Ne zamandan beri beklediğim kapışma MF3.105-Tümosan 8105

Arkadaşlar uzun zamandan beri 105liklerin kapışmasını bekliyordum ogün bugüne kısmetmiş ben izledim ve gördüm açıkçası sonucu böyle beklemiyordum mf nin çok avantajı vardı;
1-mf ' de ünlü pulluk,tümoda alpler(Herkes biliyorki ünlü biraz daha farklı olur)
2-Sıra başlarında tümo bekledi mf biraz geç başlasada ben aradaki farkı kapatacağını umuyordum.
3-en sonuncu çizide mf (bence en büyük avantajıda bu olsa gerek)az bi kısımı sürdüğü için başarılı olur diyordum ama yine olmadı.
4-Bence burada mf nin tek dezavantajı Phantom olmamasıdır oda pek önemsecek bir durum değil bence.
Arkadaşlar benim yeğenimdede 3.075D mevcuttur aynı şekilde bizde tümosanın 75liğiyle tarlada koştuk hatta üzerlerindeki şöförleride değiştirmiştik sonuç aynı burda olduğu gibidir.Artık bizede tümoya helal olsun demek düşer. *098*- alk-*s
Sizlerinde görüşlerini almak isterim;

https://www.youtube.com/watch?v=hy47kx0SzQg#t=95

Ynt: Ne zamandan beri beklediğim kapışma MF3.105-Tümosan 8105

ramazanpullu link=topic=72527.msg841320#msg841320 date=1391631768' Alıntı:
tümo yılan gibi kayıp gidiyor :)
Vallahi yav biara tamam mf pulluğun üstüne çıkar dedim tümo uçtu mübarek adeta adamla oyun oynamışlar zuha-*-s

Tümosana helal olsun,mf yede kalitesinden ve üstün başarılarından dolayı ayrıca helal olsun,keşke bizim yerlilerde mf nin kalitesini ve konforunu yakalayabilse birtek eksikleri o bizim Türklerin...

Kimse kusura bakmasın böyle kapişmada çok oyunlar oynaniyor şöfürden tutun puluk ayarina kadar fark ediliyor ben bu kapişmaya okey demem.

Arkadaşlar yukardada bahsettiğim gibi bizde birgün buna benzer bir deneme yaptık 75likleri soktuk tarlaya şöförleride değiştirsekte sonuç yine aynısıydı ve şuan yeğenim traktörünü yenilemeyi düşünüyor hatta aklında tümosan var, ben bu videoyuda görünce ilkbaştan böyle beklememiştim ama böyle işte...

dayı bu videoda bız cektık ınanmadılar koyden tumosan bayisini aradık 8105 getırdıler masseyıde 3105 le denedık sonuc yıne aynı tumosanı gecen yok çiftte anlş-*s

tumosan gecıyor arkadaslaar hıle falan yok bızde masseyın tekını satıp maksıma almayı dusunuyoruz 8105 lerın şanzıman sıkıntısı var dıyorlardı ama motor kopek gıbı cekıyor

Tumosan çekmeye programlanmıs bi motor :)
Ama suda var ben iki traktorude biliyorum 8105 insanzumanı kullanıssız nedeni traktör 40km hızı bulsun diye 4vitesi hızlandırmislar buda takviye 4un 1den hızlı olmasına neden olmus. Zaten düz 1 viteside hizlı bu motorun. Bu yüzden normal bi hergde takviye3 ile gidiyo 4le imkanı yok gitmesine
Burada ikileme yaptıkları için tumo avantaj kazanmış:)

anayurtlu 3105d link=topic=72527.msg841558#msg841558 date=1391679642' Alıntı:
Tumosan çekmeye programlanmıs bi motor :)
Ama suda var ben iki traktorude biliyorum 8105 insanzumanı kullanıssız nedeni traktör 40km hızı bulsun diye 4vitesi hızlandırmislar buda takviye 4un 1den hızlı olmasına neden olmus. Zaten düz 1 viteside hizlı bu motorun. Bu yüzden normal bi hergde takviye3 ile gidiyo 4le imkanı yok gitmesine
Burada ikileme yaptıkları için tumo avantaj kazanmış:)
bu dediklerine katılıyorum abi takviye 4le seri 1 çok süratli kalıyo çifte takviye 3te biraz ağır kalıyo.

new holland TT 65 link=topic=72527.msg841844#msg841844 date=1391706647' Alıntı:
bu dediklerine katılıyorum abi takviye 4le seri 1 çok süratli kalıyo çifte takviye 3te biraz ağır kalıyo.
sizinkidemi 105?