massey ferguson 168 4'lü dönerli

1975 model 168 powerli

krank keçesinden çok az yağ sızdırıyordu, traktör bakımına çok önem veririm, hemen değiştirdim.

tüm sıvıları değiştirdim. antifiriz dahil, artı yağ ve mazot filtreleri ayrıca traktörün altında hidrolik yağ filtresi var o da benzinle temizlendi, takıldı.

önünde hiçbir ağırlık olmadan bu yeni çıkan 4 ' lü 12 kulak iş genişliği mekanik ayarlı ünlü pulluğu kaldırdı. Harika ve seri bir şekilde dönderdi.

biraz sürdüm gayet rahat, önünde ağırlık olsa korkmadan tam gaz gidilebilir.

bu pulluğun klasik olanını çok rahat seri bir ile çekti hafif yokuşa doğru iken bile sesi değişmedi .
massey ferguson 168 ve 4 ' lü 12inç ünlü

Ynt: massey ferguson 168 4'lü dönerli

UÖZKAN.77 link=topic=72553.msg841808#msg841808 date=1391705670' Alıntı:
Burna tak bi 300 kg dayan gitsin :)
ön tekerlerde herikisende de iç dış ağırlık var toplam 120 kilo ve yeni Fransız tipi döküm ön ağırlık aldım onu takıcam, şimdi bugün roketle zımparaladım temizledim, yarın bir gün boyayıp takarım.

berat.yzn link=topic=72553.msg855485#msg855485 date=1393663916' Alıntı:
güzel paylaşım... Maşallah motorun hasi bu makineler Allah hayırlı kazanç getirmeyi nasip nazardan saklasin pırıl pırıl Maşallah...
dileklerin icin tesekkur ederim. Bazi merak ve heveslerin paha olarak tarifi yoktur. Hele birde isabetli olursa. Sende de var sanki, 168likten, yoksa ben yaniliyormuyum.

Maşallah pulluğu duymamış emektar :) Zaten Ali ustanın eli değdiği belli nette çok denk geliyorum bi ara 4x4 188 leri çekiştiriyordu, topladığı bütün motorlar aynı tip sanırım power tamiri de yapıyor Ali usta sizinki de powerli galiba mandal var.

Massey ferguson 100 serisi Mekanik sistemin ulastigi en mukemmel traktorlerdir.ariza yapmayan,yakiti az olan ve verdigin her isin ustesinden gelen traktorler.bugun hala sifiri ciksada alsam dedigin ruhu olan traktorler.guzel paylasim,bitmeyen sevda :D

gokhanozkan link=topic=72553.msg855583#msg855583 date=1393680812' Alıntı:
Massey ferguson 100 serisi Mekanik sistemin ulastigi en mukemmel traktorlerdir.ariza yapmayan,yakiti az olan ve verdigin her isin ustesinden gelen traktorler.bugun hala sifiri ciksada alsam dedigin ruhu olan traktorler.guzel paylasim,bitmeyen sevda :D

Sorma Gokhan abi şöyle köşe kovan ara gövde z jant powerli bi 188 sıfır çıksa al kullanma dursun köşede :)