyecektir. Ayıplı ürün olduğu hakkında dava bile açabilirsiniz. Ama bi servis bir bayi böyle davranmamalı ve sizin tarafınızı tutmalı.

aradım fakat bi sonuç alamadım değiştirelim dedim satıcıyla anlaştık busefer benden balata yağ parasını isteyince bende yarıyarıya yapalım dedim razı olmadı. bende o zaman traktörünüzü alın verin paramı dedim ve 15 gündür traktör servisde bekliyo bakalım sonu nereye varacak.artık iyice rezil oldum ama bu sorunumu çözmedikleri müddetce elim gelen ne varsa yapacağım..

doğru sölüyorsunuz ilk değimindeki usta el freninin sen bıraksan bile içerde basılı kaldığını söyledi yayını falan değiştirdi ama yine aynı sorun olunca bu seferki yeni servis bunda bi sorun yok dedi ben buna rapor tutamam dedi.

İşin peşini bırakmamanızı öneririm. Hiç bir şekilde servis bunu diyemez. Bu tek fren neden yapılıyor? Süs olsun diye mi? Bakınız elinizde döküman olsun. Yani yazılı kağıt olsun gidin tüketici hakları hakem heyeti ile görüşün. Şikayetinizi dile getirin. Bu şekilde bir cevap olamaz olmamalı. Fakat açtığınız konunun başlığı bir markanın satışını direkt olarak karalama yönünde. Sizin sorununuz servis ve belkide hatalı traktördür. Arzu ederseniz konu başlığını değiştirelim.

hayır bu konu başlığını değiştirmeyiniz . bu bir karalama değil başımdan geçenleri paylaşıyorum. eğer bi sorun varsa bu bende değil beni bu durumda bırakanlardır bunda satıcının olduğu kadar firmanın kendiside sorumlu ve sorunum çözülmediği takdirde elimden geldiğince sesimi duyurmaya çalışacağım ..

Barış bey siz konu başlığını şu şekilde açsaydınız bir sorun olmazdı. ' ' Kubota M7040 Marka Traktörümde Meydana Gelen Sorunlar Beni Bezdirdi. ' ' Siz direkt olarak alma diyorsunuz. Buda bir karalama kampanyasına dönüşür. Bana sorun teşkil eden bir şey yok. Eğer firma bunu mahkemeye taşırsa sorumlusu siz olursunuz ben görevimi yapıyorum sadece.

barış6767 link=topic=72522.msg841263#msg841263 date=1391626582' Alıntı:
taşırsa taşısın ben yeterince rezil olmuşum zarar çekmişim ama sizin yazdığınız konu başlığıda hoşuma gitti sizi kırmayacağım değiştire bilirsiniz .dediğiniz gibi olsun haklıyken haksız duruma düşmeyelim.
Anlayışıız için teşekkür ederim. Buradaki amacımız marka fanatikliği yapmak, marka korumacılığı yapmak değildir. Biz çiftçilerin haklarını en iyi şekilde savunmak ve bizler için en faydalı olan işleri paylaşıp yaymaktır.

Ynt: '' Kubota M7040 Marka Traktörümde Meydana Gelen Sorunlar Beni Bezdirdi.''

ne olursa olsun bu traktör alınacak bir traktör değilmiş onu anladım. biz çiftciler dişimizden tırnağımızdan arttırdığımız ve üzerine faizle aldığımız krediler belimizi büksede almak için çaba sarf ediyoruz .ama karşımızdaki firmalar sattığına bakıyo sen rezil olmuşsun zarar görmüşsün umurlarında değil.bu yazdığım sorun sadece bir bölümü arda 2 defa da filitreler tıkandı değişti balatalardan kalan pislikler tıkamış dediğim gibi bu traktör benim yüzümü güldürmedi..

Ynt: '' Kubota M7040 Marka Traktörümde Meydana Gelen Sorunlar Beni Bezdirdi.''

Geçmiş olsun,hayret ilk defa böyle bişey duyuyorum japon teknolojisini çok övüyorlar cidden toyotaya fln bakacak olursak kaliteli işçilik yapıyor adamlar,ancak onlarda müşteri memnuniyetinden patlak verdiler demek :S,kimse malımız kötü demez kardeş 1 olur 2olur en sonunda biz kullanıcıların üstüne yıkarlar böyle,ne diyeyim Allah yardımcın olsun.